Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής G.A.S.Pamvochaikos M.G.S.Ethnikos Alexandroupolis Panathinaikos A.O. A.E.K. OFI Crete logo elpislogo         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
01-02-2014

Α.Ο.Φοίνικας - ΑΕΚ για τον τίτλο του 3ου League Cup «Νίκος Σαμαράς» (1/2, 18.30, Novasports-4)

Rate this item
(0 votes)
O A.O.Φοίνικας Σύρου και η ΑΕΚ θα αναμετρηθούν στον τελικό του 3ου League Cup «Νίκος Σαμαράς» που θα γίνει το Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014 στις 18.30 (Novasports-4) στο γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» της Αλεξανδρούπολης.
Στους ημιτελικούς που έγιναν την Παρασκευή 31/1 η ΑΕΚ νίκησε τον γηπεδούχο Εθνικό Αλεξανδρούπολης με 3-0 σετ και ο Α.Ο.Φοίνικας Σύρου νίκησε τον Γ.Σ.Λαμία με 3-0 σετ.
 
 
 
LEAGUE CUP 2013-14
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ FINAL-4
Αλεξανδρούπολη 31 Ιανουαρίου - 1 Φεβρουαρίου 2014
Τελικός 1/2:   18.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ Περιγραφή
Ημιτελικός 31/1: 
21.00: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ε.Κ. 0-3 (19-25, 27-29, 21-25) Περιγραφή
Ημιτελικός 31/1:
18.30: Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (12-25, 21-25, 23-25) Περιγραφή
*Ολοι οι αγώνες μεταδίδονται από το Novasports-4
 
 
 
Το διαιτητικό σώμα στον τελικό του 3ου League Cup «Νίκος Σαμαράς»:
Κομισάριος - Πρόεδρος Αγωνοδίκου
Βασίλης Αντωνούλης
Παρατηρητής διαιτησίας
Σταμάτης Μιχελινάκης
Διαιτητές
Χρήστος Μπατιανίδης
Σωτήρης Δεληκωστίδης
Επόπτες
Συμεών Τολονίδης
Γιάννης Μουτζούρης
Κώστας Σαρμίδης
Σταύρος Μαργαριτίδης
Γραμματεία
Μαρία Καδόγλου
 
* Υπενθυμίζεται πως και στον τελικό υπάρχει το διαιτητικό βίντεο. Κάθε προπονητής έχει το δικαίωμα να ζητήσει δύο φορές την εξέταση του βίντεο της τηλεοπτικής μετάδοσης σε αμφισβητούμενες φάσεις για τρία ή τέσσερα σετ και μία επιπλέον στο τάι μπρέικ.
 
 
 
Α.Ο.ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ
Φ. ΑΘΛΗΤΗΣ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2012-2013
1. Θάνος Τερζής Ελλάδα 17/03/1979 1.93 Πασαδόρος Παμβοχαϊκός
4. Θάνος Παπαδημητρίου Ελλάδα 04/08/1983 1.82 Λίμπερο ΠΑΟΚ
5. Σωτήρης Τσέργας Ελλάδα 03/06/1978 1.91 Πασαδόρος Φοίνικας Σύρου
7. Νίκος Αρβανίτης Ελλάδα 16/03/1983 1.88 Ακραίος Φοίνικας Σύρου
8. Δομένικος Μαραγκός Ελλάδα 11/01/1985 1.87 Διαγώνιος Φοίνικας Σύρου
9. Τόμας Τσας Αυστρία 27/11/1989 1.93 Διαγώνιος Friedrichshafen (Γερμ)
10. Πίτερ Γιάνουσεκ Σλοβακία 25/04/1983 2.00 Ακραίος Matera (Ιταλία)
11. Αντρί Ντιάτσκοφ Ουκρανία 28/04/1985 2.02 Ακραίος Reggio Emilia (Ιταλία)
13. Γιάννης Τακουρίδης Ελλάδα 24/05/1988 1.98 Κεντρικός Φοίνικας Σύρου
14. Παναγιώτης Πελεκούδας Ελλάδα 08/11/1989 2.04 Κεντρικός CMC Ravenna (Ιταλία)
15. Ηλίας Λάππας Ελλάδα 20/07/1979 1.94 Ακραίος Φοίνικας Σύρου
18. Γιώργος Σφενδυλάκης Ελλάδα 12/12/1988 2.02 Κεντρικός Γ.Σ.Λαμία
Προπονητής: Δημήτρης Ανδρεόπουλος
Β΄ προπονητής: Γιώργος Αλτουβάς
 
 
 
 
Α.Ε.Κ.
Φ. ΑΘΛΗΤΗΣ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2012-13
1. Γιάννης Μαντέκας Ελλάδα 03/08/1985 1.95 Ακραίος Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός
3. Τζούλιαν Γκαρθία Τόρρες Ισπανία 08/11/1980 2.02 Κεντρικός Aλμερία (Ισπανία)
4. Σταύρος Κατσανεβάκης Ελλάδα 05/07/1975 1.98 Κεντρικός Παμβοχαϊκός - 6-12/2013 Κύζικος
6. Ντούσκο Νοβοσέλατς Σερβία 30/01/1984 1.94 Πασαδόρος BTV Bratislava (7/2013-12/13) - Γ.Σ.Ηρακλής
7. Γιάννης Αλεξίου Ελλάδα 19/06/1987 1.94 Ακραίος Α.Ε.Κ.
8. Νίκος Κρέτσης Ελλάδα 26/03/1976 1.82 Πασαδόρος Α.Ε.Κ.
9. Χόρχε Παγιάν Κολομβία 27/07/1987 1.93 Διαγώνιος Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων
10. Κόνραντ Γκούζντα Eλλάδα 25/09/1990 1.85 Λίμπερο Γ.Σ.Λαμία
11. Γιάννης Ρουμελιωτάκης Ελλάδα 25/06/1989 1.88 Ακραίος Α.Ε.Κ.
13. Δημήτρης Χατζόπουλος Ελλάδα 23/03/1994 1.98 Κεντρικός Εθνικός Αλεξ.
16. Γιάννης Αχιλλεόπουλος Ελλάδα 26/09/1989 1.80 Λίμπερο Παναχαϊκή
17. Πέτρος Πέτρογλου Ελλάδα 04/05/1979 2.00 Ακραίος Aλ Τζαζίρα Αμπού Ντάμπι (ΗΑΕ)
Προπονητής: Άκης Φλαούνας (στη θέση του Γιώργου Κλαρούδα που παραιτήθηκε 24/01/2014)
Β΄προπονητής: Στέφανος Νανάς (από 30/01/2014)
 
 
 
 
 
 
Η ιστορία των αναμετρήσεων Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ
2013-14
22/02/2014: Volleyleague 17η ΑΕΚ - Φοίνικας Σύρου
01/02/2014: Λιγκ Καπ Τελικός - Αλεξ/πολη
16/11/2013: Volleyleague Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ 3-0 (25-22, 25-21, 25-19)
2009-10
27/02/2010: Volleyleague 21η Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ 3-0 (25-22, 25-21, 29-27)
12/12/2009: Volleyleague 10η ΑΕΚ - Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-15, 25-13, 30-28)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
2012-13
Βραχάτι Κορινθίας 1-2 Μαρτίου 2013
Τελικός 2/3:
Ολυμπιακός - ΑΟ Κηφισιάς 3-0 (25-21, 25-23, 25-17)
Ημιτελικός 1/3: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-0 (25-20, 26-24, 25-17)
Ημιτελικός 1/3: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (23-25, 26-24, 18-25, 23-25)
2011-12
Ερμούπολη Σύρου 27-28 Νοεμβρίου 2011
Τελικός 28/11: Φοίνικας Σύρου - Απόλλων Καλ. 3-0 (25-19, 26-24, 25-19)
Ημιτελικός 27/11: Απόλλων Κ.  - Λαμία 3-2 (16-25, 25-21, 21-25, 25-22, 15-10)
Ημιτελικός 27/11: Φοίνικας Σ. - Κηφισιά 3-0 (28-26, 25-16, 25-20)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Α΄ΦΑΣΗ LEAGUE CUP 2013 «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Μίκρας Α.Σ.Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (25-19, 23-25, 18-25, 23-25)
Παρασκευή 4/10 Αιγινίου Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)
Σάββατο 5/10 Μίκρας Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-19, 25-20, 19-25, 14-25, 15-12)
Σάββατο 5/10 Αιγινίου Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 23-25, 24-26)
Κυριακή 6/10 Mίκρας Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (28-30, 16-25, 21-25)
Κυριακή 6/10 Μίκρας Α.Σ.Άρης - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 2-3 (19-25, 20-25, 25-22, 25-22, 11-15)
2ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Αναμέτρηση
Τετάρτη 9/10 Ζηρίνειο Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (25-19, 17-25, 20-25, 25-16, 17-15)
Τετάρτη 13/11 Γλυφάδα Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-16, 25-12, 25-17)
Σάββατο 5/10 Ρέντη Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-22, 25-15)
Τετάρτη 20/11 Γλυφάδα Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-17, 25-19, 25-23)
Κυριακή 6/10 Ρέντη Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ. 2-3 (25-22, 23-25, 21-25, 25-18, 16-18)
Δευτέρα 7/10 Ζηρίνειο Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-15, 25-18, 25-18)
3ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 25-19)
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-19, 21-25, 21-25, 23-25)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2-3 (36-34, 25-22, 15-25, 18-25, 13-15)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 26-24)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (19-25, 22-25, 25-19, 18-25)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (21-25, 13-25, 24-26)
  
 

Α΄ΦΑΣΗ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  - ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
3 7 (8-3)
2. Π.Α.Ο.Κ. 3 6 (6-4)
3. Α.Σ.Άρης 3 3 (6-8)
4. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3 2 (3-8)
  
Α΄ΦΑΣΗ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. A.E.K.
3 8 (9-2)
2. Α.Ο.Κηφισιάς 3 5 (6-5)
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3 5 (7-6)
4. Παναθηναϊκός Α.Ο. 3 0 (0-9)
  
Α΄ΦΑΣΗ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   - ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Φοίνικας Σύρου
3 8 (9-2)
2. Γ.Σ.Λαμία
3 7 (8-5)
3. ΓΕ Παναχαϊκή 3 3 (4-7)
4. Παμβοχαϊκός 3 0 (2-9)


 
 
01-02-2014 - Α.Ο.Φοίνικας - ΑΕΚ για τον τίτλο του 3ου League Cup «Νίκος Σαμαράς» (1/2, 18.30, Novasports-4)
01-02-2014 - Μπατιανίδης, Δεληκωστίδης διαιτητές του τελικού 28-01-2014 - Φάιναλ-4 Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2013-14: Η Αλεξανδρούπολη μετράει αντίστροφα...

 



Media

Βρίσκεστε εδώ:
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ                    ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
euromedica blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject