paok Olympiakos pao pamvohaikos-logo kifissia foinika-syrou ethnikos Ηρακλής Ηρακλής Χαλκίδας Panachaiki ΟΦΠΦ Εθνικός - Ethnikos Piraeus ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Niki Aiginiou       Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
06-10-2015

Αναβάλλεται ο αγώνας Ηρακλής - Λαμία για την Α΄φάση του League Cup «Νίκος Σαμαράς»

Rate this item
(1 Vote)

Η ΕΣΑΠ ανακοινώνει την αναβολή του αγώνα Ηρακλής Πετοσφαίριση - Γ.Σ.Λαμία για την Α΄φάση του League Cup «Νίκος Σαμαράς» 2015-16 καθώς μέχρι σήμερα η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού δεν έχει εκδόσει το σκεπτικό της απόφασης στο αίτημα για αδειοδότηση στο ΤΑΑ Ηρακλής Πετοσφαίριση.

Α΄φάση
Νοκ άουτ αγώνες
Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015
Γυμναστήριο Ορεστιάδας 19.00: Α.Ο.Ορεστιάδας - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Γυμναστήριο Βόχας 19.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 19.00: ΠΑΟΚ - Α.Σ.Άρης
Αναβολή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Γ.Σ.Λαμία
 
 
Όμιλος Πάτρας
Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015
Γυμναστήριο Τόφαλος 18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Κηφισιά
Γυμναστήριο Τόφαλος 20.30: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015
Γυμναστήριο Τόφαλος 18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Γυμναστήριο Τόφαλος 20.30: Παναχαική Πετοσφαίριση 2013 - Κηφισιά
Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015
Γυμναστήριο Τόφαλος 11.00: Κηφισιά - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Γυμναστήριο Τόφαλος 18.00: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
 
 
Το σύστημα διεξαγωγής του League Cup «Νίκος Σαμαράς» 2015-16

Η διοργάνωση του League Cup «Νίκος Σαμαράς» 2015-16 θα γίνει με μεικτό σύστημα νοκ άουτ αγώνων αλλά και όμιλο.

Α΄φάση

Tο τριήμερο 10-12 Οκτωβρίου θα γίνει στην Πάτρα όμιλος με την συμμετοχή της Παναχαικής Πετοσφαίρισης 2013, του Ολυμπιακού, της Κηφισιάς και του Α.Ο.Φοίνικα Σύρου.

Οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογίας θα παίξουν μεταξύ τους στη Β΄ φάση του ομίλου που θα γίνει 17 ή 18 Οκτωβρίου και η ομάδα που θα προκριθεί θα περάσει στο φάιναλ-4 μαζί με τον Α.Ο.Φοίνικα ο οποίος θα προκριθεί ως διοργανωτής του φάιναλ-4 που θα γίνει 30-31 Ιανουαρίου 2016.

Οι υπόλοιπες ομάδες θα παίξουν σε νοκ άουτ αγώνες. Τα ζευγάρια:

Α. Α.Ο.Ορεστιάδας – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Β. ΠΑΟΚ – Α.Σ.Άρης

Γ. Ηρακλής – Γ.Σ.Λαμία

Δ. Παμβοχαικός – Παναθηναϊκός

Β΄φάση

Στη Β΄φάση των νοκ ουτ αγώνων ο νικητής του ζευγαριού Α θα παίξει με το νικητή του ζευγαριού Β στην έδρα του ΠΑΟΚ ή του Άρη και ο νικητής θα προκριθεί στο φάιναλ-4 της Σύρου. Ο νικητής του ζευγαριού Γ θα παίξει με το νικητή του ζευγαριού Δ στην έδρα του Ηρακλή ή της Λαμίας και ο νικητής θα προκριθεί στο φάιναλ-4 της Σύρου.

 

 

Βρίσκεστε εδώ:
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα Novasports VIKOS COLA
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos euromedica blue star cartridgeworld 0 Arena Car Rental
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  polichromo fplogohorizontal   SPONSORVALUE2 newsports logo Data Project