paok Olympiakos pao pamvohaikos-logo kifissia foinika-syrou ethnikos Ηρακλής Ηρακλής Χαλκίδας Panachaiki ΟΦΠΦ Εθνικός - Ethnikos Piraeus ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Niki Aiginiou       Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
10-04-2018

Πρόγραμμα, διαιτητές, ΤV Α΄φάσης πλέι οφ και πλέι άουτ Volley League «Πάμε Στοίχημα»

Rate this item
(1 Vote)
Το πρόγραμμα, τηλεοπτικές μεταδόσεις και οι διαιτητές των δεύτερων αγώνων της Α΄φάσης των πλέι οφ και της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ στο πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα».

 

 
 
Volley League «Πάμε Στοίχημα»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΠΛΕΙ ΟΦ 1-8 - Β΄ΑΓΩΝΕΣ

Πέμπτη 12 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο Εσπέρου Καλλιθέας 16.30 (ΕΡΤ2): Εθνικός Πειραιώς - ΠΑΟΚ (νίκες: 0-1)
Διαιτητές: Βουδούρης, Φραγκάκης, Παρατηρητής: Ρουσσάκης, Επόπτες: Βαρατάσης, Κατερλή, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γυμναστήριο Ζηρίνειο Κηφισιάς 19.00: ΑΟΠ Κηφισιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση (νίκες: 1-0)
Διαιτητές: Θεμελής, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Βασιλειάδης, Επόπτες: Νικάκης, Μαύρος, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο Κανήθου, Χαλκίδα 19.00: ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΑΟ Φοίνικας Σύρου (νίκες: 0-1)
Διαιτητές: Ονόπας, Γεροθόδωρος, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Μαυρικίδου, Κατσιάρας, Γραμματεία: Kαρατζογλίδου.

Σάββατο 14 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο Γ.Τριαντάφυλλος, Βόχας 17.00 (ΕΡΤ2): ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός (νίκες: 0-1)
Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ε., Παρατηρητής: Ιορδανίδης, Επόπτες: Σπίνας, Σιακαβέλλας, Γραμματεία: Παπακυριακοπούλου.

 

 

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
 
Τετάρτη 11 Απριλίου 2018 

Γυμναστήριο Πανελληνίου 20.30: Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Θεμελής, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κιργιαλάνη, Γεωργιάδης Στ., Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

 

*Με κόκκινο χρώμα οι αλλαγές.

 

Πρόγραμμα Play Off 1-8, Play Off 1-4
Play off 1-8 (πρόκριση στις 2 νίκες)
Τρίτη 27 Μαρτίου 2018
1ος Αγώνας
Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 16.30 (ΕΡΤ2): Ολυμπιακός - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-19, 25-20, 25-14) (νίκες: 1-0)
Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2018
1ος Αγώνας
Γυμναστήριο Μίκρας 18.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΑΟΠ Κηφισιάς 0-3 (20-25, 24-26, 16-25) (νίκες: 0-1)
Γυμναστήριο Ερμούπολης 19.00: ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας
3-2 (25-27, 25-19, 23-25, 25-20, 15-11) (νίκες: 1-0)

Μεγάλη Πέμπτη 5 Απριλίου 2018
1ος Αγώνας
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 16.30: ΠΑΟΚ - Εθνικός Πειραιώς (νίκες: 0-0)
Πέμπτη 12 Απριλίου 2018
2ος Αγώνας
Ηρακλής Χαλκίδας - Φοίνικας Σύρου
Κηφισιά - Ηρακλής Πετ. 2015
Εθνικός Πειραιώς - ΠΑΟΚ
Σάββατο 14 Απριλίου 2018  (±1 Ημέρα)
2ος Αγώνας
Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός
Κυριακή 15 Απριλίου 2018  (±1 Ημέρα)
3ος Αγώνας (Αν χρειαστεί)
ΠΑΟΚ - Εθνικός Πειραιώς
Φοίνικας Σύρου - Ηρακλής Χαλκίδας
Ηρακλής Πετ. 2015 - Κηφισιά
Τρίτη 17 Απριλίου 2018  
3ος Αγώνας (αν χρειαστεί)
Ολυμπιακός - Παμβοχαϊκός
 
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Play Off 1-4 (διπλοί αγώνες με κενό μιας ημέρας)
1ος Αγώνας:
Τετάρτη 25 Απριλίου 2018
Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5
Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6
2ος Αγώνας:
Παρασκευή 25 Απριλίου 2018
Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5
Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6
3ος Αγώνας:
Δευτέρα 30 Απριλίου 2018
Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8
Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7
4ος Αγώνας: (Αν χρειαστεί)
Τετάρτη 2 Μαΐου 2018
Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8
Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7
5ος Αγώνας (Αν χρειαστεί)
Παρασκευή 4 Μαΐου 2018
Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5
Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6

 

 

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT (9-11 θέσεις):

1η αγωνιστική: Γυμναστήριο Αιγινίου 19.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-23, 23-25, 23-25, 18-25)

2η Αγωνιστική: Τετάρτη 11 Απριλίου Παναθηναϊκός – Νίκη Αιγινίου

3η Αγωνιστική: Κυριακή 15 Απριλίου, 19.00: Εθνικός Αλεξ. - Παναθηναϊκός

4η Αγωνιστική: Τετάρτη 18 Απριλίου, 19.00: Εθνικός Αλεξ. – Νίκη Αιγινίου

5η Αγωνιστική: Πέμπτη 26 Απριλίου Νίκη Αιγινίου-Παναθηναϊκός

6η Αγωνιστική: Δευτέρα 30 Απριλίου Παναθηναϊκός – Εθνικός Αλ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY OUT (9-11 θέσεις)
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1 3 (3-0)
2. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 1 2 (0-3)
3. Παναθηναϊκός 0 0 (0-0)
*Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται και ακολουθεί την Παναχαϊκή στην Α2.
*Η Νίκη μπήκε στα πλέι άουτ με πλεονέκτημα 2 βαθμών.


 

Βρίσκεστε εδώ:
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos Logo euromedica blue star cartridgeworld 0 Arena Car Rental
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  polichromo fplogohorizontal   SPONSORVALUE newsports logo Data Project