Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής pamvohaikos-logo ethnikos pao AEK AE Κομοτηνής - AE Komotini         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
25-03-2019

Πρωταθλητής Ελλάδας στους εφήβους ο Παναθηναϊκός για τρίτη φορά στην ιστορία του

Rate this item
(0 votes)
O Παναθηναϊκός έχοντας στη σύνθεση του τρεις αθλητές που αγωνίστηκε και στην ανδρική ομάδα της Volley League κατέκτησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων που έγινε με επιτυχία στη Μίκρα, ενώ την αντίστοιχη διοργάνωση των νεανίδων κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία ο ΠΑΟΚ.

 

Ο Παναθηναϊκός με τους Χαράλαμπο Ανδρεόπουλο, Αλέξανδρο Ράπτη και Δημήτρη Παλαιολόγο να είναι κορυφαίοι, νίκησε διαδοχικά με 3-1 σετ τον Πήγασο Πολίχνης, 3-2 σετ τον περσινό πρωταθλητή και πολυνίκη του θεσμού Ηρακλή και 3-0 σετ τον Ολυμπιακό.

 

Οι πράσινοι πήραν αήττητοι τον τίτλο που διεκδικούσαν για 37 χρόνια. Είναι η 3η φορά στην ιστορία μετά το 1965 στον Πειραιά και το 1982 στα Τρίκαλα που ο Παναθηναϊκός κατέκτησε τον συγκεκριμένο τίτλο.

Πολυτιμότερος παίκτης της διοργάνωσης αναδείχτηκε ο Αλέξανδρος Ράπτης του Παναθηναϊκού. Καλύτερος επιθετικός: Δημήτρης Μούχλιας (Ηρακλής Πετ. 2015). Καλύτερος πασαδόρος: Μιχαήλ-Άγγελος Στεφανίδης (Ηρακλής Πετ. 2015). Καλύτερος σέρβερ: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός ΑΟ). Καλύτερος μπλοκέρ: Θανάσης Κεσεσίδης (Ηρακλής Πετ. 2015). Καλύτερο λίμπερο: Δημήτρης Τζιάβρας (Πήγασος Πολίχνης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Βουρδέρης): Στράτος 11π., Μαγγανάς 13, Νάρτα 9, Μπεζάνι 1, Ζωγραφάκης, Σγουρός 1 / Γεωργόπουλος (λ, 40% υπ.), Σαπουτζής,  Κανέλλης 2,  Αθανασίου, Μάρτος.

ΠΑΟ  (Μαρκάκης): Παλαιολόγος 11π., Ράπτης 28, Ανδρεόπουλος 11, Σταμπούλογλου 1, Αυλωνίτης 4, Φιλιππακόπουλος 4 / Κουτσομύτης (λ, 62% υπ.), Τάτσης, Αποστόλου.



Την δεύτερη θέση πήρε ο Ηρακλής που νίκησε τον Πήγασο Πολίχνης 3-0 σετ. Την 3η θέση πήρε ο Πήγασος και την 4η θέση ο Ολυμπιακός.

 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤ. 2015 (Μπαμπαλιούτας): Μούχλιας 33π., Βαρβεσιώτης 10, Καλαϊτζίδης 4, Κονιόρδος 4, Κεσεσίδης 3 Στεφανίδης 2 / Κωστακόγλου (λ, 63% υπ.), Μαδίτσης.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Αγγελής): Ανδριανίδης 9π., Σδραυκάκης 6, Μπαρδούκας 8, Αλεξούδης 3, Πάτρας 2, Κοτζάι 4 / Τζιάβρας (λ, 55% υπ.), Δημητρακούδης 1, Παυλίδης 3, Σωτηρίου, Μπαλούκας, Μακρογιάννης, Μάγος, Κωνσταντινίδης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΒΟΛΕΪ ΕΦΗΒΩΝ

Παρασκευή 22 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

Ηρακλής Πετ. 2015 - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-17, 25-22, 21-25, 25-14)

Παναθηναϊκός ΑΟ - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-11, 25-20, 25-21)

Σάββατο 23 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

Παναθηναϊκός ΑΟ - Ηρακλής Πετ. 2015 3-2 (25-19. 15-25, 25-23, 20-25, 15-12)

Πήγασος Πολίχνης - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-20, 22-25, 25-14, 25-19)

Κυριακή 24 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

Ολυμπιακός ΣΦΠ - Παναθηναϊκός ΑΟ 0-3 (22-25, 20-25, 16-25)

Ηρακλής Πετ. 2015 - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-18, 25-19)

Βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός ΑΟ 8β. (9-2)

2. Ηρακλής Πετ. 2015 7β. (8-4)

3. Πήγασος Πολίχνης 3β. (3-7)

4. Ολυμπιακός ΣΦΠ 0β. (2-9)

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΕΤΟΣ (ΠΟΛΗ) ΟΜΑΔΑ
2019 (Θεσσαλονίκη, Μίκρα)  Παναθηναϊκός Α.Ο.
2018 (Νεάπολη) Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
2017 (Καρδίτσα) Πήγασος Πολίχνης
2016 (Ναύπακτος) Πήγασος Πολίχνης 
2015 (Καρπενήσι) Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων
2014 (Κόνιτσα) Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων 
2013 (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης 
2012 (Αργυρούπολη, Αττική) Εθνικός Αλεξ/πολης
2011 (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλ.
2010 (Ν. Ερυθραία Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής
2009 (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής  
2008 (Αγ. Δημήτριος Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής
2007 (Ζάκυνθος) Γ.Σ.Ηρακλής
2006 (Αργυρούπολη Αττικής) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2005 (Νάουσα) Ζαφειράκης Νάουσας 
2004 (Σκύδρα) Μακεδονικός Νεάπολης
2003 (Δραπετσώνα) Γ.Σ.Ηρακλής
2002 (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής
2001 (Δραπετσώνα) Αρης Νίκαιας
2000 (Μετς, Αθήνα) Αρης Νίκαιας
1999 (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νίκαιας
1998 (Γουδή, Αθήνα) Ορφέας Ηλιούπολης
1997 (Ρέντης) Γ.Σ.Ηρακλής
1996 (Ρέντης) ΑΟ Ορεστιάδας
1995 (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1994 (Παιανία/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης 
1993 (Χαλκίδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1992 (Φλώρινα) ΑΟ Ορεστιάδας 
1991 (Πάτρα) Α.Ο.Ορεστιάδας 
1990 (Ξάνθη) Αρης Α.Σ.
1989 (Χανιά) Πανελλήνιος Γ.Σ.
1988 (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1987 (Σέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
1986 (Καρδίτσα) Πανελλήνιος
1985 (Θεσσαλονίκη) Αρης
1984 (Αθήνα) Δημόκριτος
1983 (Βόλος) ΠΑΟΚ
1982 (Τρίκαλα) Παναθηναϊκός
1981 (Λάρισα) Αρης
1980 (Λάρισα) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1979  
1978 (Θεσσαλονίκη) Νηρέας
1977  
1976 (Λάρισα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
1975  
1974  
1973  
1972  
1971 (Λάρισα) Ολυμπιακός
1970 (Θεσσαλονίκη) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1969  
1968 (Αθήνα) Ολυμπιακός
1967  
1966 (Θεσσαλονίκη) Αρης
1965 (Πειραιάς): Παναθηναϊκός Α.Ο.
 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 2015




ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΘΕΣΗ
Μιχαήλ-Άγγελος Στεφανίδης 2000  Πασαδόρος
Γιάννης Κωστακόγλου 2000  Λίμπερο
Ανδρέας Κονιόρδος 2000  Κεντρικός
Γιώργος Νικολουδάκης 2001  Ακραίος
Μιχάλης Χιζάρης 2002  Ακραίος
Παναγιώτης Βαρβεσιώτης 2000  Ακραίος
Λευτέρης Νικολαΐδης 1999  Ακραίος
Κωνσταντίνος Καλαϊτζίδης 2000  Ακραίος
Δημήτρης Μούχλιας  2001 Διαγώνιος
Θανάσης Κεσεσίδης 2001 Κεντρικός
Γιάννης Καραμάνης 2002  Λίμπερο
Βάιος Μαδίτσης 2000  Πασαδόρος
Γιάννης Καλλιανίδης  2001 Ακραίος
Ηλίας Λιούτας 2001  Κεντρικός
Προπονητής: Λάμπης Μπαμπαλιούτας
Βοηθός προπονητή: Στέφανος Νανάς
Έφορος: Βασίλης Κονιόρδος





ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.





ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΘΕΣΗ
Βασίλης Τάσης 2002 Ακραίος
Φίλιππος Αυλωνίτης 1999 Κεντρικός
Άγγελος Σταμπούλογλου 1999 Πασαδόρος
Πέτρος Αποστόλου 2002 Πασαδόρος
Νίκος Κουτσομύτης 2002 Ακραίος/Λίμπερο
Σπύρος Πίντζος 2002 Λίμπερο
Δημήτρης Παλαιολόγος 2000 Διαγώνιος
Παναγιώτης Φιλιππακόπουλος 2002 Κεντρικός
Βασίλης Σερεμέτης 2003 Ακραίος/Διαγώνιος
Κωνσταντίνος Λαμπαδάρης 2002 Πασαδόρος
Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος 2001 Ακραίος
Αλέξανδρος Ράπτης 2000 Ακραίος
Γιώργος Πολυχρονόπουλος 2000 Κεντρικός
Καμίλ Στρασέβσκι 2000 Κεντρικός
Προπονητής: Δημήτρης Μαρκάκης
Βοηθός προπονητή: Νίκος Μπουσμπούκης





ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.






ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΘΕΣΗ
Δημήτρης Ζωγραφάκης 2001 Πασαδόρος
Πέτρος Μαγγανάς 2000 Ακραίος
Στάθης Γεωργόπουλος 2001 Λίμπερο
Τζούλιο Μπεζάνι 2000 Κεντρικός
Απόστολος Στράτος 2002 Ακραίος
Γιώργος Νάρτας 2000 Διαγώνιος
Μάριος Σαπουτζής 2004 Ακραίος
Δημήτρης Μπαραμπάτης 2002 Κεντρικός
Κωνσταντίνος Μάρτος 2002 Πασαδόρος
Αλέξανδρος Σγουρός 2003 Κεντρικός
Γρηγόρης Κανελλής 2001 Κεντρικός
Μιχάλης Αθανασίου 2001 Διαγώνιος
Κωνσταντίνος Μαζωνάκης 2002 Λίμπερο
Προπονητής: Αντώνης Βουρδέλης
Βοηθός προπονητή: Σπύρος Κυριακάκης





ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ





ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΘΕΣΗ
Αγκίμ Κοτζάι 2000 Πασαδόρος
Παναγιώτης Δημητρακούδης 1999 Ακραίος
Δήμος Ανδριανίδης 1999 Διαγώνιος
Νίκος Μάγγος 2003 Πασαδόρος
Κωνσταντίνος Μπαρδούκας 2002 Ακραίος
Τάσος Σιαμπλίδης 2004 Διαγώνιος
Γιάννης Πάτρας 2000 Κεντρικός
Βαγγέλης Παυλίδης 2001 Λίμπερο
Πασχάλης Στεφανίδης 2005 Ακραίος
Παύλος Παυλίδης 2001 Κεντρικός
Στέφανος Μακρογιάννης 1999 Ακραίος
Γιώργος Μπαλούκας 2005 Λίμπερο
Δημήτρης Τζιάβρας 1999 Λίμπερο
Νίκος Σδραυκάκης 2001 Ακραίος
Κωνσταντίνος Σωτηρίου 2003 Κεντρικός
Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης 2001 Κεντρικός
Κωνσταντίνος Αλεξούδης 1999 Κεντρικός
Θεοδόσης Παπαδημητρίου 2002 Ακραίος
Προπονητής: Άγγελος Αγγελής
Βοηθός προπονητή: Αντρέι Κράβαρικ
Βρίσκεστε εδώ:
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos Logo euromedica blue star cartridgeworld 0 geniussports logo
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  14797371349c487adc4b645ddfa8e91f7828b460a8inatvgreecelogo fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject