Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής G.A.S.Pamvochaikos M.G.S.Ethnikos Alexandroupolis Panathinaikos A.O. A.E.K. OFI Crete logo elpislogo         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
21-01-2020

«Σφραγίζει» το εισιτήριο κόντρα στην ΑΕ Αρμενίων

Rate this item
(0 votes)
Την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, θέλει να πανηγυρίσει η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕ Αρμενίων.

Ο νοκ άουτ αγώνας της 1ης αγωνιστικής της Β' φάσης (top-16) του κυπέλλου θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη (22/1) στις 21:15 στο 1ο Γυμνάσιο Ρέντη και ο Θρύλος θέλει να «σφραγίσει» το εισιτήριο. Η κλήρωση της προημιτελικής φάσης θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 23/1 και ώρα 12.00 στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. Μετά την αναμέτρηση με την ΑΕ Αρμενίων η προσοχή των Πειραιωτών θα στραφεί στο πρωτάθλημα αφού ακολουθεί την προσεχή Δευτέρα (27/1) η αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στο Ρέντη (17:00) για την 10η αγωνιστική της Volleyleague.

Πηγή: Τ.Α.Α. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

 

Kύπελλο Ελλάδας ανδρών 2019-20

Φάση των «16»

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου

Βαρδινογιάννειο, 16.00: ΟΦΗ - Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Πρέντζας, Αγγελίδης, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης, Επόπτες: Κόκκας, Κανδηλιέρης, Γραμματεία: Αβραμοπούλου.

Μίκρα, 18.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Παπακοσμάς, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Σταυρίδης, Μαλακίδης, Γραμματεία: Γούβαλη.

Βραχατίου, 18.00: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΟ Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ
Διαιτητές: Ονόπας, Γεράνιος, Παρατηρητής: Ιορδανίδης, Επόπτες: Σπίνας, Σιακαβέλλας, Γραμματεία: Παπακυριακοπούλου.

ΔΑΚ Βέροιας 19.00: Α.Π.Σ. Φίλιππος - Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Πορτοκαλίδης, Γραμματεία: Ψαρρά Μαρ..

ΔΑΚ Πολίχνης 20.30: Πήγασος Πολίχνης - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μαυρίδης, Μπέλλος Εμμ., Γραμματεία: Σκαρλατούδη.

ΔΑΚ Πυλαίας 20.30: Α.Σ. Άρης - Α.Σ. Ελπίς Αμπελοκήπων
Διαιτητές: Δημητρίου, Αβραμίδης, Γραμματεία: Πασπαλά Κ..

Η. Τριανταφυλλίδης 20.30: Α.Ε.Ν. Πανοράματος - Χ.Α.Ν.Θ.
Διαιτητές: Δρανίτσας, Κουκουμάκας Π., Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.

1ο Γυμνάσιο Ρέντη 21.15: Α.Ε. Αρμενίων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Βελώνης, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Οι νικητές των 8 αγώνων θα μπουν στην κληρωτίδα της προημιτελικής φάσης στην κλήρωση που θα γίνει στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου.

Βρίσκεστε εδώ:
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ                    ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
euromedica blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject