Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής G.A.S.Pamvochaikos M.G.S.Ethnikos Alexandroupolis Panathinaikos A.O. A.E.K. OFI Crete logo elpislogo         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
21-01-2020

O ΠΑΟΚ κόντρα στον Πήγασο για το κύπελλο

Rate this item
(0 votes)
Ο κάτοχος του τροπαίου ΠΑΟΚ, αντιμετωπίζει τον Πήγασο Πολίχνης στην β' φάση του Κυπέλλου Ελλάδος 2019-20.


Η ομάδα του Κώστα Δεληκώστα  καλείται να ξεπεράσει την ήττα από τον Παναθηναϊκό, στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος, και να αγωνιστεί συγκεντρωμένα και με πάθος, προκειμένου να εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Ο Αλέξανδρος Μπούτος, στις δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα του Τ.Α.Π., είπε:
"Ο Πήγασος Πολίχνης είναι η τελευταία ομάδα όπου αγωνίστηκα πριν τον ΠΑΟΚ. Είναι μια ομάδα που πάντα πρωταγωνιστούσε στο πρωτάθλημα της Α2 και διεκδικούσε μια θέση στη Volley League. Σχεδόν με όλα τα παιδιά υπήρξα συμπαίκτης και συνεχίζουμε να κάνουμε παρέα και εκτός γηπέδου.

Όσον αφορά τον αγώνα είμαστε το φαβορί αλλά αυτό δεν μας καθησυχάζει και έτσι θα μπούμε με σοβαρότητα στο γήπεδο να πάρουμε την νίκη και την πρόκριση. Εύχομαι να δούμε ένα ωραίο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και να το απολαύσει ο φίλαθλος κόσμος".

Η προετοιμασία για τη συγκεκριμένη αναμέτρηση ολοκληρώνεται με την πρωινή προπόνηση της Τετάρτης (22/1).

Διαιτητές: Μαυρίδης, Μπέλλος Εμμ., Γραμματεία: Σκαρλατούδη

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2020 στις 20:30, στο Δ.Α.Κ. "Αλέξανδρος Νικολαΐδης" Πολίχνης.

Πηγή: Τ.Α.Α. Π.Α.Ο.Κ.

 

Kύπελλο Ελλάδας ανδρών 2019-20

Φάση των «16»

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου

Βαρδινογιάννειο, 16.00: ΟΦΗ - Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Πρέντζας, Αγγελίδης, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης, Επόπτες: Κόκκας, Κανδηλιέρης, Γραμματεία: Αβραμοπούλου.

Μίκρα, 18.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Παπακοσμάς, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Σταυρίδης, Μαλακίδης, Γραμματεία: Γούβαλη.

Βραχατίου, 18.00: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΟ Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ
Διαιτητές: Ονόπας, Γεράνιος, Παρατηρητής: Ιορδανίδης, Επόπτες: Σπίνας, Σιακαβέλλας, Γραμματεία: Παπακυριακοπούλου.

ΔΑΚ Βέροιας 19.00: Α.Π.Σ. Φίλιππος - Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Πορτοκαλίδης, Γραμματεία: Ψαρρά Μαρ..

ΔΑΚ Πολίχνης 20.30: Πήγασος Πολίχνης - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μαυρίδης, Μπέλλος Εμμ., Γραμματεία: Σκαρλατούδη.

ΔΑΚ Πυλαίας 20.30: Α.Σ. Άρης - Α.Σ. Ελπίς Αμπελοκήπων
Διαιτητές: Δημητρίου, Αβραμίδης, Γραμματεία: Πασπαλά Κ..

Η. Τριανταφυλλίδης 20.30: Α.Ε.Ν. Πανοράματος - Χ.Α.Ν.Θ.
Διαιτητές: Δρανίτσας, Κουκουμάκας Π., Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.

1ο Γυμνάσιο Ρέντη 21.15: Α.Ε. Αρμενίων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Βελώνης, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Οι νικητές των 8 αγώνων θα μπουν στην κληρωτίδα της προημιτελικής φάσης στην κλήρωση που θα γίνει στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου.

Βρίσκεστε εδώ:
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ                    ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
euromedica blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject