05-10-2013

Γιάννης Λάιος: «Κάποιοι παίκτες μου θα προβληματιστούν»

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Γιάννης Λάιος είπε μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-0:
«Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι που κάναμε εκτός έδρας με τον πρωταθλητή είχαμε την ευκαιρία να κάνουμε πολλές διαπιστώσεις. Ο Ολυμπιακός είχε πολλές δυνατότητες στην επίθεση. Η ομάδα μου κατά διαστήματα στάθηκε καλά μέσα στο παιχνίδι και στα δύο πρώτα σετ θα μπορούσε να είχε κερδίσει ακόμα 1-2 πόντους αποφεύγοντας εύκολα λάθη που πήγαν πόντοι υπέρ των γηπεδούχων. Στο 3ο σετ δοκίμασα ένα δεύτερο σχήμα με δεύτερο σχήμα με πασαδόρο – διαγώνιο αλλά χάλασε η υποδοχή και δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο. Γενικά οι παίκτες μου είχαν ευκαιρία να δουν πως είναι να παίζεις εκτός έδρας με τον πρωταθλητή. Γενικά η ομάδα μου δεν είναι έτοιμη να νικήσει τον Ολυμπιακό. Είναι ένα σωστό αποτέλεσμα. Κάποιοι παίκτες μου θα προβληματιστούν γιατί δεν κατάφεραν αυτά που θέλαμε. Ελπίζω να βελτιωθούμε για να είμαστε δυνατοί στη συνέχεια».
Βρίσκεστε εδώ: MVP Βίκος Cola Ειδήσεις MVP Παναθηναϊκός Α.Ο. Γιάννης Λάιος: «Κάποιοι παίκτες μου θα προβληματιστούν»