Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής G.A.S.Pamvochaikos M.G.S.Ethnikos Alexandroupolis Panathinaikos A.O. A.E.K. OFI Crete logo elpislogo         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
09-10-2013

Ο Γ.Σ.Λαμία προκρίθηκε για δεύτερη φορά σε φάιναλ-4 Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς»

Rate this item
(0 votes)
Ο Γ.Σ.Λαμία για δεύτερη φορά στην ιστορία του προκρίθηκε σε φάιναλ-4 του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» μετά τη σεζόν 2011-12 που είχε αγωνιστεί στο φάιναλ-4 της Σύρου και είχε ηττηθεί από τον Απόλλωνα Καλλαμαριάς με 3-2 σετ στον Α΄ημιτελικό.
Μετά τη νίκη της Κηφισιάς επί του Ολυμπιακού με 3-2 σετ ο Γ.Σ. Λαμία προκρίθηκε στο φάιναλ-4 ως καλύτερος δεύτερος από τους τρεις ομίλους ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα των δύο αγώνων που υπολοίπονται στον 2ο όμιλο διότι με κανέναν συνδυασμό ΑΕΚ και Κηφισιά δε μπορούν να περάσουν και οι δύο ομαζί τη Λαμία που έχει 7 βαθμούς και 8-5 σετ. Στο φάιναλ-4 έχουν προκριθεί Φοίνικας Σύρου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Γ.Σ.Λαμία και μία θέση διεκδικούν πλέον η ΑΕΚ και η Κηφισιά.
 
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ΦΑΣΗ LEAGUE CUP 2013 «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
1ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Μίκρας 19.30: Α.Σ.Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (25-19, 23-25, 18-25, 23-25)
Παρασκευή 4/10 Αιγινίου 19.30: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)
Σάββατο 5/10 Μίκρας 19.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-19, 25-20, 19-25, 14-25, 15-12)
Σάββατο 5/10 Αιγινίου 19.00: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 23-25, 24-26)
Κυριακή 6/10 Mίκρας 16.00 Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (28-30, 16-25, 21-25)
Κυριακή 6/10 Μίκρας 21.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 2-3 (19-25, 20-25, 25-22, 25-22, 11-15)
2ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Τετάρτη 9/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (25-19, 17-25, 20-25, 25-16, 17-15)
Δεν έχουν οριστεί Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. (αναβλήθηκε)
Σάββατο 5/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-22, 25-15)
Δεν έχουν οριστεί Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Κηφισιάς (αναβλήθηκε)
Κυριακή 6/10 Ρέντη 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ. 2-3 (25-22, 23-25, 21-25, 25-18, 16-18)
Δευτέρα 7/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-15, 25-18, 25-18)
3ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ωρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 17.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 25-19)
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-19, 21-25, 21-25, 23-25)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2-3 (36-34, 25-22, 15-25, 18-25, 13-15)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 26-24)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (19-25, 22-25, 25-19, 18-25)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (21-25, 13-25, 24-26)
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 7 (8-3)
2. Π.Α.Ο.Κ. 3 6 (6-4)
3. Α.Σ.Άρης 3 3 (6-8)
4. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3 2 (3-8)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
* * Στην ισοβαθμίας μετρούν πρώτα οι νίκες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, μετά τα σετ και μετά οι πόντοι
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Α.Ο.Κηφισιάς 2 5 (6-2)
2. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3 5 (7-6)
3. A.E.K. 1 2 (3-2)
4. Παναθηναϊκός Α.Ο. 2 0 (0-6)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
* Στην ισοβαθμίας μετρούν πρώτα οι νίκες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, μετά τα σετ και μετά οι πόντοι
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Φοίνικας Σύρου 3 8 (9-2)
2. Γ.Σ.Λαμία 3 7 (8-5)
3. ΓΕ Παναχαϊκή 3 3 (4-7)
4. Παμβοχαϊκός 3 0 (2-9)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
* Στην ισοβαθμίας μετρούν πρώτα οι νίκες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, μετά τα σετ και μετά οι πόντοι
 
Βρίσκεστε εδώ: MVP Βίκος Cola Ειδήσεις MVP Γ.Σ.Λαμία Ο Γ.Σ.Λαμία προκρίθηκε για δεύτερη φορά σε φάιναλ-4 Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς»
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ                    ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
euromedica blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject