22-09-2018

Ο Φοίνικας Σύρου νίκησε 3-1 την Ροδίων Αθλησης στη Ρόδο

Ο ανανεωμένος Φοίνικας Σύρου του Νίκου Ζαλμά νίκησε με 3-1 σετ την Ροδίων Αθλησης σε φιλικό προετοιμασίας που έγινε στη Ρόδο. Οι δύο προπονητές των ομάδων Σπύρος Γκολίτσης και Νίκος Ζάλμας έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια. Το φιλικό παρουκολούθησαν αρκετοί φίλοι του βόλεϊ που χειροκρότησαν τις δύο ομάδες.

Ο Φοίνικας πήρε το 1ο σετ αλλά στο 2ο σετ η Ροδίων απάντησε με προβάδισμα 23-17. Μείωσε ο Φοίνικας 24-23 αλλά οι ροδίτες πήραν το σετ. Από εκεί και πέρα η διαφορά των δύο ομάδων ήταν στην τελική προσπάθεια. Στο 3ο σετ οι γηπεδούχοι προηγήθηκε 16-10. Ο Φοίνικας έκανε σερί 3-0 (16-13), το σκορ διατηρήθηκε στο +3 μέχρι το 23-20 και τελικά οι συριανοί με διαδοχικά μπλοκ έκαναν σερί 5-0 και επικράτησαν 25-23.

Τα σετ: 1-3 (20-25, 25-23, 23-25, 16-25)

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Μακρής Ν., Αρβανίτης Ν., Ποτολίδης Π., Προδρομίδης Β., Σακόγλου Χ., Μαυροβουνιώτης Α., Παππάς Α.,  Οικονόμου Ν., Σαρικείσογλου Μ., Μοσχούς Χ., Ηλίας Θ., Μαυράκης Κ.,

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (Νίκος Ζαλμάς): Μήλης Ν., Λέσκοφ Μ., Σόουζα Φ., Ρούσβελτ Φ., Βουλκίδης Θ., Παπαδόπουλος Π., Αχιλλεόπουλος Ι., Φωτιάδης Π., Αδάμ Ο., Ταυρής Κ., Βελούδης Σ.

Βρίσκεστε εδώ: News Ειδήσεις - News Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Ο Φοίνικας Σύρου νίκησε 3-1 την Ροδίων Αθλησης στη Ρόδο