20-10-2018

H AEK νίκησε 4-0 τη Ροδίων Άθλησις σε φιλικό αγώνα

Η ΑΕΚ με την ευκαιρία του ρεπό στο πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Volley League έδωσε φιλικό αγώνα με την Ροδίων Άθλησις στο γυμναστήριο των Αγίων Αναργύρων και νίκησε με 3-0 σετ. Παίχτηκε και τέταρτο σετ το οποίο επίσης πηρε η ΑΕΚ.

Τα σετ: 3-0 (25-16,25-21,25-18). Εξτρα σετ: 25-15

ΑΕΚ (Νίκος Νεόφυτος): Μότα, Στοΐλοβιτς, Τζιουμάκας, Χαραλαμπίδης Κανέλλος, Δρογκάρης / Γκαράς (λ), Λάππας, Παπαδόπουλος, Λιόκα, Μαυραγάνης, Κουλοχέρης, Μάρκου, Σωνάκης (λ).

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Ηλίας, Σαρικεΐσογλου, Μαυροβουνιώτης, Ποτουλίδης, Προδρομίδης, Σακόγλου / Αρβανίτης (λ), Οικονόμου, Παππάς, Μοσχούς, Μακρής, Κοκολάκης (λ).

Η ΑΕΚ θα δώσει πρώτο αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο Μετς για την 3η αγωνιστική την Δευτέρα 29 Οκτωβρίου στο Μετς.

Η Ροδίων Άθλησις θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα στην Α2 ανδρών στις 3 Νοεμβρίου και αύριο Κυριακή στις 17.30 θα αντιμετωπίσει σε φιλικό αγώνα τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη.

Βρίσκεστε εδώ: News Ειδήσεις - News Α.Ε.Κ. H AEK νίκησε 4-0 τη Ροδίων Άθλησις σε φιλικό αγώνα