Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής G.A.S.Pamvochaikos M.G.S.Ethnikos Alexandroupolis Panathinaikos A.O. A.E.K. OFI Crete logo elpislogo         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
11-04-2019

Το πρόγραμμα των δύο πρώτων ημιτελικών των πλέι οφ (θέσεις 1-4) Volley League

Rate this item
(1 Vote)
Το πρόγραμμα των δύο πρώτων σειρών της ημιτελικής σειράς των πλέι οφ του πρωταθλήματος Volley League. Η πρόκριση στους τελικούς θα κριθεί στις 3 νίκες:

 



ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΡΩΤΩΝ ΣΕΙΡΩΝ ΤΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΛΕΪ ΟΦ VOLLEY LEAGUE 2018-19

(η πρόκριση στα ημιτελικά κρίνεται στις 3 νίκες)

1ος ημιτελικός - Σάββατο 13 Απριλίου 2019

PAOK Sports Arena 18.00 (ΕΡΤSports): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς (νίκες: 0-0)
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Γεωργιάδης, Παρατηρητής: Κάλλης Εμ., Επόπτες: Δρανίτσας, Τοσουνίδης, Γραμματεία: Καρακούλια

Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 20.30 (ΕΡΤSports): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (νίκες: 0-0)
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Βαρθαλίτης. Επόπτες: Διαμαντής, Τόλιος, Γραμματεία: Μπίτσικα.

 

2ος ημιτελικός - Δευτέρα 15 Απριλίου 2019

PAOK Sports Arena 17.00 (ΕΡΤSports): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς (νίκες: 0-0)
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Δεληκωστίδης, Παρατηρητής: Βανδώρος, Επόπτες: Δρανίτσας, Τοσουνίδης, Γραμματεία: Παπαδοπούλου Σ.

Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 20.00 (ΕΡΤSports): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (νίκες: 0-0)
Διαιτητές: Ονόπας, Κουτσούλας, Παρατηρητής: Ράπτης. Επόπτες: Κατερλή, Κουρπανίδης, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

 

 

 

 

 

 

 

Play Off 1-8 (2 νίκες – αγώνες σε έδρες εναλλάξ ξεκινώντας από του βαθμολογικά υψηλότερου)

1ος αγώνας : Τετάρτη 3 Απριλίου

2ος αγώνας: Σάββατο 6 Απριλίου

3ος αγώνας (αν χρειαστεί): Τρίτη 9 Απριλίου



Ζευγάρια:

(1-8): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ. 2-0 (3-0, 3-0)

(4-5): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 2-0 (3-0, 3-1)

(2-7): Π.Α.Ο.Κ. – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 2-1 (3-0, 1-3, 3-0)

(3-6): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 2-0 (3-0, 2-3, 1-3)




Play Off 1-4 (3 νίκες- αγώνες 2 σε έδρα του βαθμολογικά υψηλότερου- 2 σε έδρα βαθμολογικά χαμηλότερου)

1ος αγώνας: Σάββατο 13 Απριλίου

18.00: ΠΑΟΚ - Α.Ο.Π.Κηφισιάς (ΕΡΤ Sports)

20.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (ΕΡΤ Sports)

2ος αγώνας: Δευτέρα 15 Απριλίου

17.00: ΠΑΟΚ - Α.Ο.Π.Κηφισιάς (ΕΡΤ Sports)

20.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (ΕΡΤ Sports)

ΔΙΑΚΟΠΗ FINAL 4 ΚΥΠΕΛΛΟΥ

3ος αγώνας:  Μεγάλη Τρίτη 23 Απριλίου

Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ. (ΕΡΤ Sports)

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (ΕΡΤ Sports)

4ος αγώνας (αν χρειαστεί): Μεγάλη Πέμπτη 25 Απριλίου

Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ. (ΕΡΤ Sports)

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (ΕΡΤ Sports)

ΔΙΑΚΟΠΗ ΠΑΣΧΑ

5ος αγώνας (αν χρειαστεί): Τρίτη 30 Απριλίου

ΠΑΟΚ - Α.Ο.Π.Κηφισιάς (ΕΡΤ Sports)

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (ΕΡΤ Sports)

*Οι ώρες των τρίτων αγώνων της σειράς θα ανακοινωθούν άμεσα από την ΕΣΑΠ.



Play Off 1-2 (3 νίκες - αγώνες σε έδρες εναλλάξ ξεκινώντας από του βαθμολογικά υψηλότερου)

1ος τελικός: Παρασκευή 3 Μαΐου

2ος τελικός: Δευτέρα 6 Μαΐου

3ος τελικός: Πέμπτη 9 Μαΐου

4ος τελικός (αν χρειαστεί): Κυριακή 12 Μαΐου

5ος τελικός (αν χρειαστεί): Τετάρτη 15 Μαΐου

Βρίσκεστε εδώ: News Ε.Σ.Α.Π. Το πρόγραμμα των δύο πρώτων ημιτελικών των πλέι οφ (θέσεις 1-4) Volley League
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos Logo euromedica blue star cartridgeworld 0 geniussports logo
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  14797371349c487adc4b645ddfa8e91f7828b460a8inatvgreecelogo fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject