Panathinaikos A.O. Olympiakos paok foinika-syrou kifissia OFI milon filippos                     Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
04-10-2013

Δευτέρα και Τετάρτη θα γίνουν οι δύο από τους τέσσερις αγώνες που αναβλήθηκαν

Rate this item
(0 votes)
Η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΣΑΠ σε έκτακτη συνεδρίαση της και μετά τη σύμφωνη γνώμη των εμπλεκομένων ΤΑΑ όρισε εκ νέου τους αγώνες που αναβλήθηκαν στον 2ο όμιλο του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».
Συγκεκριμένα, την Δευτέρα 7/10 και την Τετάρτη 9/10 θα γίνουν τα δύο από τα τέσσερα παιχνίδια του 2ου ομίλου ττης Α΄φάσης του Λιγκ Καπ 2013 «Νίκος Σαμαράς» που αναβλήθηκαν μετά την απαγόρευση της Περιφέρειας.
 
Με δεδομένη την αδειοδότηση του Ζηρινείου (πέρασε η επιτροπή ελέγχου και το ενέκρινε ως κατάλληλο) θα γίνει την Δευτέρα 7/10 στις 19.00 ο αγώνας ΑΟ Κηφισιάς - Παναθηναϊκός, ενώ η αναμέτρηση Κηφισιά - Ολυμπιακός μετατέθηκε για το «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη την Τετάρτη 9/10 στις 19.00. Ο ορισμός των αγώνων ΑΕΚ - Παναθηναϊκός και ΑΕΚ -Κηφισιά θα αποφασιστεί στο ΔΣ της ΕΣΑΠ την Δευτέρα 7/10 στις 12.30. Το νέο πρόγραμμα:
 
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ΦΑΣΗ LEAGUE CUP 2013 «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
1ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Μίκρας 19.30: Α.Σ.Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (25-19, 23-25, 18-25, 23-25)
Παρασκευή 4/10 Αιγινίου 19.30: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)
Σάββατο 5/10 Μίκρας 19.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Σάββατο 5/10 Αιγινίου 19.00: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Π.Α.Ο.Κ.
Κυριακή 6/10 Mίκρας 16.00 Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Κυριακή 6/10 Μίκρας 21.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου
2ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Τετάρτη 9/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Κηφισιάς
Απόφαση στο ΔΣ της ΕΣΑΠ στις 7/10 Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. (αναβλήθηκε)
Σάββατο 5/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Απόφαση στο ΔΣ της ΕΣΑΠ στις 7/10 Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Κηφισιάς (αναβλήθηκε)
Κυριακή 6/10 Ρέντη 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ.
Δευτέρα 7/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.
3ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ωρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 17.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 25-19)
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-19, 21-25, 21-25, 23-25)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Σ.Λαμία
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1 3 (3-0)
2. Π.Α.Ο.Κ. 1 3 (3-1)
3. Α.Σ.Άρης 1 0 (1-3)
4. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 1 0 (0-3)
Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
 
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Φοίνικας Σύρου 1 3 (3-0)
2. Γ.Σ.Λαμία 1 3 (3-1)
3. Παμβοχαϊκός 1 0 (1-3)
4. ΓΕ Παναχαϊκή 1 0 (0-3)
Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Βρίσκεστε εδώ: News League Cup «N.Samaras» Δευτέρα και Τετάρτη θα γίνουν οι δύο από τους τέσσερις αγώνες που αναβλήθηκαν
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ                    ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
vioiatriki 620x330 blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject