Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής G.A.S.Pamvochaikos M.G.S.Ethnikos Alexandroupolis Panathinaikos A.O. A.E.K. OFI Crete logo elpislogo         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
06-10-2013

ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, Φοίνικας αήττητοι στο Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς»

Rate this item
(0 votes)
Ο ΠΑΟΚ, ο Φοίνικας Σύρου και ο Ολυμπιακός είναι οι ομάδες που συνεχίζουν αήττητες μετά τους αγώνες της 2ης ημέρας στην Α΄φάση του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».
Την Κυριακή στον 1ο όμιλο η αναμέτρηση ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης είναι σαν τελικός για την πρόκριση στο φάιναλ-4 με τον ΠΑΟΚ να χρειάζεται μόλις δύο σετ για την πρόκριση. Στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει η αναμέτρηση Ολυμπιακός - ΑΕΚ στο «Μελίνα Μερκούρη», ενώ στον 3ο όμιλο ο Φοίνικας χρειάζεται νίκη και με τον Παμβοχαϊκό με την προϋπόθεση πως θα έχει νικήσει η Λαμία την Παναχαϊκή. Υπενθυμίζεται πως στο φάιναλ-4 προκρίνονται οι πρώτες ομάδες των τριών ομίλων και η καλύτερη δεύτερη.
 
 Υπενθυμίζεται πως η αδειοδότηση του Ζηρινείου (πέρασε η επιτροπή ελέγχου και το ενέκρινε ως κατάλληλο) αναμένεται να γίνει την Δευτέρα 7/10. Αν δεν προκύψει κάποιο νέο πρόβηλαμ  ο αγώνας ΑΟ Κηφισιάς - Παναθηναϊκός θα γίνει την ίδια ημέρα στις 19.00, ενώ η αναμέτρηση Κηφισιά - Ολυμπιακός μετατέθηκε για το «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη την Τετάρτη 9/10 στις 19.00.
 
Ο ορισμός των αγώνων ΑΕΚ - Παναθηναϊκός και ΑΕΚ -Κηφισιά θα αποφασιστεί στο ΔΣ της ΕΣΑΠ την Δευτέρα 7/10 στις 12.30. Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ.
 
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ΦΑΣΗ LEAGUE CUP 2013 «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
1ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Μίκρας 19.30: Α.Σ.Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (25-19, 23-25, 18-25, 23-25)
Παρασκευή 4/10 Αιγινίου 19.30: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)
Σάββατο 5/10 Μίκρας 19.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-19, 25-20, 19-25, 14-25, 15-12)
Σάββατο 5/10 Αιγινίου 19.00: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 23-25, 24-26)
Κυριακή 6/10 Mίκρας 16.00 Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Κυριακή 6/10 Μίκρας 21.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου
2ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Τετάρτη 9/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Κηφισιάς
Απόφαση στο ΔΣ της ΕΣΑΠ στις 7/10 Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. (αναβλήθηκε)
Σάββατο 5/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-22, 25-15)
Απόφαση στο ΔΣ της ΕΣΑΠ στις 7/10 Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Κηφισιάς (αναβλήθηκε)
Κυριακή 6/10 Ρέντη 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ.
Δευτέρα 7/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.
3ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ωρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 17.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 25-19)
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-19, 21-25, 21-25, 23-25)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2-3 (36-34, 25-22, 15-25, 18-25, 13-15)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 26-24)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Σ.Λαμία
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Π.Α.Ο.Κ. 2 6 (6-1)
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2 4 (5-3)
3. Α.Σ.Άρης 2 2 (4-5)
4. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 2 0 (0-6)
Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1 3 (3-0)
2. Παναθηναϊκός Α.Ο. 1 0 (0-3)
3. Α.Ο.Κηφισιάς 0 0 (0-0)
4. Α.Ε.Κ. 0 0 (0-0)
Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Φοίνικας Σύρου 2 5 (6-2)
2. Γ.Σ.Λαμία 2 4 (5-4)
3. ΓΕ Παναχαϊκή 2 3 (3-4)
4. Παμβοχαϊκός 2 0 (2-6)
Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Βρίσκεστε εδώ: News League Cup «N.Samaras» ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, Φοίνικας αήττητοι στο Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς»
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ                    ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
euromedica blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject