04-12-2022

Άθλος Ορεστιάδας: Δηλώσεις Ηλίας Κρεούζης, Θανάσης Σπανός (vid)

Ο προπονητής του Άθλου Ορεστιάδας Ηλίας Κρεούζης δήλωσε μετά την ήττα από τον Φοίνικα ΟΝΕΧ με 3-0 σετ:

«Συγχαρητήρια στην ομάδα της Σύρου, έπαιξε πάρα πολύ καλά και θεωρώ ότι κάθε φορά που εμείς ανεβάζαμε απόδοση, εκείνη ανέβαζε ακόμη περισσότερο. Είχαμε μία πολύ δύσκολη εβδομάδα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την προσπάθεια των αθλητών μου, με κάποιες ιώσεις και θεωρώ πως ανταποκρίθηκαν 100% σε αυτό που ζητήσαμε. Μας έλειπε η λεπτομέρεια και όταν παίζεις με μια τόσο μεγάλη ομάδα και διαφορετικούς στόχους από εμας, η λεπτομέρειες θεωρώ πως κάνουν τη διαφορά. Κρατήσαμε όσο μπορούσαμε την τακτική μας σε σέρβις και μπλοκ - άμυνα, αλλά είναι η πρώτη ομάδα με την οποία δεν είχαμε μπλοκ. Μας δυσκόλεψαν πάρα πολύ οι τροχιές του πασαδόρου τους και δεν μπορέσαμε να ανταπεξέλθουμε όπως θα ήθελα στο μπλοκ – άμυνα και στα στατιστικά».

Ο λίμπερο του Άθλου Ορεστιάδας Θανάσης Σπανός δήλωσε: «Ο Φοίνικας Σύρου μας πίεσε πολύ στο σερβίς, σε κάποια σημεία καταφέραμε να διαχειριστούμε το ματς, αλλά το σερβίς των αντιπάλων μας έκανε τη διαφορά. Μας στοίχισε ότι «κολλήσαμε» σε κάποια σημεία, αλλά ελπίζω πως είναι κάποια πράγματα που μπορούμε να τα διορθώσουμε. Η Σύρος είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα και πιστεύω πως κάναμε ένα διαχειρίσιμο παιχνίδι».