Olympiakos foinika-syrou Panathinaikos A.O. paok kifissia milon filippos OFI                     Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
15-04-2021

Final-4 Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς - Βέροια 2021: Τα ρόστερ των ομάδων

Rate this item
(0 votes)

Τα ρόστερ των τεσσάρων ομάδων που συμμετέχουν στη διοργάνωση του φάιναλ-4 του 10ου Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» που θα γίνει το σαββατοκύριακο 17-18 Απριλίου 2021 στο γυμναστήριο Δημήτριος Βικέλας της Βέροιας:

 



ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
Φ.   ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1.   Φρομ Κριστιάν   Germany 15/08/1990 2.04 Ακραίος Jastrzebski (Πολωνία)
3.   Χαραλαμπίδης Δημήτρης   Greece 03/06/1991 2.00 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
5.   Στιβαχτής Κώστας   Greece 22/05/1980 1.86 Πασαδόρος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
7.   Μιγιαήλοβιτς Νικολά   Serbia 08/08/1989 1.91 Ακραίος Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
8.   Ανδρεάδης Ανδρέας   Greece 14/01/1981 2.03 Κεντρικός Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
9.   Εγκλεσκαλνς Χέρμανς   Latvia 08/12/1990 2.03 Διαγώνιος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
10.   Ζήσης Δημήτρης   Greece 02/04/1994 1.83 Λίμπερο Παναθηναϊκός Α.Ο.
11.   Νικολάκης Δημήτρης   Greece 28/01/1980 1.81 Πασαδόρος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
12.   Βουλκίδης Θεόδωρος   Greece 30/03/1996 2.00 Κεντρικός Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
15.   Τζιάβρας Δημήτρης   Greece 16/02/1999 1.77 Λίμπερο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
17.   Στράτος Απόστολος   Greece 17/05/2002 1.96 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
18.   Ριζόπουλος Δημήτρης   Greece 26/08/1984 2.01 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
19.   Εφραιμίδης Δημήτρης   Greece 19/12/1990 1.94 Ακραίος Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
20.   Όκολιτς Αλεξάντερ   Serbia 26/06/1993 2.05 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
Προπονητής: Καζάζης Δημήτρης
Β΄προπονητής: Βουρδέρης Αντώνης








Α.Ο.ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΟΝΕΧ ΣΥΡΟΣ
Φ. ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1. Μπράουν Αντρέ   Canada 24/08/1990 2.06 Κεντρικός Sporting CP (Πορτογαλία)
2. Μαρούλης Θάνος   Greece 09/07/1988 1.88 Πασαδόρος Α.Ο.Φοίνικας ONEX Σύρου
3. Γκαράς Δημήτρης   Greece 12/11/1985 1.85 Λίμπερο Ο.Φ.Η.
4. Πρωτοψάλτης Αλέξανδρος   Greece 12/01/2002 1.88 Ακραίος Ανόρθωσις (Κύπρος)
5. Φέι Κουπόνο   United States 21/01/1995 1.96 Ακραίος  
6. Ράιτς Ιβάν   Croatia 03/06/1989 2.02 Διαγώνιος Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
7. Πρωτοψάλτης Θανάσης   Greece 12/09/1993 1.85 Ακραίος Παναθηναϊκός Α.Ο.
8. Ηλίας Θεοδόσης   Greece 20/05/1995 1.90 Πασαδόρος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
9. Παπαγγελόπουλος Νίκος   Greece 17/11/1988 2.02 Κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς
10. Ράντκε Μουρίλο   Brazil 31/01/1989 1.98 Πασαδόρος Frusinate Sora (Ιταλία)
12. Ρούσης Λυκούργος   Greece 09/11/1988 1.90 Πασαδόρος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
13. Λινάρδος Δημοσθένης   Greece 14/02/1997 2.03 Κεντρικός Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
14. Στερν Ζίγκα   Slovenia 02/01/1994 1.93 Ακραίος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
15. Καρασαββίδης Βασίλης   Greece 17/03/1995 1.96 Λίμπερο Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
17. Κωστόπουλος Βασίλης   Greece 16/02/1995 1.95 Ακραίος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
18. Μήλης Νίκος   Greece 04/11/1996 1.97 Διαγώνιος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Προπονητής: Γιούρισιτς Ιγκόρ (Κροατία)
Β΄προπονητής: Παλαιτσάκης Δημήτρης




Π.Α.Ο.Κ.
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
2. Παπαλεξίου Γιώργος   Greece 28/08/1999 2.02 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
3. Πριγιόν Ζουλιέν   France 06/07/1995 1.84 Πασαδόρος Poitiers (Γαλλία)
4. Κομητούδης Δημήτρης   Greece 04/10/1995 1.94 Πασαδόρος Ο.Φ.Η.
5. Τερζής Θάνος   Greece 17/03/1979 1.93 Πασαδόρος Π.Α.Ο.Κ.
7. Αγκάνιτς Αντρί   Estonia 07/09/1993 2.07 Κεντρικός Noliko Maaseik (Βέλγιο)
8. Αντωνιάδης Αλέξανδρος   Greece 19/06/1986 1.85 Λίμπερο Νέστωρας Θεσσαλονίκης
9. Κοκκινάκης Μενέλαος   Greece 21/01/1993 1.93 Λίμπερο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
10. Κουμεντάκης Ραφαήλ   Greece 05/05/1993 2.03 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
11. Σωτηρίου Σωτήρης   Greece 20/04/1986 1.98 Ακραίος Π.Α.Ο.Κ.
13. Τακουρίδης Γιάννης   Greece 24/05/1988 1.98 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
14. Κανέλλος Μάκης   Greece 25/08/1987 2.01 Κεντρικός Α.Ο.Φοίνικας ONEX Σύρου
17. Εβάντρο Ντιάς Σόουζα   Brazil 18/04/1988 1.99 Ακραίος Α.Ο.Φοίνικας ONEX Σύρου
18. Καπετανίδης Κώστας   Greece 24/03/1999 1.95 Ακραίος Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων
19. Βαν ντε Ντρις Μπραμ   Belgium 14/08/1989 2.08 Διαγώνιος Π.Α.Ο.Κ.
20. Μπούτος Αλέξανδρος   Greece 09/09/1998 2.03 Διαγώνιος Π.Α.Ο.Κ.
Προπονητής: Ματιάσεβιτς Νικολά (Σερβία)
Β΄προπονητής: Μαμάης Βαλάντης




Α.Π.Σ.ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1.  Μπουτόπουλος Κώστας   Greece 23/04/1998 1.81 Λίμπερο Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας
2. Μαυροβουνιώτης Αργύρης   Greece 22/09/1991 1.93 Ακραίος Ηρακλής Πετ. 2015
3. Μπότσης Χαράλαμπος   Greece 17/11/1993 1.82 Ακραίος  
4.  Μπουράκης Αντώνης   Greece 28/05/1998 1.82 Λίμπερο Ηρακλής Πετ. 2015
5.  Γραμμενούδης Αλέξανδρος, Γιώργος   Greece 07/11/1997 1.97 Πασαδόρος Πήγασος Πολίχνης
6. Μπίσετ Τζούλιαν   S.Lucia 06/02/1991 1.99 Κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς
7. Μιχελάκης Γιώργος   Greece 27/05/1997 1.85 Λίμπερο Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας
8.  Προύσαλης Κώστας   Greece 06/10/1980 1.92 Πασαδόρος Ηρακλής Πετ. 2015
9.  Τζιουμάκας Στέλιος   Greece 14/03/1998 1.93 Ακραίος Ηρακλής Πετ. 2015
10.  Παπάζογλου Θανάσης   Greece 16/02/1995 1.95 Κεντρικός Μ.Α.Σ Νίκη Αιγινίου
11.  Αρτακιανός Δημήτρης   Greece 11/05/1999 1.75 Πασαδόρος Χ.Α.Ν.Θ.
12.  Γάτσης Τάσος   Greece 14/03/1991 1.96 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
13. Βαρβεσιώτης Παναγιώτης   Greece 01/08/2000 1.94 Ακραίος Ηρακλής Πετ. 2015
14. Τζιουμάκας Γιώργος    Greece 23/01/1995 2.04 Διαγώνιος Ηρακλής Πετ. 2015
17.  Στουντζίνσκι Εντουάρδο Ματέους Ροντρίγκες   Brazil 18/09/1994 1.97 Ακραίος Ηρακλής Πετ. 2015
18. Φερέλ Τέβιν   S.Lucia 27/09/1995 1.99 Κεντρικός Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων
Προπονητής: Τζιουμάκας Σωκράτης
Β΄προπονητής: Μανιώτης Στέφανος - Χριστοφορίδης Τάκης

δ

 

 

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ LEAGUE CUP ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 2020-21

FINAL-4 - Δημήτριος Βικέλας Βέροιας
Σάββατο 17 Απριλίου 2021
Ημιτελικοί
17:00 (ΕΡΤ-3): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Δανιηλίδου. Παρατηρητής: Δεληκωστίδης. Επόπτες: Σαρακινίδης, Βένος, Χάνος, Πλιάχα. Γραμματεία: Πασπάλα. Aναπληρωματικός - Video Check: Βασιλειάδης.
20:00 (ΕΡΤ-3): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Βασιλειάδης. Παρατηρητής: Μιχελινάκης. Επόπτες: Σαρακινίδης, Βένος, Σταυρίδης, Παπαδοπούλου Χρ. Γραμματεία: Ψαρρά. Aναπληρωματικός - Video Check: Γεωργιάδης.
Κυριακή 18 Απριλίου 2021
Τελικός
20:00 (ΕΡΤ-3): Νικητές ημιτελικών
Σε όλη τη διάρκεια των αγώνων θα υπάρχει και «διαιτητικό βίντεο».

 

 


ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

2019-20 (Ρέντη - Μαρούσι): Παναθηναϊκός Α.Ο.

2018-19: (Σύρος - Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2017-18 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2016-17 (Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2015-16 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2014-15 (Γλυφάδα): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2013-14 (Αλεξανδρούπολη): Α.Ε.Κ.

2012-13 (Βραχάτι): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2011-12 (Σύρος): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου





ΟΙ MVP ΤΟΥ LEAGUE CUP ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ

2020: Αξέλ Γιάκομπσεν (Δανία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2019: Νίκος Ζουπάνι (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2018: Γέροεν Ράουβερντινκ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2017: Κονσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2016: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2015: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2014: Νίκος Κρέτσης (Α.Ε.Κ.)

2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2012: Στέλιος Νικηφορίδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)

 

 

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ LEAGUE CUP

2020: Παναθηναϊκός Α.Ο. (Δημήτρης Ανδρεόπουλος)

2019: Ολυμπιακός (Φερνάντο Μπενίτεθ Μουνιόθ)

2018: Ολυμπιακός (Φερνάντο Μπενίτεθ Μουνιόθ)

2017: Ολυμπιακός (Σλόμπονταν Μπόσκαν)

2016: Ολυμπιακός (Ρομπέρτο Πιάτσα)

2015: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (Δημήτρης Καζάζης)

2014: Α.Ε.Κ. (Άκης Φλαούνας)

2013: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (Δημήτρης Καζάζης)

2012: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (Νίκος Νεόφυτος)

 



ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ LEAGUE CUP 2012-19

5 τίτλοι: Στεφάνου, Στιβαχτής
4 τίτλοι: Κοκκινάκης, Χριστοφιδέλης
3 τίτλοι: Γκούζντα, Ζουπάνι, Ρουμελιωτάκης, Σουλτανόπουλος, Φιλίποφ.
2 τίτλοι:  Αλεξίεφ, Ανδρεάδης, Δαρίδης, Γιούρισιτς,Μαρούλης, Μπέμε, Πετρέας, Ράουβερντινκ, Σμαραγδής, Σωτηρίου.
1 τίτλος: Αγκάμεζ, Αθος Κόστα, Αλεξίου, Ανδρεόπουλος Χαράλαμπος, Αρβανίτης, Αχιλλεόπουλος, Γιάκομπσεν, Γιορντάνοφ, Δελιπρίμμης, Έγκλεσκαλνς, Ζήσης, Θάνος, Κατσανεβάκης, Κλαρκ, Κοΐστρα, Κουμεντάκης, Κουρνέτας, Κουρούπης, Κρέτσης, Λάππας, Μαντέκας, Μάρκου, Mούχλιας, Μπαρμπούνης, Νικηφορίδης, Ντάγκουμπιτς, Νταφ, Ντιάτσκοφ, Ντόκιτς, Ντρίζγκα, Όγκουρτσακ, Οϊβάνεν, Παγιάν, Παλαιολόγος, Πανταλέων, Παπαδόπουλος Τζορτζ, Παπαδόπουλος Χρήστος, Παπαγγελόπουλος, Παπαλεξίου, Πελεκούδας, Πέτρογλου, Ποτόσνικ, Προύσαλης, Ρανγκέλ, Ράπτης,  Ρουσσόπουλος, Σακόγλου, Σμιτ, Σπίνου, Στάροβιτς, Σφενδυλάκης, Σωνάκης, Τακουρίδης, Ταμπουρατζής, Τερβαπόριτι, Τζελάτι, Τόρρες, Τσάτσιτς, Τσέλιος, Τσέργας, Τσουκ, Τσούπκοβιτς, Φράγκος, Χατζόπουλος.

 

ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΤΟΥ ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ
19 Φεβρουαρίου 2020, Β΄τελικός Άγιος Θωμάς Μαρούσι: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (25-17, 28-26, 16-25, 19-25, 10-15), Χρυσό σετ: 15-13
13 Φεβρουαρίου 2020, Α΄τελικός Μελίνα Μερκούρη Ρέντη:  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (25-21, 25-21, 23-25, 24-26, 10-15)
27 Ιανουαρίου 2019, Β΄τελικός Μελίνα Μερκούρη Ρέντη:  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (19-25, 25-22, 25-23, 25-21)
23 Ιανουαρίου 2019, Α΄τελικός Δ.Βικέλας Σύρος: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 20-25, 24-26, 18-25) 
31 Μαρτίου 2018 (Ερμούπολη Σύρου): Ολυμπιακός- Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 25-15, 25-13)
28 Ιανουαρίου 2017 (Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη): Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-0 (25-23, 25-16, 25-21)
20 Φεβρουαρίου 2016 (Ερμούπολη Σύρου): Oλυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-2 (20-25, 20-25, 25-17, 25-20, 17-15)
31 Ιανουαρίου 2015 (Μάκης Λιούγκας, Γλυφάδα): Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 16-25, 21-25, 15-25)
1 Φεβρουαρίου 2014 (Μιχ.Παρασκευόπουλος, Αλεξανδρούπολη): Φοίνικας Σύρου – ΑΕΚ 2-3 (27-25, 19-25, 25-22, 20-25, 12-15)
1 Μαρτίου 2013 (Γιώργος Τριαντάφυλλος, Βόχα): Α.Ο.Κηφισιάς – Ολυμπιακός 0-3 (21-25, 23-25, 17-25)
28 Νοεμβρίου 2012 (Ερμούπολη Σύρου): Φοίνικας Σύρου - Απόλλων Καλ. 3-0 (25-19, 26-24, 25-19)

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ LEAGUE CUP ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 2020-21


Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Βέροια)
Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013 - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 0-3 (25-27, 20-25, 14-25)
Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020
Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-20, 25-20, 25-18)
Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020
Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 22-25, 21-25)


Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Νέα Σμύρνη - Μίλων)
Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (21-25, 25-21, 25-15, 25-20)
Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου 2-3 (21-25, 31-29, 25-19, 23-25, 12-15)
Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020
Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 26-24, 25-12)


Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Μελίνα Μερκούρη - Ρέντη)
Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Φ.Η. 3-0 (25-16, 25-11, 30-28)
Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020
 Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 1-3 (25-23, 24-26, 23-25, 16-25)
Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020
Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (21-25, 19-25, 18-25)

 

LEAGUE CUP ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 2020-21
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Βέροια)
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Π.Α.Ο.Κ. 2 6 6-0
2. Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 2 3 3-3
3. Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 2 0 0-6
       
Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Νέα Σμύρνη)
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β ΣΕΤ
1.
Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου 1 3 6-2
2. Παναθηναϊκός Α.Ο. 2 2 3-4
3. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 2 1 3-6
       
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Μελίνα Μερκούρη)
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2 6 6-0
2. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 2 3 3-4
3.  Ο.Φ.Η. 2 0 1-6
Πέρασαν στα ημιτελικά: ΠΑΟΚ., Φοίνικας ΟΝΕΧ, Ολυμπιακός και Φίλιππος Βέροιας

 

 

 

 

Βρίσκεστε εδώ:
ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Bioiatriki logo gr blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject