06-11-2022

Κώστας Χριστοφιδέλης: "Δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες"

O προπονητής της Κηφισιάς Κώστας Χριστοφιδέλης είπε για την ήττα της ομάδας του από τον ΠΑΟΚ με 3-0 σετ:
"Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για τη νίκη του και περαστικά στον Χάις Γιόρνα, ο οποίος τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα. Εμείς δεν πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι από την καλή απόδοση που είχαμε κατά διαστήματα. Αυτό που μετρά είναι η διάρκεια. Δυστυχώς σήμερα δεν τα καταφέραμε. Χωρίς να μας πιέσει ιδιαίτερα ο ΠΑΟΚ από τη γραμμή του σερβίς, είχαμε αρκετά προβλήματα στην υποδοχή μας με αποτέλεσμα να μην έχουμε καλό sideout.  Ακόμα και στο 2ο σετ που βρεθήκαμε να προηγούμαστε με 2-3 πόντους, δεν είμασταν αυτοί που έπρεπε για να το τελειώσουμε. Κρατάω ορισμένα θετικά στοιχεία από το παιχνίδι και έχει να κάνει με τη διάθεση που έδειξαν κάποιοι αθλητές. Όπως λέω στους αθλητές μου κάθε παιχνίδι είναι ευκαιρία για προσωπική και ομαδική βελτίωση. Αυτή την ευκαιρία σήμερα την χάσαμε. Απέναντι σε ομάδες όπως ο ΠΑΟΚ, όταν σου παρουσιάζεται η ευκαιρία πρέπει να την αξιοποιείς. Εμείς δεν το κάναμε. Συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά ενόψει του δύσκολου παιχνιδιού απέναντι στον Μίλωνα την επόμενη αγωνιστική".

Βρίσκεστε εδώ: News Ειδήσεις - News Α.Ο.Π.Κηφισιάς Κώστας Χριστοφιδέλης: "Δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες"