Panathinaikos A.O. Olympiakos foinika-syrou paok milon kifissia ofi pegasus-polixnis f-es-aristotelis-skydras athlos-orestiadas                 Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
14-10-2022

Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς: Άθλος Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης (14/10, 20.00, Live Streaming ESAP TV)

Rate this item
(0 votes)

Οι δύο νικήτριες ομάδες της πρεμιέρας του τουρνουά της προκριματικής φάσης του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς στο γυμναστήριο Πολίχνης "Αλέξανδρος Νικολαΐδης" θα βρεθούν αντίπαλοι τη 2η αγωνιστική. Η αναμέτρηση μεταξύ του Άθλου Ορεστιάδας και του Πήγασου Πολίχνης θα αρχίσει στις 20:00 και θα μεταδοθεί σε Live Streaming ESAP TV.  Διαιτητές: Παπακοσμάς, Μούζουλας.

 

Ο Άθλος στην πρεμιέρα με τον ΟΦΗ εκμεταλεύτηκε τις απουσίες της κρητικής ομάδας και μπήκε εντυπωσιακά στη σεζόν δείχνοντας με το "καλημέρα" πως είναι από τις υπολογίσιμες ομάδες της σεζόν. Ο αρχηγός της ομάδας της Ορεστιάδας Δημήτρης Ριζόπουλος δήλωσε: «Ήρθαμε εδώ με στόχο να πάρουμε την πρόκριση στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, Είμαστε μία νέα ομάδα, έχουμε δουλέψει πάρα πολύ σκληρά στην προετοιμασία. Με τον Πήγασο θα είναι ένα ντέρμπι που πιθανότατα να κρίνει και την πρόκριση μας".

 

Ο Πήγασος Πολίχνης στην πρεμιέρα νίκησε τον Αριστοτέλη Σκύδρας και ως οικοδεσπότης του τουρνουά θέλει να ταυτίσει την παρουσία του με την πρόκριση. Μας ενδιαφέρει η διάκριση. Θέλουμε να φτάσουμε όσο πιο ψηλά μπορούμε στον θεσμό. Ο αγώνας με τον Άθλο θα είναι πιθανότατα πιο δύσκολος και θέλουμε τη νίκη".

 

 

ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

Φ.

Αθλητής

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Θέση

Προηγούμενη Σεζόν

2. Τσιουτσιουλούδης Κωνσταντίνος 20/06/1999 1.97 Κεντρικός Α.Ο.Ορεστιάδας
4. Σπανός Θανάσης 23/10/1994 1.76 Λίμπερο Α.Σ.Π.Γλυφάδας
5. Μποζίδης Βασίλης 28/02/2004 1.91 Ακραίος Άθλος Ορεστιάδας
6. Gladstone Junior Magalhaes de Jesus (Βραζιλία) 28/02/1997 2.07 Κεντρικός Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας
7. Χατζημαρινάκης Χαράλαμπος 13/09/2004 1.96 Πασαδόρος Άθλος Ορεστιάδας
8. Καζαντζίδης Δημήτρης 28/01/1987 1.98 Κεντρικός Άθλος Ορεστιάδας
9. Caio Cesar De Pra (Βραζιλία) 11/03/1987 2.02 Διαγώνιος Kazincbarcika (Ουγγαρία)
10. Διαμαντίδης Βαγγέλης 15/06/1984 1.93 Ακραίος / Λίμπερο Άθλος Ορεστιάδας
11. Κασαμπαλής Σταύρος 01/06/1995 1.90 Πασαδόρος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
13. Τσολακίδης Γιάννης 08/02/2005 1.96 Διαγώνιος Άθλος Ορεστιάδας
14. Alghoul Mohammed (Λίβανος) 21/03/1994 2.00 Κεντρικός Asswehly Sports Club (Λίβανος)
16. Βελούδης Σπύρος 16/01/1997 1.72 Λίμπερο Α.Ο.Ν.Σ Μίλων
17. Μποζίδης Παναγιώτης 17/01/2002 1.92 Πασαδόρος Α.Ο.Ορεστιάδας
18. Ριζόπουλος Δημήτρης 26/08/1984 2.01 Ακραίος Άθλος Ορεστιάδας
23. Genov Yavor (Βουλγαρία) 22/12/1990 1.90 Aκραίος Dobrudja 07 Dobrich (Βουλγαρία)
Προπονητής: Petrov Atanas (Βουλγαρία) (08/02/1977)

 

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ

Φ.

Αθλητής

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Θέση

Προηγούμενη Σεζόν

0. Τερζόγλου Γιώργος 19/06/1995 1.87 Ακραίος Ο.Π.Α.Θ.Περσέας
1. Παλαιοχωρινός Απόστολος 29/05/2004 1.82 Λίμπερο Πήγασος Πολίχνης
2. Κομητούδης Δημήτρης 04/10/1995 1.94 Πασαδόρος Πήγασος Πολίχνης
4. Τοκαμάνης Αλέξανδρος Νικόλαος 30/01/2003 1.90 Ακραίος Πήγασος Πολίχνης
5. Γραμμενούδης Αλέξανδρος, Γιώργος 07/11/1997 1.97 Πασαδόρος Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας
7. Μαυροβουνιώτης Αργύρης 22/09/1991 1.93 Ακραίος Πήγασος Πολίχνης
8. Σακόγλου Χαράλαμπος 01/07/1990 1.93 Διαγώνιος Πιερικός Κατερίνης
9. Παυλίδης Παύλος 09/01/2001 1.96 Κεντρικός Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων
10. Τσιράκης Τρύφων Οδυσσέας 27/05/1995 1.85 Λίμπερο Πήγασος Πολίχνης
11 Μήλης Νίκος 04/11/1996 1.97 Διαγώνιος Πήγασος Πολίχνης
13. Κεσεσίδης Αθανάσιος 12/06/2001 1.92 Κεντρικός Πήγασος Πολίχνης
14. Αρμενάκης Απόστολος 19/07/1980 2.05 Κεντρικός Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας
15. Najari Oliveira Carvalho (Βραζιλία) 24/02/1989 1.98 Ακραίος Vila Nova (Bραζιλία)
21. Σωτηρίου Κωνσταντίνος 15/05/2003 1.92 Κεντρικός Πήγασος Πολίχνης
44. Μπουράκης Αντώνης 28/05/1998 1.85 Λίμπερο Π.Α.Ο.Κ.
99. Κανέλλος Γεράσιμος (Μάκης) 25/08/1987 2.01 Κεντρικός Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας
Προπονητής: Θεοδώρου Ηρακλής (21/02/1980)
 

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ

Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022

Δ.Α.Κ. Πολίχνης 17.00 (Live Streaming ESAP TV): Πήγασος Πολίχνης - Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας 3-0 (25-16, 25-17, 25-20)

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Γραμματεία: Δεληκωστίδου.

Δ.Α.Κ. Πολίχνης 20.00 (Live Streaming ESAP TV): Ο.Φ.Η. - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 0-3 (20-25, 18-25, 15-25)

Διαιτητές: Βασιλειάδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Γραμματεία: Χατζηγεωργίου.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΣΕΤ
1. Άθλος Ορεστιάδας 1 3 3-0
2. Πήγασος Πολίχνης 1 3 3-0
3. Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας 1 0 0-3
4. Ο.Φ.Η. 1 0 0-3
* Οι δύο πρώτες ομάδες προκρίνονται στη φάση των "8"

 

Σάββατο 15 Οκτωβρίου

Δ.Α.Κ. Πολίχνης 17.00 (Live Streaming ESAP TV): Ο.Φ.Η. - Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας

Διαιτητές: Ισκάς, Γεωργιάδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.

Δ.Α.Κ. Πολίχνης 20.00 (Live Streaming ESAP TV): Πήγασος Πολίχνης - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας

Διαιτητές: Παπακοσμάς, Μούζουλας, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Γραμματεία: Παναγιωτίδου.

Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2022

Δ.Α.Κ. Πολίχνης 15.00 (Live Streaming ESAP TV): Ο.Φ.Η. - Πήγασος Πολίχνης

Διαιτητές: Δανιηλίδου, Βασιλειάδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Πασπαλά.

Δ.Α.Κ. Πολίχνης 18.00 (Live Streaming ESAP TV): Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας

Διαιτητές: Αβραμίδης, Τοσουνίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Κουμπλή.

 

Όλες οι διευθύνσεις Live Streaming των αγώνων της προκριματικής φάσης του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 14-16 Οκτωβρίου στο γυμναστήριο Πολίχνης, είναι διαθέσιμες από το κανάλι της Volley League - ESAP TV στο You Tube:


Πατήστε ΕΔΩ

 

Το σύστημα διεξαγωγής του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς»

Η διοργάνωση θα ξεκινήσει με τον προκριματικό όμιλο, όπου συμμετέχουν οι τρεις νεοφώτιστες ομάδες (Πήγασος Πολίχνης, ΦΕΣ Αριστοτέλης, ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας) και ο ΟΦΗ (ως 7ος του περυσινού πρωταθλήματος). Οι αγώνες θα είναι μονοί και θα διεξαχθούν στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Πολίχνης, το τριήμερο 14-16 Οκτωβρίου.

Στη τελική φάση του θεσμού θα προκριθούν οι δύο πρώτοι του ομίλου και θα αγωνιστούν με τις άλλες έξι ομάδες της κατηγορίας ως εξής:

2ος προκριματικού ομίλου - ΑΟ Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ
ΑΟΠ Κηφισιάς - Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΠΑΟΚ
ΑΟΝΣ Μίλων - 1ος προκριματικού ομίλου

*Οι αγώνες θα είναι διπλοί.

Media

Βρίσκεστε εδώ: News League Cup «N.Samaras» Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς: Άθλος Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης (14/10, 20.00, Live Streaming ESAP TV)
ΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
  blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo  
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO

 brand

dataproject