04-11-2013

Γιάννης Λάιος: «Υπομονή και επιμονή, η διαφορά ήταν στο μπλοκ...»

Volleyleague

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Γιάννης Λάιος δήλωσε μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ::

«Στεναχωριέμαι για την ήττα. Ήμασταν βελτιωμένοι σε πολλούς τομείς όπως στην υποδοχή και στο σερβίς αλλά υστερήσαμε στο μπλοκ. Η υποδοχή μας ήταν σχεδόν η ίδια με τους αντιπάλους μας. Ο ΠΑΟΚ έχει ψηλή ομάδα και μας έπαιξε καλύτερα στο μπλοκ. Στα δύο πρώτα σετ είχαμε «κόντρα» επίθεση για να περάσουμε μπροστά 24-23 αλλά χάσαμε και τις δύο ευκαιρίες. Εκεί ήταν το κλειδί του αγώνα. Στο 3ο σετ καταφέραμε και το γυρίσαμε δείχνοντας πάθος και πείσμα και αυτό με χαροποίησε. Δεν έχουμε άλλη επιλογή από το να κάνουμε υπομονή, να δείξουμε επιμονή και να κυνηγήσουμε και τα υπόλοιπα παιχνίδια. Εχουμε μπροστά μας ακόμα ένα δύσκολο ματς με τον πρωτοπόρο Εθνικό και θα παλέψουμε εκεί για την πρώτη μας νίκη».

Βρίσκεστε εδώ: News Volley League - Champioship A1 Παναθηναϊκός Α.Ο. Γιάννης Λάιος: «Υπομονή και επιμονή, η διαφορά ήταν στο μπλοκ...»