Panathinaikos A.O. Olympiakos foinika-syrou paok milon kifissia ofi pegasus-polixnis f-es-aristotelis-skydras athlos-orestiadas                 Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
13-09-2021

Το πρόγραμμα της Volley League 2021-22

Rate this item
(4 votes)
Το πλήρες πρόγραμμα του 54ου πρωταθλήματος της Volley League.

 

Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική (15-17/10/2021)
Παρασκευή 15 Οκτωβρίου 2021, 19:15, Ερμούπολη, ΕΡΤ-3: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-23, 25-17, 20-25, 25-18)
Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021, Ηράκλειο, 19:15 (L.Str.): Ο.Φ.Η. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (19-25, 16-25, 15-25)
Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021, Βέροια, 19:15 (L.Str.): Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (17-27, 17-25, 20-25)
Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021, Αγιος Θωμάς Μαρούσι, 16:30 (L.Str.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-20, 25-13, 25-18)

2η αγωνιστική (22-23/10/2021)
Παρασκευή 22 Οκτωβρίου 2021, 19:15, Zηρίνειο, ΕΡΤ-3: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (23-25, 25-22, 22-25, 20-25)
Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021, Αγίου Θωμά, 17:00 (L.Str.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ο.Φ.Η. 3-0 (25-16, 25-20, 25-22)
Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 18:00 (L.Str.):  Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 2-3 (16-25, 21-25, 25-23, 25-22, 12-15)
Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021, Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 19:30 (L.Str.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας 3-0 (27-25, 25-16, 25-19)

3η αγωνιστική (29-31/10/2021)
Παρασκευή 29 Οκτωβρίου 2021, PAOK Sports Arena, 19.15 ΕΡΤ-3: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-21, 25-17, 25-22)
Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2021, ΒΑΚ Ηράκλειο, 17:00 (Live Streaming ΕSAP TV): Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-2 (28-26, 25-23, 16-25, 24-26, 15-10)  
Δημ.Βικέλας, Ερμούπολη, 19:00 (Live Streaming ΕSAP TV - ERT Sports): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (16-25, 26-28, 21-25)  
Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2021, Δημ.Βικέλας, Βέροια, 17:00 (Live Streaming ΕSAP TV): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (15-25, 17-25, 25-27)  

4η αγωνιστική (19-21/11/2021)
Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2021, Ζηρίνειο, 19:15 (ΕΡΤ3): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-0 (25-17, 25-19, 25-22)
Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021, Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 17:00 (ΕΡΤ Sports): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (19-25, 27-29, 25-19, 25-12, 15-7)
Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021, Βαρδινογιάννειο 17:00 (Live Streaming ESAP TV): Ο.Φ.Η. - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 0-3 (27-29, 22-25, 20-25)
Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021, Αγίου Θωμά, 20:00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ 3-0 (25-23, 25-22, 25-22)

5η αγωνιστική (26-28/11/2021)
Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2021, PAOK Sports Arena 19:15 (ΕΡΤ3): Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-23, 25-23, 25-20)
Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021, Κροίσος Πέρσης Ν.Σμύρνη 17:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (21-25, 17-25, 19-25)
Ερμούπολη 19:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Ο.Φ.Η. 3-0 (25-10, 25-23, 25-16)
Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021,  Δ.Βικέλας, Μακροχώρι 17:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 1-3 (22-25, 28-26, 21-25, 12-25)
 
6η αγωνιστική (04/12/2021)
Σάββατο 04 Δεκεμβρίου 2021, Βαρδινογιάννειο 16:45 (Live Streaming ESAP TV): Ο.Φ.Η. - Π.Α.Ο.Κ.  0-3 (20-25, 23-25, 24-26)
Σάββατο 04 Δεκεμβρίου 2021, Αγίου Θωμά 18:00 (Live Streaming sdna.gr): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-17, 25-18, 25-23)
Σάββατο 04 Δεκεμβρίου 2021, ΔΑΚ Δ.Βικέλας 18:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ 1-3 (25-22, 26-28, 14-25, 22-25)
Σάββατο 04 Δεκεμβρίου 2021,  Ζηρίνειο 19:00 (ΕΡΤ-Flix): ΑΟΠ Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (27-25, 23-25, 19-25, 23-25)


7η αγωνιστική (10/12/2021)
Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 19:15: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ο.Φ.Η. 3-0 (25-18, 25-23, 26-24)
Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021, Δ.Βικέλας, Ερμούπολη, 18:30: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-2 (24-26, 25-17, 20-25, 27-15, 15-10)
Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021, PAOK Sports Arena, 19:00: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας 3-1 (25-23, 23-25, 25-17, 25-19)
Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2021, Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 19:15: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (25-20, 21-25, 14-25, 21-25)


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 
Β΄ΓΥΡΟΣ
8η αγωνιστική (18/12/2021)
Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021, PAOK Sports Arena, 19:15 (ΕΡΤ-3): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φοίνικας ONEX 3-0 (25-20, 25-15, 25-23)
Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021, Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 16:00 (Live Streaming ESAP TV): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Φ.Η. 3-0 (25-17, 25-21, 25-17)
Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 20:30 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας 3-1 (25-21, 25-23, 23-25, 25-22)
Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021, Ζηρίενιο 20:00 (EΡT-3): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (12-25, 21-25, 22-25)
 
9η αγωνιστική
Παρασκευή 14 Ιανουαρίου 2021, PAOK Sports Arena 19:15 (ΕΡΤ-3): ΠΑΟΚ - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-0 (25-23, 25-20, 25-18)
Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2022, Δ.Βικέλας Βέροιας 16:30 (Volley League ΕSAP TV): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (08-25, 18-25, 15-25)
Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2022, Βαρδινογιάνειο Αθλητικό Κέντρο 17:00 (Volley League ΕSAP TV): Ο.Φ.Η. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (17-25, 21-25, 18-25)
Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2022, Δ.Βικέλας Σύρου 17:00 (Volley League ΕSAP TV): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-16, 25-19, 26-24)
 
10η αγωνιστική
Παρασκευή 21 Ιανουαρίου 2021, Mελίνα Μερκούρη, Ρέντη 19:15 (ΕΡΤ-3): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 2-3 (17-25, 25-23, 23-25, 25-18, 18-20) 
Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022, Αγίου Θωμά, Μαρούσι, 17:00 (Volley League ΕSAP TV): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 3-1 (25-20, 25-17, 21-25, 25-19)
Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη 19:00 (Volley League ΕSAP TV): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (18-25, 25-18, 17-25, 18-25)
Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2022, Ζηρίνειο 17:00 (Volley League ΕSAP TV): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ο.Φ.Η. 3-2 (22-25, 25-22, 25-21, 23-25, 20-18)

11η αγωνιστική
ΑΝΑΒΟΛΗ: Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2022, Δημήτρης Βικέλας, Ερμούπολη, 19:15(ΕSAP Volley League ΤV): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Παναθηναϊκός ΑΟ 3-0 (25-23, 26-24, 25-20)
Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022, Δ.Βικέλας Βέροιας 17.00 (ΕSAP Volley League ΤV): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - ΟΦΗ 0-3 (23-25, 16-25, 19-25)
ΑΝΑΒΟΛΗ: Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη 18.00 (Volley League ΕSAP TV): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-2 (25-19, 23-25, 15-25, 25-21, 15-13)
Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022, PAOK Sports Arena 20.00 (ΕΡΤ-3): Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-1 (33-31, 18-25, 25-14, 25-20)
 
12η αγωνιστική
ΑΝΑΒΟΛΗ: Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2022, Ζηρίνειο, Κηφισιά, 18:00 (Volley League ΕSAP TV): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας 3-0 (25-15, 25-14, 25-16)
Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022, 17:00 (Volley League ΕSAP TV): Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 0-3 (23-25, 18-25, 21-25)
Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022, 20:30 (sdna.gr): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (25-23, 20-25, 22-25, 25-27)
ΑΝΑΒΟΛΗ: Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2022, Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 19:30 (Volley League ΕSAP TV): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-0 (25-20, 25-18, 25-12)
 
13η αγωνιστική
Παρασκευή 11 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, Πυλαία, 18:00 (Live Streaming ESAP TV): Π.Α.Ο.Κ. - Ο.Φ.Η. 3-1 (25-15, 24-26, 25-16, 25-19)
Παρασκευή 11 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 19:15 (ΕΡΤ-3): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-0 (25-16, 25-23, 25-22)
Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, Ν.Σμύρνη, 17:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (16-25, 23-25, 20-25)
Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο Δημήτρης Βικέλας, Σύρος, 18:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 3-0 (25-19, 25-09, 25-20)
 
14η αγωνιστική
Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο Δημήτρης Βικέλας, Bέροια, 20:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (16-25, 19-25, 15-25)
Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο Βαρδινογιάννειο, Ηράκλειο, 20:00 (Live Streaming ESAP TV): Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 1-3 (23-25, 19-25, 25-20, 23-25)
Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο Ζηρίνειο, Κηφισιά, 20:00 (ΕΡΤ-3): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου 1-3 (21-25, 25-18, 21-25, 19-25)
Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022, Γυμναστήριο Αγίου Θωμά, Μαρούσι, 20:00 (Live Streaming sdna.gr): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-1 (25-14, 25-21, 24-26, 25-19)

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ VOLLEY LEAGUE 2021-22
(Μετά την 14η αγωνιστική)
Θ. ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ Α΄ΦΑΣΗΣ ΒΑΘΜΟΙ Β΄ΦΑΣΗΣ
1. Π.Α.Ο.Κ. 37 12
2. Παναθηναϊκός Α.Ο. 33 10
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 30 8
4. Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 30 8
5. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 15 1
6. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 14 0
7. Ο.Φ.Η. 6 Πλέι άουτ
8. Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 3 Πλέι άουτ

 

ΤΕΛΙΚΗ - Β΄ ΦΑΣΗ - ΝΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΕΞΙ ΠΡΩΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ Α΄ ΦΑΣΗΣ

Οι ομάδες που τερμάτισαν στις θέσεις 1 μέχρι 6 στην Α΄φάση, θα αγωνιστούν σε μίνι-πρωτάθλημα δύο (2) γύρων, σε αγώνες εντός και εκτός έδρας, μεταφέροντας το 50% της μεταξύ τους διαφοράς στη βαθμολογίας που έχει προκύψει από την κανονική περίοδο. Η 6η ομάδα της Α΄φάσης ξεκινάει με 0 βαθμούς. Από εκεί και πέρα προσθέτονται οι βαθμοί της βαθμολογικής διαφορά με την αμέσως πιο πάνω ομάδα διαιρούμενη διά δύο (2). Οταν μετά τη διαίρεση, προκύπτει διαφορά με δεκαδικό αριθμό στρογγυλοποιείται η διαφορά, προς όφελος της ομάδας που προπορεύεται στη βαθμολογία. Η πρώτη ομάδα της βαθμολογίας της Β΄φάσης θα στεφθεί πρωταθλήτρια Ελλάδας 2021-22. Ο Ο.Φ.Η. μετά τους αγώνες πλέι άουτ πήρε την 7η θέση και ο Φίλιππος Βέροιας πάει στα μπαράζ με την 3η ομάδα της Pre League.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Β΄ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ VOLLEY LEAGUE 2021-22

1η αγωνιστική 25-27 Φεβρουαρίου
Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου, PAOK Sports Arena 19:15 (ΕΡΤ-3): ΠΑΟΚ - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-0 (25-20, 25-17, 29-27)
Σάββατο 26 Φεβρουαρίου, Αγίου Θωμά, Μαρούσι, 16:30 (Live Streaming sdna.gr T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (25-19, 25-21, 23-25, 25-17)
ΑΝΑΒΟΛΗ: Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 19:30 (Live Streaming ESAP T.V.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 3-1 (15-25, 25-21, 25-22, 25-22)


2η αγωνιστική - 4-6 Μαρτίου 2022
Παρασκευή 4 Μαρτίου 2022,  Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 19:15 (ΕΡΤ-3): Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (23-25, 16-25, 25-21, 24-26)
Σάββατο 5 Μαρτίου 2022, Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 17:00 (Live Streaming ΕSAP T.V.): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Oλυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (23-25, 22-25, 23-25)
Κυριακή 6 Μαρτίου 2022, Γυμναστήριο Ζηρίνειο, Κηφισιά, 19:00 (Live Streaming ΕSAP T.V.): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 0-3 (23-25, 21-25, 24-26)


3η αγωνιστική - 12-14 Μαρτίου 2022
Σάββατο 12 Μαρτίου, Αγίου Θωμά, Μαρούσι, 16:00 (Live Steaming sdna.gr): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-0 (25-15, 25-17, 25-22)
Κυριακή 13 Μαρτίου, Δημήτρης Βικέλας, Ερμούπολη, 17:30 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-16, 25-20, 25-15)
Δευτέρα 14 Μαρτίου, Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 20:00 (ΕΡΤ-3): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (27-25, 25-20, 25-17)

 

4η αγωνιστική - 19-21 Μαρτίου 2022
Σάββατο 19 Μαρτίου, PAOK Sports Arena, Πυλαία, 18:00 (ΕΡΤ Sports): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 0-3 (23-25, 21-25, 22-25)
Σάββατο 19 Μαρτίου, Ζηρίνειο, Κηφισιά, 20:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (25-18, 25-22, 20-25, 18-25, 16-14)
Δευτέρα 21 Μαρτίου, Αγίου Θωμά, Μαρούσι, 18:00 (Live Streaming sdna.gr): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-20, 25-11, 25-18)

 

5η αγωνιστική - 26 Μαρτίου 2022
Παρασκευή 25 Μαρτίου, Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 19:15 (ΕΡΤ-3): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-0 (25-11, 25-18, 25-23)
Σάββατο 26 Μαρτίου Δημήτρης Βικέλας, Ερμούπολη, 19:30 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-23, 25-20)
Δευτέρα 28 Μαρτίου, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 16:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (19-25, 25-22, 25-22, 21-25)
 

6η αγωνιστική - 8 Απριλίου 2022
Παρασκευή 8 Απριλίου, Ζηρίνειο, Κηφισιά, 18:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (16-25, 11-25, 19-25)
Παρασκευή 8 Απριλίου, Δ.Βικέλας, Ερμούπολη, Σύρος, 19:15 (ΕΡΤ-3): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (16-25, 23-25, 25-22, 19-25)
Παρασκευή 8 Απριλίου, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 20:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (24-26, 25-22, 15-25, 22-25)
 

7η αγωνιστική - 13 Απριλίου 2022
Τετάρτη 13 Απριλίου, Αγίου Θωμά, Μαρούσι 17:00 (Live Streaming sdna.gr): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-18, 25-21, 25-16)
Τετάρτη 13 Απριλίου, Mελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 18:00 (EΡΤ Sports): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (25-19, 22-25, 25-16, 25-16)
Τετάρτη 13 Απριλίου, Δημήτρης Βικέλας, Ερμούπολη, Σύρος, 19:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-0 (25-22, 25-18, 25-19)

 

8η αγωνιστική - 17 Απριλίου 2022
Κυριακή 17 Απριλίου, Ζηρίνειο, Κηφισιά, 18:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (23-25, 16-25, 16-25)
Κυριακή 17 Απριλίου, PAOK Sports Arena, Πυλαία, 19:00 (ΕΡΤ Sports): Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (19-25, 20-25, 25-23, 25-20, 13-15)
Κυριακή 17 Απριλίου, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 20:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 0-3 (21-25, 19-25, 19-25)  

 
9η αγωνιστική - Μεγάλη Πέμπτη 21 Απριλίου 2022
Μεγάλη Πέμπτη 21 Απριλίου, Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 17:00 (Live Streaming ESAP TV):Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 3-0 (25-23, 25-21, 25-21)
Μεγάλη Πέμπτη 21 Απριλίου, Δ.Βικέλας, Ερμούπολη, Σύρος, 17:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (24-26, 22-25, 25-22, 21-25)
Μεγάλη Πέμπτη 21 Απριλίου, Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 17:00 (ΕΡΤ Sports):Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (27-29, 23-25, 25-23, 21-25)

 

10η αγωνιστική - Πέμπτη 28 Απριλίου 2022
Πέμπτη του Πάσχα 28 Απριλίου, Ζηρίνειο, Κηφισιά, 19:15 (EΡT-3):Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (25-27, 18-25, 18-25)
Πέμπτη του Πάσχα 28 Απριλίου, Ο.Α.Κ.Α. 19:15 (Live Streaming sdna.gr): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 0-3 (25-27, 18-25, 14-25)
Πέμπτη του Πάσχα 28 Απριλίου, PAOK Sports Arena, Πυλαία, 19:15 (Live Streaming ESAP TV): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (22-25, 25-21, 25-18, 25-22)

 

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ΦΑΣΗΣ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ VOLLEY LEAGUE 2021-22
Πρωταθλητής 2021-22: Παναθηναϊκός Α.Ο.
Θ. ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ Β΄ΦΑΣΗΣ ΑΓ. ΣΕΤ Ν Η
1. Παναθηναϊκός Α.Ο. 34
10 24-10 8 2
2. Oλυμπιακός Σ.Φ.Π. 31 10 25-11 8 2
3. Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 29 10 24-9 7 3
4. Π.Α.Ο.Κ. 28 10 18-18 5 5
5. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 5 10 10-27  1 9
6. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 2 10 3-29  1 9
7. Ο.Φ.Η. Πλέι άουτ        
8. Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας Πλέι άουτ        

 

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (ΘΕΣΕΙΣ 7-8)

*Στις 4 νίκες κρίνεται η παραμονή

1ος αγώνας - Τετάρτη 16 Μαρτίου 2022
Γυμναστήριο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο, Ηράκλειο 20:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Ο.Φ.Η. - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 3-0 (25-14, 25-22, 25-15) (νίκες: 1-0)

2ος αγώνας - Παρασκευή 18 Μαρτίου 2022
Γυμναστήριο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο, Ηράκλειο 20:00 (Live Streaming ESAP T.V.):  Ο.Φ.Η. - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 3-0 (25-17, 25-15, 25-15) (νίκες: 2-0)

3ος αγώνας - Κυριακή 20 Μαρτίου 2022
Γυμναστήριο Λίντο, 20:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Ο.Φ.Η. 0-3 (13-25, 17-15, 16-25) (νίκες: 0-3)

4ος αγώνας - Τρίτη 22 Μαρτίου 2022
Τρίτη Λίντο, 14:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Ο.Φ.Η. 0-3 (21-25, 18-25, 13-25) (νίκες: 0-4) (Ο Ο.Φ.Η. πήρε την 7η θέση και ο Φίλιππος Βέροιας πάει στα μπαράζ με την 3η ομάδα της Pre League).

 

Βρίσκεστε εδώ: Volley League 2021-22 Το πανόραμα της Volley League 2021-22
ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Bioiatriki logo gr blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject