Olympiakos paok Panathinaikos A.O. milon kifissia foinika-syrou pegasus-polixnis athlos-orestiadas ao-kalamata-80                 Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
12-10-2023

Το πρόγραμμα της Volley League 2023-24

Rate this item
(2 votes)
Το πρόγραμμα της Volley League για την αγωνιστική περίοδο 2023-24.

 

 

Volley League Play Off
Τελικοί - Θέσεις 1-2

1ος Τελικός: Πέμπτη 11 Απριλίου 2024
Γυμναστήριο Μετς, Αθήνα, 18.00 (Live Streaming P.A.O. T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (23-25, 30-32, 17-25) (νίκες: 0-1)
2ος Τελικός: Δευτέρα 15 Απριλίου 2024
Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», Ρέντη, (EΡΤ-3 H.D.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο.
3ος Τελικός: Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Γυμναστήριο Μετς, Αθήνα, (Live Streaming P.A.O. T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
4ος Τελικός: Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 (αν χρειαστεί)
Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», Ρέντη, (EΡΤ-3 H.D.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο.
5ος Τελικός: Πέμπτη 25 Μαρτίου 2024 (αν χρειαστεί)
Γυμναστήριο Μετς (Live Streaming P.A.O. T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
*Η τίτλος του πρωταθλητή κρίνεται στις 3 νίκες.

 

Volley League Play Off
Ημιτελικοί - Θέσεις 1-4

1ος Ημιτελικός: Δευτέρα 11 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», Ρέντη, 17.00 (EΡΤ-3 H.D.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-0 (25-22, 25-22, 25-21) (νίκες: 1-0)
Γυμναστήριο Μετς, Αθήνα, 19.00 (Live Streaming P.A.O. T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (23-25, 25-19, 31-29, 25-23) (νίκες: 1-0)
2ος Ημιτελικός: Πέμπτη 14 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, Πυλαία, 17:00 (EΡΤ-3 H.D.): Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (21-25, 25-22, 18-25, 21-25) (νίκες: 0-2)
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, Ν.Σμύρνη, 20:30 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-23, 25-21, 25-21) (νίκες: 1-1)
3ος Ημιτελικός: Κ.Δευτέρα 18 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Μετς, Αθήνα, 19:00 (Live Streaming P.A.O. T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (16-25, 21-25, 25-20, 18-25) (νίκες: 2-1)
Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», Ρέντη, 17:00 (EΡΤ-3 H.D.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (25-18, 25-19, 20-25, 25-17) (νίκες: 2-1)
4ος Ημιτελικός: Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, Πυλαία, 17:00 (EΡΤ-3 H.D.): Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. (νίκες: 1-3) - Προκρίθηκε στους τελικούς ο Παναθηναϊκός Α.Ο. με νίκες 3-1.
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, Ν.Σμύρνη, 20:30 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-22, 25-23, 25-21) (νίκες: 2-2)
5ος Ημιτελικός: Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», Ρέντη, 17:00 (EΡΤ-3 H.D.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-18, 25-18, 25-19) (νίκες: 3-2). Προκρίθηκε στους τελικούς ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. με νίκες 3-2
*Η πρόκριση στους τελικούς κρίνεται στις 3 νίκες.



 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ - ΘΕΣΕΙΣ 5-7
1η αγωνιστική - Κυριακή 10 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο «Ν. Σαμαράς», Ορεστιάδα 17.30 (Live Streaming ESAP TV You Tube): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-18, 25-14, 25-23)
Ρεπό ο Πήγασος Πολίχνης.
2η αγωνιστική - Σάββατο 16 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Ζηρίνειο, Κηφισιάς 21:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (29-27, 25-18, 25-23)
Ρεπό Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας
3η αγωνιστική - Κυριακή 24 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Αλ.Νικολαΐδης, Πολίχνη 18:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Πήγασος Πολίχνης - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 3-1 (19-25, 25-23, 25-17, 25-20)
Ρεπό Α.Ο.Π. Κηφισιάς
4η αγωνιστική - Κυριακή 31 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Ζηρίνειο, Κηφισιάς 15:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 3-1 (25-23, 22-25, 25-16, 25-17)
Ρεπό Πήγασος Πολίχνης
5η αγωνιστική - Σάββατο 6 Απριλίου 2024
Γυμναστήριο Αλ.Νικολαΐδης, Πολίχνη 19:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Πήγασος Πολίχνης - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-1 (25-21, 25-19, 24-26, 25-18)
Ρεπό Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας
6η αγωνιστική - Σάββατο 13 Απριλίου 2024
Γυμναστήριο «Ν. Σαμαράς», Ορεστιάδα 19:00 (Live Streaming ESAP TV You Tube): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης
Ρεπό Α.Ο.Π. Κηφισιάς

Η Κηφισιά από την κανονική περίοδο έχει 16β, ο Πήγασος 13β., ο Άθλος Ορεστιάδας 13β.

*Η πρώτη της βαθμολογίας θα πάρει την 5η θέση, η δεύτερη την 6η θέση και η τρίτη την 7η θέση στην τελική κατάταξη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΣΕΤ ΑΓΩΝΕΣ
1. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 22 7-7 4
2. Πήγασος Πολίχνης 16 6-5 3
3. Άθλος Ορεστιάδας 16 5-6 3

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ - ΘΕΣΕΙΣ 8-9 (στις 3 νίκες)
1ος αγώνας Kυριακή 10 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Δημοτικό Καλαμάτας 19:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Καλαμάτα: Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 2-3 (18-25, 19-25, 25-23, 25-19, 05-15) (νίκες: 0-1)
2ος αγώνας Σάββατο 16 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Δ.Βικέλας, Ερμούπολη 19:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-1 (25-16, 19-25, 25-17, 25-23) (νίκες: 2-0)
3ος αγώνας Kυριακή 24 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Δημοτικό Καλαμάτας 19:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 1-3 (21-25, 25-23, 26-28, 23-25) (νίκες: 0-3)
*Η παραμονή για τον Α.Ο.Φοίνικα Σύρου κρίθηκε με νίκες 3-0. Ο Φοίνικας πήρε την 8η θέση και ο Α.Ο.Καλαμάτα 80 την 9η θέση.

 

 



Α ΓΥΡΟΣ - ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

 
Volley League 2022-23

Volley League - 1η αγωνιστική
Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023
Γυμναστήριο Μετς, 20.30 (Live Streaming PAO TV): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-0 (25-22, 25-13, 42-40)
Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2023
Γυμναστήριο «Δ. Βικέλας» Σύρου, 17.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (25-17, 25-13, 15-25, 34-32)
Γυμναστήριο Παραλίας Καλαμάτα, 19.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 2-3 (25-21, 21-25, 20-25, 28-26, 12-15)
Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2023
Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη» Ρέντη, 17.00 (E.Ρ.Τ.3 - ΗD): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-23, 25-17, 25-21)
Ρεπό ο Α.Ο.Π.Κηφισιάς
 

Volley League - 2η αγωνιστική
Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Πολίχνης, 17.00 (Volley League ESAP T.V. You Tube): Πήγασος Πολίχνης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 20-25, 20-25)
Γυμναστήριο Ζηρινείου, 19.00 (Volley League ESAP T.V. You Tube): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Ο. Καλαμάτα 80 0-3 (27-29, 24-26, 22-25)
Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο «Ν. Σαμαράς» Ορεστιάδα, 19.00 (Volley League ESAP T.V. You Tube): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-22, 25-21, 18-25, 19-25, 15-10)
Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 17.00 (Ε.Ρ.Τ.-3 HD): Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 (22-25, 25-23, 16-25, 29-27, 10-15)
Ρεπό ο Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων


Volley League - 3η αγωνιστική
Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης Ν.Σμύρνη 18:30 (ERT-Flix): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-20, 18-25, 25-22, 25-17)
Γυμναστήριο Μετς 21:00 (PAO TV): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-17, 25-19, 25-17)
Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Ερμούπολης 17:00 (Live Streaming ESAP TV You Tube): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-23, 25-22, 25-21)
Tετάρτη 15 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη 15:00 (Live Streaming ESAP TV You Tube): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 3-1 (25-19, 25-12, 23-25, 25-23)
Ρεπό ο Α.Ο. Καλαμάτα 80



Volley League - 4η αγωνιστική
Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Ζηρινείου, 17.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (20-25, 25-16, 22-25, 28-30)
Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης» Πολίχνη, 18.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Πήγασος Πολίχνης - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-0 (25-20, 25-18, 25-17)
Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς» Ορεστιάδα, 19.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (21-25, 22-25, 25-20, 21-25)
Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Παραλίας Καλαμάτα, 20.15 (E.Ρ.Τ.-3 HD): Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-2 (29-27, 13-25, 22-25, 25-23, 15-11)
Ρεπό ο ΠΑΟΚ
 


Volley League - 5η αγωνιστική
Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 15:30, (Live Streaming ESAP T.V.): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-0 (25-16, 32-30, 25-22)
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 20:30, (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 3-0 (25-12, 25-19, 25-12)
Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Μετς, Αθήνα, 16:30 (PAO T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-15, 25-23)
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, Πυλαία, 19:00 (ERT Sports 2): Π.Α.Ο.Κ. - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-19, 25-19, 25-12)
Ρεπό ο Α.Ο. Φοίνικας Σύρου

 

Volley League - 6η αγωνιστική
Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο, Δημοτικό Καλαμάτας, 17:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Καλαμάτα 80 - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (20-25, 21-25, 18-25)
Γυμναστήριο Δ.Βικέλας, Ερμούπολη, 18:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (15-25, 25-19, 16-25, 20-25)
Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Νίκος Σαμαράς, Ορεστιάδα, 18:30 (Live Streaming ESAP T.V.): Άθλος Ορεστιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (23-25, 18-25, 24-26)
Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Ζηρίνειο, Κηφισιά, 17:15 (ΕΡΤ-3 HD): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 1-3 (26-24, 19-25, 20-25, 18-25)
Ρεπό ο Πήγασος Πολίχνης

 

Volley League - 7η αγωνιστική
Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Μέτς, Αθήνα, 21:00 (PAO T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-14, 25-19, 25-21)
Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, Πυλαία, 17:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-13, 25-18, 25-22)
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 19:00, (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-1 (25-16, 25-22, 23-25, 25-19)
Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Αλέξανδρος Νικολαΐδης, Πολίχνη, 17:00 (ΕΡΤ-3 HD): Πήγασος Πολίχνης - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 2-3 (26-28, 25-11, 25-20, 17-25, 10-15)
Ρεπό ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

 

Volley League  -  8η αγωνιστική
Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο, Δημοτικό Καλαμάτας, 17:00 (Live Streaming ESAP T.V.):  Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (17-25, 22-25, 28-26, 18-25)
Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 20:00 (ΕΡΤ-3 - HD): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-21, 31-33, 25-22, 25-20)
Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Ζηρίνειο, Κηφισιά, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-16, 25-21, 25-20)
Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024
Γυμναστήριο Δ.Βικέλας, Ερμούπολη, 18:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (19-25, 21-25, 25-27)
Ρεπό ο Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας


 

Volley League  -  9η αγωνιστική
Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Αλέξανδρος Νικολαΐδης, Πολίχνη, 20:00 (Live Streaming ESAP T.V.): Πήγασος Πολίχνης - Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-0 (25-20, 25-23, 25-23)
Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2023
Γυμναστήριο Νίκος Σαμαράς, Ορεστιάδα, 16:30 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 2-3 (25-17, 25-18, 15-25, 23-25, 13-15)
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, Πυλαία, 20:15 (Live Streaming ESAP T.V.): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-23, 25-17, 25-19)
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη, 20:30, (ΕΡΤ Flix): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-17, 25-18, 25-21)
Ρεπό ο Παναθηναϊκός Α.Ο.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 


Β ΓΥΡΟΣ - ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
 
10η αγωνιστική
 
Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, 20:30 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 19-25, 22-25)
Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Νίκος Σαμαράς, Ορεστιάδα, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Α.Ο. Καλαμάτα 80 2-3 (25-19, 24-26, 16-25, 25-23, 13-15)
Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 17.00 (EΡΤ Flix): Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (21-25, 25-22, 24-26, 23-25)
Γυμναστήριο Αλ.Νικολαΐδης, Πολίχνη, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Πήγασος Πολίχνης - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-1 (35-33, 25-23, 16-25, 26-24)
Ρεπό ο Α.Ο.Π. Κηφισιάς

 

 
11η αγωνιστική
 
Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 16:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (21-25, 25-15, 25-18, 25-14)
Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Δ.Βικέλας, 17:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 1-3 (20-25, 22-25, 25-23, 20-25)
Γυμναστήριο Μετς, 17:00, (Live Streaming PΑΟ T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (28-26, 25-23, 25-19)
Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Δημοτικό Καλαμάτας, 17:00 (ERT-3 H.D.): Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 1-3 (17-25, 25-18, 21-25, 20-25)
Ρεπό ο Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων

 

 
12η αγωνιστική
 
Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Νίκος Σαμαράς, Ορεστιάδα, 16:30 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 18-25, 19-25)
Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 21:30 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube) Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-0 (25-20, 25-17, 25-21)
Γυμναστήριο Ζηρίνειο, 18:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-14, 25-19, 25-20)
Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Αλ.Νικολαΐδης, Πολίχνη, 17:00 (ERT-3 H.D.): Πήγασος Πολίχνης - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (19-25, 20-25, 16-25)
Ρεπό ο Α.Ο. Καλαμάτα 80 

 

 

 
13η αγωνιστική
 
Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024
 
Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη, 15:30 (ΕΡΤ - Flix): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-1 (25-13, 22-25, 25-15, 25-21)
Γυμναστήριο Μετς, 21:00, (Live Streaming PΑΟ T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 3-0 (25-17, 25-20, 25-17)
Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης, 20:30 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-19, 25-23, 25-23)
Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024
Γυμναστήριο Δ.Βικέλας, 17:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-2 (21-25, 23-25, 25-19, 25-23, 16-14)
Ρεπό ο Π.Α.Ο.Κ.

 

 
Volley League - 14η αγωνιστική

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024
Γυμναστήριο Παραλίας Καλαμάτα, 17.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (25-23, 17-25, 13-25, 23-25)
Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης» Πολίχνη, 19.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Πήγασος Πολίχνης - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (23-25, 17-25, 21-25)
Γυμναστήριο Ζηρινείου, 20.15 (ΕΡΤ-3 H.D.): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (25-27, 22-25, 13-25) 
Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2024
Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς» Ορεστιάδα, 16.30 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Σ. Άθλος - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (23-25, 20-25, 23-25)
Ρεπό ο Α.Ο. Φοίνικας Σύρου
 
  
Volley League - 15η αγωνιστική

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024
Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 16.00 (ΕΡΤ Flix Sports):  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-19, 25-23, 25-17)
Γυμναστήριο Μετς, 17.00 (P.A.O. T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-0 (25-22, 25-22, 25-16)
Γυμναστήριο «Κροίσος Πέρσης», 20.30 (ΕΡΤ Flix Sports): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-15, 25-23)
Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου 2024
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 17.00 (ΕΡΤ-3 H.D.): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 3-1 (25-27, 25-23, 25-21, 28-26)
Ρεπό o Πήγασος Πολίχνης

 

16η Αγωνιστική
Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2024
Κλειστό Παραλίας 17:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (25-27, 23-25, 17-25)
Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024
Ορεστιάδας 19:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης 2-3 (22-25, 22-25, 25-14, 25-20, 9-15)
Ερμούπολης 17:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (15-25, 22-25, 22-25)
Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2024
Ζηρίνειο 17:00 (ΕΡΤ-3 Η.D.): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (25-21, 25-22, 20-25, 14-25, 10-15)
Ρεπό ο Ολυμπιακός ΣΦ.Π.



17η Αγωνιστική
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024
ΠΑΟΚ 20:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-0 (25-16, 25-13, 25-19)
Μετς 21:30 (Live Streaming PAO T.V.): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός ΣΦ.Π. 3-1 (25-19, 23-25, 26-24, 25-23)
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024
Πολίχνης 18:00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Πήγασος Πολίχνης - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 2-3 (25-19, 24-26, 28-26, 23-25, 11-15)
Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου 2024
Μίλων 17:00 (ΕΡΤ-3 H.D.): Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  ΕΡΤ 3-1 (25-21, 21-25, 25-16, 25-19)
Ρεπό Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας

   

 

18η αγωνιστική

Σάββατο 2 Μαρτίου 2024
Γυμναστήριο Ζηρινείου, 17.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας 3-2 (30-28, 22-25, 25-23, 26-28, 15-12)
Γυμναστήριο Παραλίας, 17.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-14, 25-19, 25-22)
Γυμναστήριο «Δημήτρης Βικέλας» Ερμούπολη, 17.00 (Live Streaming ESAP T.V. You Tube): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (20-25, 17-25, 22-25)
Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη, 17.00 (ΕΡΤ-Flix): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-2 (15-25, 19-25, 25-13, 25-14, 17-15)
Ρεπό ο Παναθηναϊκός Α.Ο.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

Βρίσκεστε εδώ: Volley League 2023-24 Το πανόραμα της Volley League 2023-24
ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
ERT    
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
  blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo  
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO

 brand

dataproject