13-12-2022

Παναθηναϊκός Α.Ο.: Θέλει τα δύο σετ της πρόκρισης από τους Βίκινγκς

Με παρακαταθήκη το 3-0 (25-20, 25-17, 25-23) του πρώτου αγώνα στη Νορβηγία ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Τετάρτη 14/12 (21:00, Cosmote Sport 9) τη Βίκινγκ ΤIF Μπέργκεν στη ρεβάνς της φάσης των «16» του Τσάλεντζ Καπ. Οι πράσινοι για να προκριθούν χρειάζονται δύο σετ μετά την καθαρή νίκη του πρώτου αγώνα.

Ο διεθνής διαγώνιος Άγγελο Μάρκου δήλωσε: «Την Τετάρτη θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό για να σφραγίσουμε την πρόκριση. Περιμένουμε την παρουσία του κόσμου ώστε να μας υποστηρίξουν με τον τρόπο τους».

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Νίκολα Μιτσέφσκι από το Βόρεια Μακεδονία και ο Ίλια Μίνινς από τη Λετονία.

Σε περίπτωση πρόκρισης ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει είτε τη Μούροφ Μπακού από το Αζερμπαϊτζάν είτε την Ολλανδική Όριον Ντοετινχάιμ που θα παίξουν μεταξύ τους την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου στις 19:00. Προβάδισμα έχουν οι Ολλανδοί που στον πρώτο αγώνα είχαν νικήσει 3-1 (29-27, 19-25, 25-12, 25-19).

Βρίσκεστε εδώ: Challenge Cup Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.: Θέλει τα δύο σετ της πρόκρισης από τους Βίκινγκς