30-06-2013

Πρωτιά για Καραντάσιου, Ρουμελιώτη και Μαρτίνο, Κουρέλλου στο μεικτό

Η επιστροφή της Βάσως Καραντάσιου σε επίσημο αγώνα του μπιτς βόλεϊ για πρώτη φορά μετά το 2008 δεν θα μπορούσε να μην συνδυαστεί με επιτυχια. Με συμπαίκτη τον σύζυγο της Νίκο Ρουμελιώτη κατέκτησαν τον τίτλο στον νότιο όμιλο της κατηγορίας του μεικτού τουρνουά μπιτς βόλεϊ που έγινε στο Beach Volleyleague 2013 στο Anima Club στη Σαρωνίδα κατακτώντας και ένα εισιτήριο για τα τελικά (3-4/8).
Στον τελικό του νοτίου ομίλου οι Καραντάσιου / Ρουμελιώτης νίκησαν το ζευγάρι Βαμβακούση / Αρβανίτη με 2-0 (15-11, 15-11).
Στον βόρειο όμιλο την πρώτη θέση πήραν οι Μαρτίνος / Κουρέλλου οι οποίοι μάλιστα πήραν θέση για τους τελικούς του Αυγούστου. Στον τελικό νίκησαν τους Μπούλγκαρι / Κωλλέτη με 2-0 (15-12, 15-08).
Η διοργάνωση συνεχίζεται με τους αγώνες των γυναικών.