Panathinaikos A.O. Olympiakos foinika-syrou paok milon kifissia ofi pegasus-polixnis f-es-aristotelis-skydras athlos-orestiadas                 Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
11-10-2019

Ρόστερ Volley League 2020-21 νέο

Rate this item
(0 votes)
 Tα ρόστερ των ομάδων



1.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1. Μούχλιας Βασίλης 21/11/1996 1.94 Ακραίος Παναθηναϊκός Α.Ο.
4. Cacic Voji 31/03/1990 2.02 Ακραίος Παναθηναϊκός Α.Ο.
5. Ρουσόπουλος Θεοφάνης 09/03/2000 1.83 Λίμπερο Α.Ο.Π.Κηφισιάς
6. Στεφάνου Γιώργος 21/07/2000 1.90 Πασαδόρος Παναθηναϊκός Α.Ο.
7. Jacobsen Axel 12/01/1981 1.88 Λίμπερο Π.Α.Ο.Κ.
8. Μπαρμπούνης Σπύρος 10/07/1984 1.96 Πασαδόρος Παναθηναϊκός Α.Ο.
9. Μάρκου Άγγελος 01/08/2000 1.90 Ακραίος Παναθηναϊκός Α.Ο.
11. Μάρκου Άγγελος 01/07/2003 1.94 Διαγώνιος Παναθηναϊκός Α.Ο.
12. Rangel Ferreira Lucas Victor 29/10/1990 2.10 Κεντρικός Παναθηναϊκός Α.Ο.
13. Ανδρεόπουλος Χαράλαμπος 23/01/2001 1.93 Ακραίος Παναθηναϊκός Α.Ο.
14. Πανταλέων Σωτήρης 21/06/1980 2.02 Κεντρικός Παναθηναϊκός Α.Ο.
15. Ράπτης Αλέξανδρος 16/02/2000 1.98 Ακραίος Παναθηναϊκός Α.Ο.
17. Πελεκούδας Παναγιώτης 08/11/1989 2.00 Κεντρικός Παναθηναϊκός Α.Ο.
Προπονητής: Ανδρεόουλος Δημήτρης
Β΄προπονητής: Μαρκάκης Δημήτρης



2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
Φ.   ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1.   Fromm Christian 15/08/1990 2.04 Ακραίος Jastrzebski (Πολωνία)
3.   Χαραλαμπίδης Δημήτρης 03/06/1991 2.00 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
5.   Στιβαχτής Κώστας 22/05/1980 1.86 Πασαδόρος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
7.   Mijailovic Nikola 08/08/1989 1.91 Ακραίος Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
8.   Δορδοκίδης Θεόδωρος 08/10/2001 1.95 Κεντρικός Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
9.   Egleskalns Hermans 08/12/1990 2.03 Διαγώνιος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
10.   Ζήσης Δημήτρης 02/04/1994 1.83 Λίμπερο Παναθηναϊκός Α.Ο.
11.   Κασαμπαλής Σταύρος 01/06/1995 1.90 Πασαδόρος Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
12.   Βουλκίδης Θεόδωρος 30/03/1996 2.00 Κεντρικός Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
15.   Τζιάβρας Δημήτρης 16/02/1999 1.77 Λίμπερο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
17.   Στράτος Απόστολος 17/05/2002 1.96 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
18.   Ριζόπουλος Δημήτρης 26/08/1984 2.01 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
19.   Εφραιμίδης Δημήτρης 19/12/1990 1.94 Ακραίος Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
22.   Okolic Aleksandar 26/06/1993 2.05 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
Προπονητής: Καζάζης Δημήτρης
Β΄προπονητής: Βουρδέρης Αντώνης
3.Π.Α.Ο.Κ.
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
2. Παπαλεξίου Γιώργος 28/08/1999 2.02 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
4. Κομητούδης Δημήτρης 04/10/1995 1.94 Πασαδόρος Ο.Φ.Η.
5. Τερζής Θάνος 17/03/1979 1.93 Πασαδόρος Π.Α.Ο.Κ.
7. Aganits Andri 07/09/1993 2.07 Κεντρικός Noliko Maaseik (Βέλγιο)
8. Αντωνιάδης Αλέξανδρος 19/06/1986 1.85 Λίμπερο Νέστωρας Θεσσαλονίκης
9. Κοκκινάκης Μενέλαος 21/01/1993 1.93 Λίμπερο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
10. Κουμεντάκης Ραφαήλ 05/05/1993 2.03 Ακραίος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
11. Σωτηρίου Σωτήρης 20/04/1986 1.98 Ακραίος Π.Α.Ο.Κ.
13. Τακουρίδης Γιάννης 24/05/1988 1.98 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
16. Despotovski Filip 02/07/1986 1.93 Πασαδόρος Dinamo Bucuresti (Ρουμανία)
17. Batagim Henrique 01/08/1993 1.96 Ακραίος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
18. Καπετανίδης Κώστας 24/03/1999 1.95 Ακραίος Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων
19. Van Den Dries Bram 14/08/1989 2.08 Διαγώνιος Π.Α.Ο.Κ.
20. Μπούτος Αλέξανδρος 09/09/1998 2.03 Διαγώνιος Π.Α.Ο.Κ.
Προπονητής: Δεληκώστας Κώστας
Β΄προπονητής: Μαμάης Βαλάντης
4.Α.Ο.ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΟΝΕΧ ΣΥΡΟΣ
Φ. ΑΘΛΗΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1. Brown Andre 24/08/1990 2.06 Κεντρικός Sporting CP (Πορτογαλία)
3. Γκαράς Δημήτρης 12/11/1985 1.85 Λίμπερο Ο.Φ.Η.
4. Πρωτοψάλτης Αλέξανδρος 12/01/2002 1.88 Ακραίος Ανόρθωσις (Κύπρος)
6. Raic Ivan 03/06/1989 2.02 Διαγώνιος Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
7. Πρωτοψάλτης Θανάσης 12/09/1993 1.85 Ακραίος Παναθηναϊκός Α.Ο.
8. Ηλίας Θεοδόσης 20/05/1995 1.90 Πασαδόρος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
9. Παπαγγελόπουλος Νίκος 17/11/1988 2.02 Κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς
10. Radke Murilo 31/01/1989 1.98 Πασαδόρος Frusinate Sora (Ιταλία)
13. Λινάρδος Δημοσθένης 14/02/1997 2.03 Κεντρικός Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
14. Stern Ziga 02/01/1994 1.93 Ακραίος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
15. Καρασαββίδης Βασίλης 17/03/1995 1.96 Λίμπερο Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
17. Κωστόπουλος Βασίλης 16/02/1995 1.95 Ακραίος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
18. Μήλης Νίκος 04/11/1996 1.97 Διαγώνιος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Προπονητής: Ορφανός Γιάννης
Β΄προπονητής: Παλαιτσάκης Δημήτρης
5.Α.Ο.Π.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1. Νικολάκης Δημήτρης 28/01/1980 1.81 Πασαδόρος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
2. Σωνάκης Αναστάσιος 09/11/2001 1.84 Λίμπερο Παναθηναϊκός Α.Ο.
3. Ζουπάνης Νίκος 18/03/1989 2.02 Διαγώνιος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
4. Κωτσάκης Φροίξος 01/05/1999 1.95 Ακραίος Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός
6. Κοσμάς Γιάννης 28/09/2002 1.88 Ακραίος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
8. Παπαδόπουλος Γιάννης 21/10/1993 1.92 Ακραίος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
10. Μπάσης Αχιλλέας 13/03/1994 1.95 Κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς
11. Ζαρωτιάδης Θανάσης 05/10/2020 1.88 Πασαδόρος Α.Σ.Πανερυθραϊκός
12. Σπηλιώτης Αντώνης 21/11/2001 1.97 Κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς
13. Chamberlain Max 24/02/1997 2.00 Κεντρικός Tourcoing VB (France)
15. Σπυριούνης Κυριάκος 01/09/1997 1.95 Ακραίος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
17. Παπαδόπουλος Παναγιώτης 30/04/1992 1.98 Ακραίος Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός
18. Κοντοστάθης Γρηγόρης 22/12/1994 1.90 Λίμπερο Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
20. Μελλές Νίκος 20/01/1995 2.00 Κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Προπονητής: Ζαλμάς Νίκος
Β΄προπονητής: Δημητρουλάκος Χρήστος
6.Ο.Φ.Η.
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1. Μανωλάκης Βασίλης 08/12/1994 2.01 Κεντρικός Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων
2. Μονιάκης Γιώργος 21/05/1987 1.90 Διαγώνιος Ο.Φ.Η.
3. Φραγκιαδάκης Μανώλης 21/12/1994 1.97 Ακραίος Πανελλήνιος Γ.Σ.
4. Χαραλαμπίδης Σωκράτης 15/06/1997 1.98 Ακραίος Uvc Ried (Aυστρία)
5. Drago Franco 06/09/1996 2.03 Κεντρικός Amstetten VCA (Aυστρία)
6. Βελούδης Σπύρος 16/01/1997 1.72 Λίμπερο Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
7. Καρατζάς Νίκος 13/04/1998 2.00 Κεντρικός Ο.Φ.Η.
10. Γαλιώτος Μάρκος 23/08/1996 1.95 Πασαδόρος Amstetten VCA (Aυστρία)
11. Hunt Steven Robert 01/01/1990 1.98 Ακραίος Al Wasl Club (Η.Α.Ε.)
13. Τεφτσής Μιχάλης 10/08/1988 1.81 Λίμπερο Ο.Φ.Η.
15. Κοσκινάς Γιώργος 12/01/1991 1.80 Ακραίος Ο.Φ.Η.
17. Thaller Maximilian 13/12/1993 1.88 Πασαδόρος SKV Montana (Βουλγαρία)
18. Marks Christoph 16/04/1997 2.02 Διαγώνιος VC Bitterfeld Wolfen (Γερμανία)
19. Ρουμελιωτάκης Γιάννης 25/06/1989 1.88 Ακραίος Ο.Φ.Η.
Προπονητής: Φλαούνας Άκης
Β΄προπονητής: Πρασανάκης Μανώλης
7.Α.Ο.Ν.Σ.ΜΙΛΩΝ
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1. Μαντέκας Γιάννης 03/08/1985 1.95 Ακραίος Α.Ο.Ν.Σ Μίλων
2. Χανδρινός Σπύρος 24/02/2001 1.96 Ακραίος Καλαμάτα 80
4. Maziarz Aleksander 22/04/1995 2.05 Κεντρικός KPS Siedlce (Πολωνία)
5. Hunt Taylor 29/12/1988 1.95 Διαγώνιος Α.Ο.Π.Κηφισιάς
6. Δρογκάρης Γιώργος 16/05/1991 1.90 Πασαδόρος Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός
7. Χανδρινός Άρης 20/11/2002 1.82 Λίμπερο Καλαμάτα 80
9. Κάββουρας Ανδρέας 05/10/1998 2.02 Διαγώνιος Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
10. Ανδρεάδης Ανδρέας 14/01/1981 2.03 Κεντρικός Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
11. Κανελλόπουλος Γεώργιος 30/11/1997 1.89 Πασαδόρος Α.Ο.Ν.Σ Μίλων
12. Velicković Luka 10/10/1995 1.96 Ακραίος Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
14. Παπαδάκης Ιωάννης 26/03/2003 1.97 Κεντρικός Α.Ο.Ν.Σ Μίλων
15. Λάππας Ηλίας 20/07/1979 1.94 Ακραίος Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός
17. Τσαρκατόγλου Μίλτος 11/01/1997 1.97 Κεντρικός Α.Ο.Ν.Σ Μίλων
18. Δαρίδης Θεολόγος 18/07/1991 1.77 Λίμπερο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Προπονητής: Ψάρρας Σάκης
Β΄προπονητής: Δεναξάς Γιώργος
Α.Π.Σ.ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
Φ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1.  Μπουτόπουλος Κώστας 23/04/1998 1.81 Λίμπερο Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας
2. Τσιάρας Κώστας  06/06/1990 2.02 Κεντρικός Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
7. Μιχελάκης Γιώργος  27/05/1997 1.85 Ακραίος / Λίμπερο Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας
4.  Μπουράκης Αντώνης 28/05/1998 1.82 Λίμπερο Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
5.  Γραμμενούδης Αλέξανδρος, Γιώργος 07/11/1997 1.97 Πασαδόρος Πήγασος Πολίχνης
6.  Bissette Julian 06/02/1991 1.99 Κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς
8.  Προύσαλης Κώστας 06/10/1980 1.92 Πασαδόρος Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
3. Μπότσης Χαράλαμπος  07/11/1993 1.82 Ακραίος Α.Ε.Πυλαίας
9.  Τζιουμάκας Στέλιος 14/03/1998 1.93 Ακραίος Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
10.  Παπάζογλου Θανάσης 16/02/1995 1.95 Κεντρικός Μ.Α.Σ Νίκη Αιγινίου
11.  Αρτακιανός Δημήτρης 11/05/1999 1.75 Πασαδόρος Χ.Α.Ν.Θ.
12.  Γάτσης Τάσος 14/03/1991 1.96 Κεντρικός Π.Α.Ο.Κ.
15. Τζιουμάκας Γιώργος  23/01/1995 2.04 Διαγώνιος Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
17.  Studzinski Eduardo Matheus Rodriges 18/09/1994 1.97 Ακραίος Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
18.  Ferrel Tevin 27/09/1995 1.99 Κεντρικός Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων
      1,91    
Προπονητής: Τζιουμάκας Σωκράτης
Β΄προπονητής: Μανιώτης Στέφανος - Χριστοφορίδης Τάκης


8.Το Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2019-20 αποφασίστηκε να διεξαχθεί 26-28 Οκτωβρίου 2019 σε τρεις ομίλους. Ο ένας από τους τρεις ομίλους θα φιλοξενηθεί από τον Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων. Για τους άλλους δύο που θα γίνουν στη νότια Ελλάδα θα υπάρξει απόφαση εντός των ημερών.

9.Εγκρίθηκαν όσα συμβόλαια αθλητών είχαν κατατεθεί από τα Τ.Α.Α. μέχρι σήμερα (11/10/2019).

Βρίσκεστε εδώ: News Volley League - Champioship A1 Ρόστερ Volley League 2020-21 νέο
ΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
  blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo  
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO

 brand

dataproject