20-12-2023

Τσάλεντζ Καπ: Όλα για όλα ο Παναθηναϊκός για τη πρόκριση στη Μόντσα (21/12, 21:00)

Ο Παναθηναϊκός ετοιμάζεται να τα παίξει όλα για όλα στην αρένα της Μόντσα (Arena Di MONZA) για την πρόκριση στους «8» του Τσάλεντζ Καπ. (21/12, 21:00)

Οι πράσινοι έχοντας ηττηθεί με 3-2 στο Μετς πήγαν στην Ιταλία με στόχο τη νίκη με οποιοδήποτε σκορ.

Εάν νικήσουν με 3-0 ή 3-1 σετ θα προκριθούν απ΄ευθείας στους «8» όπου περιμένει ήδη η βουλγαρική Λέφσκι Σόφιας η οποία απέκλεισε τη Ντιναμό Βουκουρεστίου με νίκη 3-0 και ήττα 3-2.

Εάν ο Παναθηναϊκός νικήσει με 3-2 σετ τη Μόπντσα θα ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα και η πρόκριση θα κριθεί σε χρυσό σετ των 15 πόντων.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Κροάτης Τιν Βέντρις και ο Ισπανός Ρούμπεν Σάντσεζ.

Για την 10η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος η Μόντσας επιβλήθηκε εντός έδρας της Πάντοβα με 3-0 σετ και με 20 βαθμούς με ρεκόρ 7-3 βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Βρίσκεστε εδώ: Ε.Σ.Α.Π. Ειδήσεις - News Παναθηναϊκός Α.Ο. Τσάλεντζ Καπ: Όλα για όλα ο Παναθηναϊκός για τη πρόκριση στη Μόντσα (21/12, 21:00)