paok Olympiakos pao pamvohaikos-logo kifissia foinika-syrou ethnikos Ηρακλής Ηρακλής Χαλκίδας Panachaiki ΟΦΠΦ Εθνικός - Ethnikos Piraeus ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Niki Aiginiou       Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
15-03-2015

Το πανόραμα του Κυπέλλου ανδρών 2014-15

Rate this item
(0 votes)
Τα αποτελέσματα του κυπέλλου ανδρών 2014-15:

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ
Ετος Ομάδα Προπονητής
1981: Ολυμπιακός (Ζαχάριεφ)
1982: Παναθηναϊκός (Κονσταντινέσκου)
1983: Ολυμπιακός (Ζαχάριεφ)
1984: Παναθηναϊκός (Μπαντόρα)
1985: Παναθηναϊκός (Μπαντόρα)
1987*: Δημόκριτος (Γκαϊντατζής)
1989: Ολυμπιακός (Λάιος)
1990: Ολυμπιακός (Λάιος)
1992: Ολυμπιακός (Λάιος)
1993: Ολυμπιακός (Κόντρα)
1994*: Ολυμπιακός (Κόντρα)
1997: Ολυμπιακός (Μοντάλι)
1998: Ολυμπιακός (Μοντάλι)
1999: Ολυμπιακός (Γκάετς)
2000: Ηρακλής (Λεώνης)
2001: Ολυμπιακός (Ρίτσι)
2002: Ηρακλής (Λεώνης)
2003: ΑΕ Νίκαια (Δρίκος)
2004: Ηρακλής (Λεώνης)
2005: Ηρακλής (Λεώνης)
2006: Ηρακλής (Λεώνης)
2007: Παναθηναϊκός (Ντο Σάντος)
2008: Παναθηναϊκός (Μπερούτο)
2009: Ολυμπιακός (Κρίστιανσον)
2010: Παναθηναϊκός (Στ.Καζαζης)
2011: Ολυμπιακός (Καλμαζίδης)
2012: Ηρακλής (Δρίκος)
2013: Ολυμπιακός (Καζάζης Δημ.)
2014: Ολυμπιακός (Καζάζης Δημ.)
2015: ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης)


ΚΥΠΕΛΛΟ 2014-15
Φάιναλ-4 - Σύρος
Κυριακή 15/3/2015
19.00: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 3-1 (25-23, 26-28, 25-22, 25-22)
Σάββατο 14/3
17.15: ΠΑΟΚ – Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-19, 25-23, 16-25, 25-18)
20.00: Ολυμπιακός – ΑΟ Κηφισιάς 3-0 (28-26, 25-19, 25-20)

Γ΄ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
2η αγωνιστική
18/2: Ορεστιάδα - Ολυμπιακός 2-3 (25-21, 21-25, 25-20, 23-25, 10-15)
18/2: Φοίνικας Σύρου - ΓΣ Λαμία 3-2 (20-25, 24-26, 25-17, 25-23, 15-11)
18/2: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΠΑΟΚ 0-3 (20-25, 24-26, 14-25)
18/2: Παναχαϊκή - ΑΟ Κηφισιάς 0-3 (18-25, 21-25, 22-25)
1η αγωνιστική
4/2: Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 18-25, 20-25)
4/2: Ορεστιάδα – ΜΕΝΤ 3-1 (21-25, 25-19, 25-18, 25-22)
4/2: Παναχαϊκή – ΑΕΚ 3-2 (22-25, 26-24, 24-26. 25-18, 15-9)
5/2: ΠΑΟΚ – Άρης 3-0 (25-23, 25-17, 25-17)
5/2: Παναθηναϊκός – Φοίνικας Σύρου 1-3 (20-25, 22-25, 25-23, 22-25)
8/2: Πήγασος Πολίχνης – ΓΣ Λαμία 0-3 (14-25, 20-25, 16-25)
11/2: ΣΦ Χανίων – ΑΟ Κηφισιάς 1-3 (25-23, 16-25, 13-25, 20-25)
11/2: ΓΣ Ηρακλής – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (21-25, 29-27, 25-12, 15-25, 10-15)

Β΄ΦΆΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
4η αγωνιστική
ΑΟΝΣ Μίλων - Παναχαϊκή 0-3 (22-25, 11-25, 21-25)
Κύζικος – ΣΦΠ Χανίων 1-3 (22-25, 22-25, 25-21, 21-25)
3η αγωνιστική
ΣΦΠ Χανίων - ΓΣ Απόλλων 3-0
ΑΟ Ακρίτας - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 0-3
ΑΠΣ Κύζικος - Ροδίων Άθλησις 3-1 (25-15,22-25,25-14,25-17)
ΑΚ Ζωγράφου - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (22-25,19-25-10-25)
ΑΟ Αστέρας Νίκαιας - ΑΠΣ Φθία 1-3 (22-25,25-19,23-25,20-25)
ΓΣ Ηρακλής - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-17,25-17,25-15)
Μακεδονικός- Νίκη Αιγινίου 1-3 (23-25,25-20,17-25,15-25)
Απόλλων Καλ.-Πήγασος 0-3 (23-25,22-25,21-25)
2η αγωνιστική
ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 0-3 (18-25, 16-25, 22-25)
ΦΣ Λαμίας - ΑΠΣ Φθία 2-3 (25-19, 25-27, 25-22, 21-25, 13-15)
ΑΠΣ Κύζικος - Εθνικός ΟΦΠΦ 3-1 (23-25, 25-17, 25-19, 32-30)
ΕΑ Πατρών - Παναχαϊκή 0-3 (05-25, 17-25, 21-25)
1η αγωνιστική
ΟΦ Γέρακας - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-15,16-25,23-25,19-25)
ΑΕ Αρμενίων - Εθνικός ΟΦΠΦ 1-3 (17-25,20-25,25-17,15-25)
ΑΕ Ευριπίδης - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (18-25,17-25,11-25)
ΑΚ Ζωγράφου - ΑΣ Ιωνικός 3-1 (25-13,25-17,10-25,25-21)
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΓΣ Απόλλων 0-3 (24-26,15-25,20-25)
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΣΦΠ Χανίων 0-3
ΑΟ Χερρονάσιος - ΟΠ Ρεθύμνου 0-3 (23-25,21-25,17-25)
ΑΟ Καλαμάτα 80 – Παναχαϊκή Πετοσ.2013 0-3 (17-2513-25,13-25)
Άρατος 1893 ΑΟ Κιάτου - ΑΟ Ακρίτας 0-3 (19-25,19-25,20-25)
ΦΣ Λαμίας - ΑΣ BV Αργώ 3-0 (25-12,25-17,25-17)
ΜΓΣ Απόλλων Κ. - ΓΣ Κοζάνης 3-0 (25-16,25-17,25-12)
ΑΣ Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 3-1 (25-14,14-25,25-20,25-16)
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΠΣΦ Συκεών 3-0 (26-24,25-22,25-19)
ΑΣΑ Έβρος - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (13-25,20-25,19-25)
ΑΜΣ Νέστωρ - ΜΑΣ Νίκη 1-3 (15-25,15-25,27-25,21-25)
ΟΠΑΘ Περσέας - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (26-24,22-25,19-25,18-25)
ΡΣΦΠ Τελχινίς - Ροδίων Άθλησις 0-3 (16-25, 24-26, 11-25)
ΑΓΟ Ευρυάλη - ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 0-3 (20-25,22-25,23-25)

Α΄ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
ΕΣΠΑΑΑ
3η αγωνιστική
ΣΦΑ Μελισσίων ‘Ο Φοίβος’ - ΑΕ Γκράβας 3-1 (22-25, 26-24, 25-20, 25-22)
ΑΟ Μαρκοπούλου - Ιωνικός ΑΣ 0-3 αα
ΟΠΕ Χαλκίδας - ΑΚ Ζωγράφου 2-3 (25-19, 27-25, 18-25, 25-27, 7-15)
ΟΦ Γέρακα- ΑΟ Πολιτεία 3-2 (19-25, 29-31, 25-23, 25-16, 15-9)
2η αγωνιστική
ΕΣ Νέας Μάκρης - ΟΦ Γέρακας 2-3 (25-22, 22-25, 25-12, 22-25, 11-15)
ΣΦΑ Μελισσίων ‘ Ο Φοίβος’ - ΑΕ Αμπελοκήπων 3-2 (
ΑΣ Τεύκρος -Ιωνικός ΑΣ 0-3 (19-25, 21-25, 15-25)
ΓΣ Εθνικός - ΟΠΕ Χαλκίδας 0-3 (14-25, 17-25, 16-25)
ΕΑΟ Σπάτων - ΑΚ Ζωγράφου 0-3 0-3 (12-25, 12-25, 18-25)
ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου - ΑΕ Γκράβας 2-3 (25-18, 14-25, 18-25, 25-20, 13-15)
ΑΟ Νέοι Βύρωνας- ΑΟ Πολιτεία 2-3 (25-22, 14-25, 27-25, 20-25, 6-15)
ΠΑΟ Κουκάκι- ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (19-25, 14-25, 20-25)
1η αγωνιστική
ΟΠΕ Χαλκίδας – ΕΠΑ Σχ. Ν. Αμάραντος 3-0 (25-22, 28-26, 25-17)
ΑΚ Ζωγράφου – ΑΕ Αγίας Παρασκευής 3-2 (25-14, 25-15, 15-25, 26-28, 15-5)

ΕΣΠΕΔΑ
3η αγωνιστική
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΕ Αρμενική 1-3
ΑΕ Ευριπίδης - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1
2η αγωνιστική
ΑΣ Ακάδημος- ΑΓΟΓ Ευρυάλη 0-3 (17-25, 21-25, 20-25)
ΑΟ Αστέρας Νίκαιας - ΟΦΑ Απολλώνιος 3-0 (25-19, 25-22, 28-26)
1η αγωνιστική
ΠΟΚ Έσπερος- ΑΕ Ευριπίδης 0-3 (14-25, 20-25, 18-25)
ΓΣ Ηλιούπολης- ΓΣ Πανιώνιος 3-1 (25-22, 25-23, 17-25, 30-28)

ΕΠΕΣΘ
2η αγωνιστική
Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕΝ Αγ. Τριάδος 3-1 (25-22, 23-25, 25-14, 25-21)
Περσέας - ΓΑΣ Ευκαρπίας 3-0 (25-15, 25-17, 25-17)
Δημόκριτος - Παναθλητικός Συκεών 0-3 (20-25, 24-26, 11-25)
Νέστωρ - ΑΕΝ Πανοράματος 3-0 (25-21, 25-19, 25-9)
1η αγωνιστική
Περσέας – Καμπανιακός 3-0 (18-25, 22-25, 22-25)
Δόξα Αγ. Παύλου - Παναθλητικός Συκεών 1-3 (22-25, 22-25, 25-19, 20-25)

ΕΣΠΕΜ
ΓΣ Κοζάνης - Εδεσσαϊκή ΓΕ 3-0 α.α.
ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας- ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας 0-3 (19-25, 22-25, 19-25)

EΣΠΕΚ
Άθλεση - ΓΕΗ 3-1 (25-23, 23-25, 25-16, 25-21)
ΓΕΙ- Χερρονάσιος 1-3 (30-28, 24-26, 20-25, 15-25)

ΕΣΠΕΔΕ
2η αγωνιστική
Γιάννενα ΑΣ - ΓΣ Άρτα 3-0 (25-17,25-16,25-16)
1η αγωνιστική
Ερμής Ηγ/τσας - Γιάννενα ΑΣ 1-3 (25-21,21-25,24-26,20-25)
ΓΣ Άρτα - ΑΟ Πρέβεζας 3-2 (25-14,18-25,17-25,26-24,15-10)

ΕΣΠΕΚΕΛ
2η αγωνιστική
Φιλ/κος Λαμίας - Ε.Α. Λάρισας 3-2 (13-25, 16-24, 19-25, 25-18, 15-17)
Α.Σ. Αργώ Βόλου - Α.Ε. Λάρισας 3-0 (25-23, 25-23, 25-15)
1η αγωνιστική
Φιλ/κος Λαμίας – ΑΨΛ Μεδεών 3-1 (25-18 , 25-20 , 22-25 , 25-15 )
Α.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων – Α.Σ. Αργώ 1-3 (14-25, 25-21, 17-25, 22-25)

ΕΣΠΕΠ
Ε.Α. Πατρών - Φ.Ο.Ν. Ομόνοια 3-0 (25-19, 25-15, 25-23)
Ε.Α. Πατρών - Παναχαϊκή 2013 0-3 (5-25, 17-25, 21-25)
Φ.Ο.Ν. Ομόνοια - Παναχαϊκή 2013 0-3 (25-12, 25-9, 25-10)

Βρίσκεστε εδώ: Hellenic Cup 2014-15 Το πανόραμα του Κυπέλλου 2014-15
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos Logo euromedica blue star cartridgeworld 0 Arena Car Rental
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  polichromo fplogohorizontal   SPONSORVALUE newsports logo Data Project