paok foinika-syrou Olympiakos kifissia pao pamvohaikos-logo ethnikos Panachaiki Ορεστιάδα Ηρακλής ΑΠΣ Κύζικος - Kizikos Ηρακλής Χαλκίδας       Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
24-01-2016

Το πανόραμα του Κυπέλλου ανδρών 2015-16

Rate this item
(1 Vote)
Τα αποτελέσματα του κυπέλλου ανδρών 2015-16:
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ
Ετος Ομάδα (Προπονητής)
1981: Ολυμπιακός (Ζαχάριεφ)
1982: Παναθηναϊκός (Κονσταντινέσκου)
1983: Ολυμπιακός (Ζαχάριεφ)
1984: Παναθηναϊκός (Μπαντόρα)
1985: Παναθηναϊκός (Μπαντόρα)
1987*: Δημόκριτος (Γκαϊντατζής)
1989: Ολυμπιακός (Λάιος)
1990: Ολυμπιακός (Λάιος)
1992: Ολυμπιακός (Λάιος)
1993: Ολυμπιακός (Κόντρα)
1994*: Ολυμπιακός (Κόντρα)
1997: Ολυμπιακός (Μοντάλι)
1998: Ολυμπιακός (Μοντάλι)
1999: Ολυμπιακός (Γκάετς)
2000: Ηρακλής (Λεώνης)
2001: Ολυμπιακός (Ρίτσι)
2002: Ηρακλής (Λεώνης)
2003: ΑΕ Νίκαια (Δρίκος)
2004: Ηρακλής (Λεώνης)
2005: Ηρακλής (Λεώνης)
2006: Ηρακλής (Λεώνης)
2007: Παναθηναϊκός (Ντο Σάντος)
2008: Παναθηναϊκός (Μπερούτο)
2009: Ολυμπιακός (Κρίστιανσον)
2010: Παναθηναϊκός (Στ.Καζαζης)
2011: Ολυμπιακός (Καλμαζίδης)
2012: Ηρακλής (Δρίκος)
2013: Ολυμπιακός (Καζάζης Δημ.)
2014:Ολυμπιακός (Καζάζης Δημ.)
2015: ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης)
2016: Ολυμπιακός (Πιάτσα Ρομπ.)


ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:
. Το 1987 στο κύπελλο δεν έλαβαν μέρος ομάδες της Α΄ εθνικής.
. Το 1994 το κύπελλο έγινε υπό τη μορφή τουρνουά φάιναλ-4 στο Λουτράκι αφιερωμένο στη μνήμη της Μελίνας Μερκούρη. Στο τουρνουά αυτό δεν έλαβαν μέρος οι διεθνείς παίκτες που προετοιμάζονταν με την εθνική ομάδα για το Κοσμοβόλεϊ της Αθήνας.
. Για οικονομικούς κυρίως λόγους δεν έγιναν διοργανώσεις το 1986, το 1988, το 1991, το 1995 και το 1996.
. Από το 1998 καθιερώθηκαν τα φάιναλ-4 και από το 2003 τα φάιναλ-8.
. Από την αγωνιστική περίοδο 2002-2003 μέχρι και την περίοδο 2006-07 το κύπελλο Ελλάδας έγινε υπό τη μορφή «φάιναλ-8».
*Από την σεζόν 2007-08 η τελική φάση γίνεται πάλι υπό τη μορφή φάιναλ-4.
 
 
 
Φάιναλ-4 - Γλυφάδα 26-27 Μαρτίου 2016
Τελικός
Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-23, 25-22) περ
Ημιτελικοί
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-2 (21-25, 23-25, 26-24, 25-18, 15-8) περ
Παναθηναϊκός - ΑΟΠ Κηφισιάς 2-3 (25-19, 22-25, 25-17, 17-25, 13-15) περ

 


Προημιτελικοί
24/2: ΓΣ Λαμία - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 18-25, 25-19)
24/2: Παναθηναϊκός ΑΟ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-1 (26-24, 21-25, 25-13, 25-22)
24/2: ΑΟΠ Κηφισιάς - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (18-25, 25-13, 25-22, 25-18)
23/2: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ 1-3 (18-25, 25-22, 23-25, 19-25)

Γ΄φάση
11/2: Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-20, 27-25, 26-24)
10/2: ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Ορεστιάδας 3-2 (20-25, 25-8, 21-25, 25-22, 15-12)
10/2: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 0-3 (12-25, 13-25, 13-25)
10/2: ΠΑΟΚ - Α.Σ. Άρης 3-0 (25-19, 25-19, 25-18)
10/2: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 16-25, 19-25, 22-25)
10/2: Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 14-25, 17-25)
10/2: Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Γ.ΣΛαμία 1-3 (25-19, 17-25, 26-28, 15-25)
10/2: Α.Π.Σ. Κύζικος Νέα Περάμου - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 1-3 (34-32, 19-25, 16-25, 16-25)
  

Β΄φάση - 4η αγωνιστική
27/01: Κύζικος Νέας Περάμου - ΑΕΚ 3-1 (25-18, 25-15, 19-25, 25-17)
27/01: Πήγασος Νέου Κόσμου - Καλαμάτα 80 0-3 (22-25, 10-25, 22-25)
27/01: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΧΑΝΘ 3-1 (22-25, 25-23, 28-26, 25-21)
27/01: Πήγασος Πολίχνης - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2-3

Β΄ΦΑΣΗ -3η αγωνιστική
16/01: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟ Μυτιλήνης 3-0 (25-21, 25-23, 25-16)
20/01: ΑΣ Πήγασος Κοζάνης - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 0-3 (20-25, 22-25, 12-25)
20/01: ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (22-25, 19-25, 20-25)
20/01: ΑΕΚ - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
20/01: ΧΑΝΘ - ΕΑ Λάρισας 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
20/01: AO Καλαμάτα 80 - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0 (25-12, 28-26, 25-17)
20/01: ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - Πήγασος Πολίχνης 2-3 (23-25, 25-17, 26-24, 14-25, 12-15)
23/01: ΑΠΣ Πήγασος - ΟΠ Ρεθύμνου 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)

Β΄ΦΑΣΗ - 2η αγωνιστική
03/01: Πήγασος Πολίχνης - ΑΜΣ Νέστωρ 3-0 (25-22, 25-18, 25-19)
03/01: ΑΣ Πήγασος Κοζάνης - ΑΣ Γιάννενα 3-2 (27-25, 26-28, 25-18, 25-27, 15-10)
03/01: ΑΕΚ Αθηνών - ΑΣ Ιωνικός 3-0 (25-17, 25-12, 25-16)
03/01: ΑΟ Αιγιαλέων - ΑΕΠ Ολυμπιάς 0-3 (21-25, 16-25, 19-25)
04/01: ΑΠΣ Πήγασος - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-20, 25-23, 11-25, 26-24)
05/01: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΠΣ Κύζικος 1-3 (17-25, 26-24, 16-25, 21-25)
05/01: ΑΟ Παλλήνη - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (20-25, 23-25, 19-25)
06/01: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 2-3 (18-25, 25-19, 23-25, 25-23, 15-17)
06/01: ΑΓΠΣ Θησέας - ΑΣ Κόροιβος 0-3
06/01: ΓΕ Ηρακλείου - ΟΠ Ρεθύμνου 1-3
09/01: ΣΦΑ Μελισσίων ‘ Ο Φοίβος’ - ΔΑΣ Δραπετσώνας 0-3 (15-25, 19-25, 19-25)
10/01: ΓΑΣ Ευκαρπίας - ΧΑΝΘ 3-0
13/01: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΣ Μακεδονικός 3-1
10/01: Ροδίων Άθλησις - ΑΟ Μυτιλήνης 1-3 (23-25, 25-12, 16-25, 22-25)

Β΄ΦΑΣΗ - 1η αγωνιστική
6/12: ΜΑΟ Δημόκριτος - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 0-3 (11-25, 15-25, 14-25)
09/12: ΑΟ Πρέβεζας - ΑΣ Γιάννενα 1-3 (22-25, 25-13, 23-25, 28-30)
12/12: Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΠΣ Κύζικος 2-3 (25-20, 22-25, 28-30, 25-23, 13-15)
12/12: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΔΑΣ Δραπετσώνας 1-3 (25-20, 15-25, 17-25, 12-25)
12/12: Ε.Α. Πατρών - ΑΣ Κόροιβος 0-3 (13-25, 21-25, 22-25)
12/12: ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΑΟ Πολιτεία 3-0 (25-18, 25-14, 25-14)
12/12: ΓΣ Πανελλήνιος - ΓΣ Απόλλων 0-3 (21-25, 16-25, 19-25)
12/12: ΣΦΑ Μελισσίων ‘ Ο Φοίβος’ - ΑΟ Λαμίας 3-0
12/12: ΟΠ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 3-0 (25-21, 25-17, 25-23)
13/12: ΑΟ Βάρης 'Ο Αναγυρούς' - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3
13/12: ΑΟ Ακρίτας - ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3
13/12: ΑΣ Κέρκης - ΑΟ Μυτιλήνης 0-3 (18-25, 24-26, 15-25)
13/12: ΑΣΠ Απόλλων Πατρών - ΑΕΠ Ολυμπιάς 0-3
13/12: ΡΣΦΠ Τελχινίς - Ροδίων Άθλησις 0-3 (15-25, 10-25, 10-25)
13/12: ΑΟ Παλλήνη - ΓΣ Πανιώνιος Κλειστό Κάντζας 3-0 (25-16, 25-13, 25-17)
13/12: Περσέας - ΓΑΣ Ευκαρπίας 0-3 (22-25, 23-25, 15-25)
13/12: ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας - ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 2-3 (25-22, 33-31, 14-25, 21-25, 12-15)
14/12: ΑΠΣ Πήγασος - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0
15/12: ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (18-25, 13-25, 30-28, 11-25)
15/12: ΑΜΣ Νέστωρ - Ένωση Τούμπας 3-0
16/12: ΑΟ Σερρών - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 1-3
16/12: ΓΣ Άνω Πόλη - ΑΓΠΣ Θησέας 2-3
16/12: ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΧΑΝΘ 1-3
16/12: ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (15-25, 25-12, 12-25, 14-25)
16/12: ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΕΚ Αθηνών 0-3 (22-25, 20-25, 21-25)
16/12: ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΠ Χανίων 3-2
16/12: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΕΑ Λάρισας 1-3
16/12: ΑΟ Αιγιαλέων - ΓΣ Άργους 3-1
16/12: ΑΣ Ιωνικός - ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-19, 25-17, 25-18)
16/12: ΑΣΑ Έβρος - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0-3 (17-25, 13-25, 23-25)

 

 

 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
1981 (Αθήνα): Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (16-14, 15-10, 15-11)
1982 (Αθήνα): Παναθηναϊκός - Εσπερος Βυζαντίου 3-0 (15-04, 15-02, 17-15)
1983 (Θεσσαλονίκη): Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-1 (16-14, 15-11, 04-15, 15-08)
1984 (Αθήνα): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 3-1 (15-11, 09-15, 15-09, 15-13)
1985 (Πειραιάς): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 3-0 (15-13, 16-14, 15-07)
1987* (Μίκρα): Δημόκριτος - ΧΑΝΘ 3-0 (15-06, 15-13, 15-12)
1989 (Ν.Σμύρνη): Ολυμπιακός - Άρης 3-0 (15-06, 15-13, 15-12)
1990 (Ν.Σμύρνη): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0 (15-11, 15-12, 17-15)
1992 (Θεσσαλονίκη): Ολυμπιακός - Άρης 3-0 (15-04, 15-10, 15-05)
1993 (Θεσσαλονίκη): Ολυμπιακός - Ορεστιάδα 3-0 (15-7, 15-12, 15-05)
1994* (Λουτράκι): Ολυμπιακός - Άρης 3-0 (15-08, 15-12, 15-06)
1997 (Λαμία): Ολυμπιακός - Άρης 3-1 (06-15, 15-03, 15-08, 15-07)
1998 (Πύργος): Ολυμπιακός - Άρης 3-0 (15-13, 17-16, 15-04)
1999 (Δράμα): Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-1 (25-16, 21-25, 26-17, 26-24)
2000 (Πάτρα): Ηρακλής - Ολυμπιακός 3-0 (25-20, 25-21, 25-21)
2001 (Ξάνθη): Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-0 (27-25, 25-21, 25-16)
2002 (Θεσσαλονίκη): Ηρακλής - Άρης 3-1 (25-20, 25-27, 25-19, 25-19)
2003 (Καλαμάτα): Νίκαια - Παναθηναϊκός 3-2 (25-22, 25-27, 25-21, 22-25, 18-16)
2004 (Ορεστιάδα): Ηρακλής - Ολυμπιακός 3-1 (22-25, 25-23, 25-17, 25-19)
2005 (Ρέθυμνο): Ηρακλής - Ολυμπιακός 3-0 (27-25, 25-20, 25-21)
2006 (Αμαλιάδα): Ηρακλής - Παναθηναϊκός 3-0 (25-19, 25-17, 25-22)
2007 (Πάτρα): Παναθηναϊκός - Λαμία 3-0 (25-17, 25-21, 26-24)
2008 (Ορεστιάδα): Παναθηναϊκός - Ε.Α.Πάτρας 3-1 (21-25, 25-16, 25-18, 25-17)
2009 (Φάληρο-Τροκαντερό): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-2 (25-23, 22-25, 23-25, 25-20, 17-15)
2010 (Φάληρο-Τροκαντερό): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 3-2 (20-25, 25-22, 22-25, 25-23, 18-16)
2011 (Ορεστιάδα): Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-1 (21-25, 25-20, 25-21, 25-12)
2012 (Ερμούπολη): Ηρακλής - Λαμία 3-0 (25-21, 25-20, 25-19)
2013 (Ρέθυμνο): Ολυμπιακός - Φοίνικας Σύρου 3-0 (28-26, 25-21, 25-22)
2014 (Καλαμάτα): Ολυμπιακός – Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (19-25, 25-18, 25-20, 25-23)
2015 (Σύρος): Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 3-1 (25-23, 26-28, 25-22, 25-22)
2016 (Γλυφάδα): Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-23, 25-22)
 


ΟΙ MVP

1998: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)
1999: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός)
2000: Αντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
2001: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)
2002: Τομ Χοφ (Γ.Σ.Ηρακλής)
2003: Χόρχε Ελγέτα (Α.Ε.Νίκαια)
2004: Νίκι Ζελιάσκοφ (Γ.Σ.Ηρακλής)
2005: Μάριος Γκιούρδας (Γ.Σ.Ηρακλής)
2006: Κλέιτον Στάνλεϊ (Γ.Σ.Ηρακλής)
2007: Αμαράλ Ντάντε (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
2008: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
2009: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
2010: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
2011: Ρονάλντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
2012: Ρολάντο Ντεσπέιν (Γ.Σ.Ηρακλής)
2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
2014:  Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
2015: Βασίλης Κουρνέτας (Π.Α.Ο.Κ.)
2016: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Ολυμπιακός)





ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
15 τίτλοι
Ολυμπιακός (1981, 1983, 1989, 1990, 1992, 1993, 1997, 1998, 1999, 2001, 2009, 2011, 2013, 2014, 2016)
6 τίτλοι
Παναθηναϊκός (1982, 1984, 1985, 2007, 2008, 2010)
6 τίτλοι
Ηρακλής (2000, 2002, 2004, 2005, 2006, 2012)
1 τίτλος
ΑΕ Νίκαια (2003)

Δημόκριτος (1987)
Π.Α.Ο.Κ. (2015)





ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
5 τίτλοι
Λεώνης Αλέκος (Ηρακλής: 2000, 2002, 2004, 2005, 2006)
3 τίτλοι
Γιάννης Λάιος (Ολυμπιακός: 1989, 1990, 1992)
2 τίτλοι
Δρίκος Σωτήρης (ΑΕ Νίκαια: 2003, Ηρακλής: 2012)
Ζαχάριεφ Ντιμίτρι (Ολυμπιακός: 1981, 1983)
Καζάζης Δημήτρης (Ολυμπιακός: 2014)

Καλμαζίδης Γιάννης (Ολυμπιακός: 2011, Π.Α.Ο.Κ: 2015)
Μοντάλι Τζιαμπάολο (Ολυμπιακός: 1997, 1998)
Μπαντόρα Γιάνους (Παναθηναϊκός: 1984, 1985)
Κόντρα Βλαντιμίρ (Ολυμπιακός: 1993, 1994)
1 τίτλος
Γκάετς Ζόραν (Ολυμπιακός: 1999)
Καζάζης Δημήτρης (Ολυμπιακός: 2013)
Καζάζης Στέλιος (Παναθηναϊκός: 2010)
Κονσταντινέσκου Αουρέλ (Παναθηναϊκός: 1982)
Ντο Σάντος (Παναθηναϊκός: 2007)
Μπερούτο Μάουρο (Παναθηναϊκός: 2008)
Ρίτσι Ντανιέλε (Ολυμπιακός: 2001)
Κρίστιανσον Αντερς (Ολυμπιακός: 2009)

Πιάτσα Ρομπέρτο (Ολυμπιακός: 2016)




ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ

9 ΤΙΤΛΟΙ: Ντράγκοβιτς, Χριστοφιδέλης
7 ΤΙΤΛΟΙ: Θεοδωρίδης, Κουρνέτας
6 ΤΙΤΛΟΙ: Γκιούρδας, Κράβαρικ, Στεφάνου, Τριανταφυλλίδης
5 ΤΙΤΛΟΙ: Χοφ, Ψάρρας Σ.
4 ΤΙΤΛΟΙ: Αμαριανάκης, Γκιρτζίκης, Ζελιάσκοφ, Ιωαννίδης, Καζάζης Δ., Καζάζης Στ., Καλμαζίδης, Κοκκινάκης, Λυκούδης, Μηνούδης, Μουστακίδης, Μπάεφ, Πολύζος, Σμαραγδής, Τσακιρόπουλος, Φάκας.
3 ΤΙΤΛΟΙ: Αγκάμεζ, Ανδρεάδης, Γαλάκος, Γκόμεζ, Κολιόπουλος, Καρυπίδης, Λάππας, Μαλουσάρης, Μποζίδης, Ξενάκης, Ξεροβάσιλας, Πανταλέων, Πρωτοψάλτης, Σωτηρίου, Τεντζέρης, Τερζάκης, Φιλίποφ.
2 ΤΙΤΛΟΙ: Αγγελίδης Χ., Αλεξίου, Αλεξούδης, Ανδρεόπουλος, Γιορντάνοφ, Γιούρισιτς, Δεσλής, Δωριάδης, Εφραιμίδης Δημ., Ηλιόπουλος, Καλαϊτζίδης, Κουμπλής, Κυριαζής, Λάιος, Μαρούλης, Μαρτσέλο, Μέλκας, Μιχαλόπουλος, Μητρόπουλος, Μπολ, Μπρουκς, Ντεσπέιν, Ντονάς, Νικολογιάννης, Ντάντε, Ουτζής, Παπαδημητρίου, Προσαλίκας, Προύσαλης, Σουλτανόπουλος, Στάνλεϊ, Τζούριτς, Τζεβελεκίδης, Τζελάτι.
1 ΤΙΤΛΟΣ: Αλεξόπουλος, Αμαξόπουλος, Αναστασιάδης Τ., Αστράς, Βαρδής, Βίλντε, Βολουδάκης, Βούγιεβιτς, Γεωργαντής, Γιαμπλόνσκι, Γιώτας, Γκαβρίλοφ, Γκαράς, Γκούζντα, Γκουντάκος, Γκρανβορκά, Δελιπρίμης Ν., Δημητρακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Έγκλεσκαλνς, Ελγκέτα, Εστράδα,  Ζαγκούμνι, Καλντέιρα, Καραμαρούδης, Καρασαββίδης, Κιόσης, Κοκκιναράς, Κονσταντίνοφ, Κουζούνης, Κολτσιάκης, Κουρκουμέλης, Κουρούπης, Κούστας, Κωτσαράς, Λιάσκος, Μανουσαρίδης, Μαριάτος, Μάρκου, Μαυράκης, Μαυρίδης, Μέρλο, Μητρούδης, Μίλκοβιτς, Μινούτσι, Μίχαλος, Μπαμπαλιούτας, Μπαρμπούδης, Μπέλλος, Μπουτσορής, Μπρντόβιτς, Ντιάζ, Ντίνας, Όγκουρτσακ, Ουρμπάνοβιτς, Ούρναουτ, Παντακίδης, Παπαγγελόπουλος, Παπαδόπουλος Γιωργ., Παπαδόπουλος Χρ., Παπάζογλου, Πασπαλάς, Παυλίδης, Πελεκούδας, Ποπόφ, Ποτότσνικ, Πρίντι, Ρανγκέλ, Ριβέρα, Ρουμελιώτης Ν., Ρούνοφ, Ρόχας, Σακόγλου, Σαμαράς, Σαμικά, Σαμουήλης, Σαμπάνης, Σαρακινός, Σάτσχιν, Σαφράνοβιτς, Σπίνου, Στιβαχτής, Σφενδυλάκης, Τακουρίδης, Ταμπουρατζής, Τερζής, Τζιουμάκας, Τσέργας, Τσιγαρίδας, Τσουκ Μπ., Φράγκος, Χαριτωνίδης, Χατζηαντωνίου, Χελντ, Χιμένες.

*Με έντονα γράμματα οι κυπελλούχοι του 2016.

Βρίσκεστε εδώ: Hellenic Cup 2015-16 Το πανόραμα του Κυπέλλου 2015-16
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα Novasports VIKOS COLA
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos euromedica blue star cartridgeworld 0 Arena Car Rental
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  polichromo fplogohorizontal   SPONSORVALUE2 newsports logo Data Project