Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής pamvohaikos-logo ethnikos pao AEK AE Κομοτηνής - AE Komotini         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
16-10-2017

Το πανόραμα του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2017-18

Rate this item
(3 votes)
Τα αποτελέσματα της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2017-18:

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»2017-18

ΦΑΪΝΑΛ-4 ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ 30-31 Μαρτίου 2018

Σάββατο 31 Μαρτίου

Τελικός: Γυμναστήριο Ερμούπολης 17.00 (ΕΡΤ2): Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός 0-3 (15-15, 15-15, 13-25)

Παρασκευή 30 Μαρτίου

Α΄ημιτελικός: Γυμναστήριο Ερμούπολης 17.00 (ΕΡΤ2): Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (20-25, 21-25, 22-25)

Β΄ημιτελικός: Γυμναστήριο Ερμούπολης 20.00 (ΕΡΤ2): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (16-25, 21-25, 19-25)   

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΦΑΙΝΑΛ-4

Γυμναστήριο Ρέντη Τετάρτη 8 Μαρτίου 2018

ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-1 (25-19, 18-25, 25-11, 25-20)

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α΄ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»2017-18

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Αιγινίου Πιερίας)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (12-25, 25-23, 20-25, 19-25)
Ρεπό ο ΠΑΟΚ
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
ΠΑΟΚ - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (19-25, 21-25, 25-22, 25-17, 13-15)
Ρεπό ο ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
ΠΑΟΚ - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΠΑΟΚ 3-1 (20-25, 25-19, 25-12, 25-22)
Ρεπό ο ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 2 6 6-3
2. ΠΑΟΚ 2 5 5-3
3. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2 0 2-6




 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-0 (25-21, 25-19, 25-20)
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
17.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση - ΑΟΠ Κηφισιά 3-0 (25-23, 25-18, 25-21)
Ρεπό ο Ολυμπιακός
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιά 3-0 (25-20, 25-20, 28-26)
Ρεπό Ηρακλής Πετοσφαίριση
*Προκρίνεται στο φάιναλ-4 η πρώτη ομάδα του ομίλου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2 6 6-0
2. Ηρακλής Πετ. 2 3 3-3
3. ΑΟΠ Κηφισιάς 2 0 0-6

 

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Γ.Τριαντάφυλλος, Βόχας)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
18.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 0-3 (12-25, 23-25, 21-25)
Ρεπό ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
18.00: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (26-24, 25-18, 25-22)
Ρεπό Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-1 (27-25, 25-14, 15-25, 25-22)
Ρεπό ο Παναθηναϊκός Α.Ο.
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2 6 6-1
2. Παναχαϊκή Πετ. 2 3 4-3
3. Παναθηναϊκός 2 0 0-6

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Ερμούπολης, Σύρος)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΟΦΠΦ Εθνικός 3-2 (25-16, 21-25, 25-17, 22-25, 15-11)
Ρεπό ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
ΟΦΠΦ Εθνικός - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (21-25, 18-25, 24-26)
Ρεπό ο ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-2 (25-19, 25-17, 18-25, 23-25, 15-05) 
Ρεπό ο ΟΦΠΦ Εθνικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2 4 (6-4)
2. ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 2 4 (5-3)
3. ΟΦΠΦ Εθνικός 2 1 2-6

 

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

2017-18 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2016-17 (Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2015-16 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2014-15 (Γλυφάδα): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2013-14 (Αλεξανδρούπολη): ΑΕΚ

2012-13 (Βραχάτι): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2011-12 (Σύρος): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

ΟΙ MVP

2018: Γέροεν Ράουβερντινκ (Ολυμπιακός)

2017: Κονσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός)

2016: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Ολυμπιακός)

2015: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός)

2014: Νίκος Κρέτσης (Α.Ε.Κ.)

2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)

2012: Στέλιος Νικηφορίδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ LEAGUE CUP

2018: Ολυμπιακός (Φερνάντο Μπενίτεθ Μουνιόθ)

2017: Ολυμπιακός (Σλόμπονταν Μπόσκαν)

2016: Ολυμπιακός (Ρομπέρτο Πιάτσα)

2015: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (Δημήτρης Καζάζης)

2014: Α.Ε.Κ. (Άκης Φλαούνας)

2013: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (Δημήτρης Καζάζης)

2012: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (Νίκος Νεόφυτος)

ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ LEAGUE CUP

4 τίτλοι: Κοκκινάκης, Στεφάνου, Στιβαχτής.

3 τίτλοι: Γκούζντα, Ρουμελιωτάκης, Σουλτανόπουλος, Φιλίποφ, Χριστοφιδέλης.

2 τίτλοι: Γιούρισιτς, Ζουπάνης, Μαρούλης, Σωτηρίου.

1 τίτλος: Αγκάμεζ, Αθος Κόστα, Αλεξίεφ, Αλεξίου, Ανδρεάδης, Αρβανίτης, Αχιλλεόπουλος, Γιορντάνοφ, Δαρίδης, Δελιπρίμμης, Έγκλεσκαλνς, Θάνος, Κατσανεβάκης, Κλαρκ, Κοΐστρα, Κουρνέτας, Κουρούπης, Κρέτσης, Λάππας, Μαντέκας, Μάρκου, Μπέμε, Νικηφορίδης, Ντάγκουμπιτς, Νταφ, Ντιάτσκοφ, Ντόκιτς, Ντρίζγκα, Όγκουρτσακ, Οϊβάνεν, Παγιάν, Παπαδόπουλος Τζορτζ, Παπαδόπουλος Χρήστος, Παπαγγελόπουλος, Πετρέας, Πέτρογλου, Ποτόσνικ, Προύσαλης, Ράουβερντινκ, Σακόγλου, Σμαραγδής, Σπίνου, Σφενδυλάκης, Τακουρίδης, Ταμπουρατζής, Τζελάτι, Τόρρες, Τσέλιος, Τσέργας, Τσουκ, Τσούπκοβιτς, Φράγκος, Χατζόπουλος. 

*Με έντονα γράμματα οι νικητές του 2018.

 

 

 

Βρίσκεστε εδώ: League Cup 2017-18 Το πανόραμα του Λιγκ Καπ 2017-18
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos Logo euromedica blue star cartridgeworld 0 geniussports logo
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  14797371349c487adc4b645ddfa8e91f7828b460a8inatvgreecelogo fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand Data Project