paok Olympiakos pao pamvohaikos-logo kifissia foinika-syrou ethnikos Ηρακλής Ηρακλής Χαλκίδας Panachaiki ΟΦΠΦ Εθνικός - Ethnikos Piraeus ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Niki Aiginiou       Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.

2ο League Cup 2012-13 «Νίκος Σαμαράς»

2ο League Cup 2012-13 «Νίκος Σαμαράς» ΕΔΡΑ: Δήμος Βέλου Βόχας - Βραχάτι
Γυμναστήριο: «Γιώργος Τριαντάφυλλος» (χάρτης: ΕΔΩ)

Σάββατο 1/3/2013
15.00: Αγώνας επίδειξης μεταξύ των ομάδων Παμπαίδων Παμβοχαϊκού - Ολυμπιακού 2-0
Τελικός 17.00: ΑΟ Κηφισιάς - Ολυμπιακός 0-3 (21-25, 23-25, 17-25)
 
Παρασκευή 1/3/2013
Β΄ ημιτελικός
20.00: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-0 (25-20, 26-24, 25-17)
Διαιτητές: Κώστας Βουδούρης - Αλέξανδρος Μυλωνάκης
Παρατηρητής: Σάββας Ιορδανίδης
 
Α΄ ημιτελικός 17.30: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Κηφισιάς 1-3 (23-25, 26-24, 18-25, 23-25)
Διαιτητές: Δημήτρης Ονόπας - Βασίλης Ράπτης
Παρατηρητής: Σάββας Ιορδανίδης  
 
Oι κορυφαίοι ΜVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός) Καλύτερος λίμπερο: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός) Καλύτερος επιθετικός: Ντε Σόουζα (Βραζιλιάνος - Κηφισιά) Καλύτερος πασαδόρος: Δημήτρης Νικολάκης (αρχηγός Κηφισιάς)    
 
Α΄ΦΑΣΗ
 
A΄ΟΜΙΛΟΣ (Βραχάτι 5-7/10)
 
5/10, 19.30: ΠΑΟ - ΑΟ Κηφισιάς 1-3 (20-25, 17-25, 25-18, 15-25)
6/10, 18.30: Παμβοχαϊκός - ΑΟ Κηφισιάς 2-3 (25-23, 27-25, 18-25, 22-25, 13-15)
7/10, 18.30: Παμβοχαϊκός - ΠΑΟ 3-0 (26-24, 26-24, 25-22)
 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ.

Β

ΣΕΤ

1.

Κηφισιά

2

5

(6-3)

2.

Παμβοχαϊκός

2

4

(5-3)

3.

Παναθηναϊκός

2

0

(1-6)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Σύρος 5-7/10)

5/10, 20.00: Ολυμπιακός - Μίλων 3-0 (25-16, 25-21, 25-19)
6/10, 19.00: Φοίνικας - Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 19-25, 17-25)
7/10, 13.00: Φοίνικας - Μίλων 3-0 (25-14, 25-22, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ.

Β

ΣΕΤ

1.

Ολυμπιακός

2

6

(6-0)

2.

Φοίνικας Σ.

2

3

(3-3)

3.

Μίλων

2

0

(0-6)

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

1/10: ΠΑΟΚ - Άρης 3-2 (25-21, 25-22, 25-27, 22-25, 15-11)
2/10: Άρης - Λαμία 3-0 (25-19, 25-19, 29-27)
3/10: ΠΑΟΚ - Λαμία 3-2 (25-15, 23-25, 25-23, 23-25, 15-10)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ.

Β

ΣΕΤ

1.

ΠΑΟΚ

2

4

(6-4)

2.

Άρης

2

4

(5-3)

3.

Λαμία

2

1

(2-6)

 

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Μίκρα 5-7/10)

5/10, 18.00: Εθνικός Αλεξ. - Νίκη Αιγινίου 3-2 (17-25, 22-25, 25-23, 25-20, 15-12)
6/10, 19.00: Ηρακλής - Εθνικός Αλεξ. 2-3 (25-22, 25-23, 17-25, 23-25, 14-16)
7/10, 20.00: Ηρακλής - Νίκη Αιγινίου 2-3 (19-25, 29-27, 23-25, 25-20, 18-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ.

Β

ΣΕΤ

1.

Εθνικός

2

4

(6-4)

2.

Νίκη

2

3

(5-5)

3.

Ηρακλής

2

2

(4-6)

 
Βρίσκεστε εδώ: League Cup 2012-13
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos Logo euromedica blue star cartridgeworld 0 Arena Car Rental
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  polichromo fplogohorizontal   SPONSORVALUE newsports logo Data Project