paok foinika-syrou Olympiakos kifissia pao pamvohaikos-logo ethnikos Panachaiki Ορεστιάδα Ηρακλής ΑΠΣ Κύζικος - Kizikos Ηρακλής Χαλκίδας       Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
21-11-2013

Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2013-14

Rate this item
(10 votes)
Αποτελέσματα, βαθμολογίες Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2013-14:
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
2014: Α.Ε.Κ. (Άκης Φλαούνας)
2013: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (Δημήτρης Καζάζης)
2012: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (Νίκος Νεόφυτος)
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
MVP
2014: Νίκος Κρέτσης (Α.Ε.Κ.)
2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2012: Στέλιος Νικηφορίδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ LEAGUE CUP
1-ΤΙΤΛΟΣ
Αλεξίου, Αρβανίτης, Αχιλλεόπουλος, Γιορντάνοφ, Γιούρισιτς, Γκούζντα, Θάνος, Κατσανεβάκης, Κοκκινάκης, Κουρνέτας, Κουρούπης, Κρέτσης, Λάππας, Μαντέκας, Μάρκου, Μαρούλης, Νικηφορίδης, Ντάγκουμπιτς, Ντόκιτς, Παγιάν, Παπαδόπουλος Τζορτζ, Παπαγγελόπουλος, Πέτρογλου, Ποτόσνικ, Ρουμελιωτάκης, Σμαραγδής, Σουλτανόπουλος, Στεφάνου, Σωτηρίου, Τόρρες, Τσέργας, Φιλίποφ, Χατζόπουλος, Χριστοφιδέλης.
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013-14
FINAL-4 - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Τελικός 1 Φεβρουαρίου 2014
Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ 2-3(27-25, 19-25, 25-22, 20-25, 12-15)
Ημιτελικοί 31 Ιανουαρίου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΕΚ 0-3 (19-25, 27-29, 21-25)
Φοίνικας Σύρου - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-12, 25-21, 25-23)
 
 
 
01-02-2014 - Μπατιανίδης, Δεληκωστίδης διαιτητές του τελικού 28-01-2014 - Φάιναλ-4 Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2013-14: Η Αλεξανδρούπολη μετράει αντίστροφα...
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013-14
ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΦΑΙΝΑΛ-4
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (προκρίθηκε 2η φορά μετά τη σεζόν 2012-13)
ΑΕΚ (προκρίθηκε πρώτη φορά)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου (προκρίθηκε 2η φορά - κάτοχος του τίτλου τη σεζόν 2011-12)
Γ.Σ.Λαμία (προκρίθηκε 2η φορά μετά τη σεζόν 2011-12)
 
 
 
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ΦΑΣΗ LEAGUE CUP 2013 «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
1ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Μίκρας 19.30: Α.Σ.Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (25-19, 23-25, 18-25, 23-25)
Παρασκευή 4/10 Αιγινίου 19.30: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)
Σάββατο 5/10 Μίκρας 19.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-19, 25-20, 19-25, 14-25, 15-12)
Σάββατο 5/10 Αιγινίου 19.00: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 23-25, 24-26)
Κυριακή 6/10 Mίκρας 16.00 Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (28-30, 16-25, 21-25)
Κυριακή 6/10 Μίκρας 21.00: Α.Σ.Άρης - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 2-3 (19-25, 20-25, 25-22, 25-22, 11-15)
2ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Τετάρτη 9/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (25-19, 17-25, 20-25, 25-16, 17-15)
Τετάρτη 13/11 Γλυφάδα 21.00: Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-16, 25-12, 25-17)
Σάββατο 5/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-22, 25-15)
Τετάρτη 20/11 Γλυφάδα 21.00: Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-17, 25-19, 25-23)
Κυριακή 6/10 Ρέντη 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ. 2-3 (25-22, 23-25, 21-25, 25-18, 16-18)
Δευτέρα 7/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-15, 25-18, 25-18)
3ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ωρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 17.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 25-19)
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-19, 21-25, 21-25, 23-25)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2-3 (36-34, 25-22, 15-25, 18-25, 13-15)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 26-24)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Σ.Λαμία 1-3 (19-25, 22-25, 25-19, 18-25)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (21-25, 13-25, 24-26)
 
 
 
 
 
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  - ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1.
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (προκρίθηκε φάιναλ-4)
3 7 (8-3)
2. Π.Α.Ο.Κ. 3 6 (6-4)
3. Α.Σ.Άρης 3 3 (6-8)
4. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3 2 (3-8)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. A.E.K. (προκρίθηκε φάιναλ-4)
3 8 (9-2)
2. Α.Ο.Κηφισιάς 3 5 (6-5)
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3 5 (7-6)
4. Παναθηναϊκός Α.Ο. 3 0 (0-9)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4.
 
 
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   - ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Φοίνικας Σύρου (προκρίθηκε φάιναλ-4)
3 8 (9-2)
2. Γ.Σ.Λαμία (προκρίθηκε φάιναλ-4)
3 7 (8-5)
3. ΓΕ Παναχαϊκή 3 3 (4-7)
4. Παμβοχαϊκός 3 0 (2-9)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4.
 
Βρίσκεστε εδώ: League Cup 2013-14 Το πανόραμα του Λιγκ Καπ 2013-14
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα Novasports VIKOS COLA
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos euromedica blue star cartridgeworld 0 Arena Car Rental
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  polichromo fplogohorizontal   SPONSORVALUE2 newsports logo Data Project