paok Olympiakos pao pamvohaikos-logo kifissia foinika-syrou ethnikos Ηρακλής Ηρακλής Χαλκίδας Panachaiki ΟΦΠΦ Εθνικός - Ethnikos Piraeus ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Niki Aiginiou       Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
23-11-2017

Ολοι οι MVP των πρωταθλημάτων Volley League «Πάμε Στοίχημα»

Rate this item
(0 votes)
Οι MVP Βίκος Cola των αγωνιστικών της Volley League «Πάμε Στοίχημα»:

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2017-18
1η αγωνιστική: Ντέιβιντ Σιλβέιρα Μότα (Βραζιλία - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας) - Η βράβευση
2η αγωνιστική: Zένια Γκόρτσανιουκ (Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου) - Η βράβευση
3η αγωνιστική: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
4η αγωνιστική: Μάρκους Μπέμε (Γερμανία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
5η αγωνιστική: Tέιλορ Χάντ (Καναδάς - ΑΟΠ Κηφισιάς) - Η βράβευση
6η αγωνιστική: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου) - Η βράβευση
7η αγωνιστική: Κυριάκος Σπυριούνης (Εθνικός Πειραιώς) - Η βράβευση
8η αγωνιστική: Λούκα Βελίτσκοβιτς (Σερβία - Εθνικός Αλεξανδρούπολης) - Η βράβευση
9η αγωνιστική: Φαμπιάν Ντρίζγκα (Πολωνία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
10η αγωνιστική: Κέισι Νάιτ (Καναδάς - Εθνικός Περαιώς) - Η βράβευση
11η αγωνιστική: Δημήτρης Εφραιμίδης (Ηρακλής Πετοσφαίριση) - Η βράβευση
12η αγωνιστική: Δημήτρης Ζήσης (ΑΟ Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
13η αγωνιστική: Ιγκόρ Σοάρες ντε Σόουζα (Βραζιλία- ΑΟΠ Κηφισιάς) - Η βράβευση
14η αγωνιστική: Ραφαήλ Κουμεντάκης (ΠΑΟΚ) - Η βράβευση
15η αγωνιστική: Γκλαντσόουν Mαγκαλάες Τζούνιορ (Βραζιλία - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός) - Η βράβευση
16η αγωνιστική: Τεοντόρ Αλεξίεφ (Βουλγαρία - Ολυμπιακός ΣΦΠ) - Η βράβευση
17η αγωνιστική: Άλαν Μάθιου Σέιφερτ (ΗΠΑ - Εθνικός Περιαιώς) - Η βράβευση
18η αγωνιστική: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΑΟ Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
20η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015) - Η βράβευση
21η αγωνιστική: Πέντρο Λουίς Ντα Σίλβα Σάντος "Πεντράο" (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας) - Η βράβευση
22η αγωνιστική: Γιώργος Πετρέας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
Α΄φάση πλέι οφ: Φραν Πέτερλιν (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
Ημιτελική φάση: Γιάννης Τακουρίδης (ΠΑΟΚ) - Η βράβευση
ΜVP Bίκος Cola πρωταθλήματος Πάμε Στοίχημα 2017-18: Τοντόρ Αλεξίεφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση

 

 

 

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2016-17
1η αγωνιστική: Λεβάν Καλαντάντζε (Ηρακλής Πετoσφαίριση 2015)
2η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Γκρέγκορι Πέτι (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
4η αγωνιστική: Ανδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
5η αγωνιστική: Βίκτορ Λούκας Φερέιρα Ρανγκέλ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
6η αγωνιστική: Παναγιώτης Πελεκούδας (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
7η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
8η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (ΠΑΟΚ)
9η αγωνιστική: Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
10η αγωνιστική: Λαζάρ Τσίροβιτς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
11η αγωνιστική: Mπόγιαν Γιορντάνοφ (ΑΟΠ Κηφισιάς)
12η αγωνιστική: Μίλια Μρντακ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
13η αγωνιστική: Νίκος Παλέντζας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
14η αγωνιστική: Νίκος Χριστόφας (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
15η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
16η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Ένρικ Μπατατζίμ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
18η αγωνιστική: Koνσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
19η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετ. 2013)
20η αγωνιστική: Ζλάτκο Πούλκο (ΑΟΠ Κηφισιάς)
21η αγωνιστική: Μανώλης Δημητριάδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
22η αγωνιστική: Μάκης Κανέλλος (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας)

Α΄φάση πλέι οφ (1-8): Θάνος Μαρούλης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ημιτελικοί πλέι οφ (1-4): Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
ΜVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Aλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-16
1η αγωνιστική: Ματέο Πάρις (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
2η αγωνιστική: Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα (ΠΑΟΚ)
3η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
4η αγωνιστική: Αντρέι Σπίνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Μπλάζο Μίλιτς (Α.Ο.Ορεστιάδας)
6η αγωνιστική: Γιάννης Ρουμελιωτάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
7η αγωνιστική: Άλβες Ρόκα Φάμπιο Κάιο (Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
8η αγωνιστική: Τζούλιαν Μπίσετ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
9η αγωνιστική: Δημήτρης Ριζόπουλος (Α.Ο.Ορεστιάδας)
10η αγωνιστική: Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
12η αγωνιστική: Ροντρίγκο Λεάντρο Ονόριο ντα Σίλβα (Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
13η αγωνιστική: Πέτρος Πέτρογλου (ΠΑΟΚ)
14η αγωνιστική: Άλβι Σούρδι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
16η αγωνιστική: Γιάννης Χαριτωνίδης (Α.Σ.Άρης)
17η αγωνιστική: Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα (ΠΑΟΚ)
18η αγωνιστική: Tόμισλαβ Ντόκιτς (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
19η αγωνιστική: Νίκος Παπαγγελόπουλος (ΑΟΠ Κηφισιάς)
20η αγωνιστική: Μιχάλης Σαρικεΐσογλου (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
21η αγωνιστική: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
22η αγωνιστική: Λεόν Γκιμαράες Ούγκο ντα Σίλβα (Παναθηναϊκός)
MVP πρωταθλήματος: Ρολάντο Σεπέδα (Π.Α.Ο.Κ.)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-15
1η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
4η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
5η αγωνιστική: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
6η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)
7η αγωνιστική: Ματέο Πάρις (Μ.Ε.Ν.Τ.)
8η αγωνιστικη: Χρήστος Παπαδόπουλος (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
9η αγωνιστική: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
10η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Εφραιμίδης (ΠΑΟΚ)
12η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
13η αγωνιστική: Αλεσάντρο Λούνα Ροντρίγκεζ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
14η αγωνιστική: Μπράιαν Κουκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ)
17η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
18η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
19η αγωνιστική: Ιβάν Μίχαλι (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
21η αγωνιστική: Βίτσε Κοΐστρα (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
22η αγωνιστική: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Ημιτελικοί: Χαβιέ Σκουλ Χιμένες (Π.Α.Ο.Κ.)
MVP πρωταθλήματος: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2013-14
1η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
2η αγωνιστική: Θάνος Παπαδημητρίου (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)  
3η αγωνιστική: Νικολά Μιγιαΐλοβιτς (Σερβία) (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
4η αγωνιστική: Τζέι Πέτι (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Λαμία)
5η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
7η αγωνιστική: Νίκος Αγγελόπουλος (Παναχαϊκή)  
8η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
9η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός)
10η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή)
11η αγωνιστική: Γρηγόρης Σιδηρόπουλος (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
12η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
13η αγωνιστική: Γιάννης Κυριακίδης (Α.Σ.Άρης)
14η αγωνιστική: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
15η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Μίκαελ Όλιεμαν (Γ.Σ.Λαμία)
17η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (Παναθηναϊκός)
18η αγωνιστική: Δημήτρης Ριζόπουλος (Γ.Σ.Λαμία)
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
20η αγωνιστική: Μπράντλεϊ Λόουσον (Π.Α.Ο.Κ.)
21η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Τζούλιαν Γκάρθια Τόρρες (ΑΕΚ)

Μvp Πλέι άουτ: Γιάννης Κυριακίδης (Α.Σ.Άρης)
Mvp 5-6: Γέρνεϊ Ποτόσνικ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Μvp Ημιτελικών: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
MVP Πρωταθλήματος: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)


 


ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012-13
1η αγωνιστική: Ανέστης Δαλακούρας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
2η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Αινείας Τζελάτι (Αρης Α.Σ.)
4η αγωνιστική: Χρήστος Χατζηπαραδείσης (Ηρακλής Γ.Σ.)
5η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
6η αγωνιστική: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Παμβοχαϊκός)
7η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
8η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Ραφαήλ Κουμεντάκης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
10η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
11η αγωνιστική: Γιώργος Τζιουμάκας (Γ.Σ.Ηρακλής)
12η αγωνιστική: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
13η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Παμβοχαϊκός)
14η αγωνιστική: Λεονάρντο Ριμπέιρο Νασιμέντο Ντο Σάντος (ΠΑΟΚ)
15η αγωνιστική: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός)
16η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
17η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
18η αγωνιστική: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
19η αγωνιστική: Ιβάν Ράιτς (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20η αγωνιστική: Γιάννης Παντακίδης (ΠΑΟΚ)
21η αγωνιστική: Νικ Βόγγελ (Παναθηναϊκός)
22η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Παμβοχαϊκός)
Hμιτελική φάση: Σωτήρης Πανταλέων (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
MVP Πρωταθλήματος: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)

 

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2011-12
1η αγωνιστική: Στέλιος Νικηφορίδης (Φοίνικας Σύρου)
2η αγωνιστική: Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Εθνικός Αλεξ.)
3η Αγωνιστική: Νίκος Παλέντζας (Άρης Α.Σ.)
4η αγωνιστική: Μάρεκ Νοβότνι (Ολυμπιακός)
5η αγωνιστική: Γιώργος Πετρέας (Ολυμπιακός)
6η Αγωνιστική: Δημήτρης Γραμματικάκης (Εθνικός Αλεξ.)
7η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
8η αγωνιστική: Γιάννης Τακουρίδης (Άρης Α.Σ.)
9η αγωνιστική: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Φοίνικας Σύρου)
10η αγωνιστική: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Πέταρ Τσούροβιτς (Λαμία)
12η αγωνιστική: Νταβόρ Μπρσιτς (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
13η αγωνιστική: Σταύρος Κατσανεβάκης (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
14η αγωνιστική: Βασίλης Πλίκας (ΠΑΟΚ)
15η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (ΑΟ Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Νίκος Καραγιάννης (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
17η αγωνιστική: Αναστάσιος Ασπιώτης (ΕΑΠ)
18η αγωνιστική: Μαρκ Ντουσάρμ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
19η αγωνιστική: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Φοίνικας Σύρου)
20η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (ΕΑ Πατρών)
21η αγωνιστική: Γιάρνεϊ Ποτόσνικ (Παμβοχαϊκός)
22η αγωνιστική: Παναγιώτης Πελεκούδας (Ηρακλής)
MVP Πρωταθλήματος: Άντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
 
 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2010-11
1η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
2η αγωνιστική: Ντάρκο Τέσιτς (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Ζένια Γκόρτσανιουκ (Γ.Σ.Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Ραφαέλ Λινς (ΠΑΟΚ)
5η αγωνιστική: Ροντρίγκο Αρούντα Κανιότο (Ε.Α.Πατρών)
6η αγωνιστική: Θάνος Μαρούλης (Γ.Σ.Λαμίας)
7η αγωνιστική: Πέδρο Ντορνέλας (Ε.Α.Πατρών)
8η αγωνιστική: Άλαν Κόμελ (Γ.Σ.Λαμίας)
9η αγωνιστική: Ράιαν Όουενς (Γ.Σ.Ηρακλής)
10η αγωνιστική: Aντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Κηφισιά)
14η αγωνιστική: Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός)
15η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (αο Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Ανγκέλ Ντάγκουμπιτς (ΑΟ Κηφισιάς)
17η αγωνιστική: Γεράσιμος Κανέλλος (Ηρακλής)
18η αγωνιστική: Δημήτρης Χατζηηλιάδης (Απόλλωνας)
19η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
20η αγωνιστική: Γουίλ Πράις (Γ.Σ.Λαμία)
21η αγωνιστική: Βασίλης Πλίκας (ΠΑΟΚ)
22η αγωνιστική: Ρολάντο Χοακίμ Ντεσπέιν (Κούβα) (Ολυμπιακός)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 1-4: Aνδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός)
ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-10
1η αγωνιστική: Γιοσλέιντερ Κάλα (ΚΟΥΒ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Μάτι Χιετάνεν (Φινλανδία) (ΠΑΟΚ)
3η αγωνιστική: Τζιόρντι Μπαρμπέρα Γκενς (Ισπανία) (Πανελλήνιος)
4η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Βραζιλία) (Ολυμπιακός)
5η αγωνιστική: Σιμόν Τίσερ (Γερμανία) (Ολυμπιακός)
6η αγωνιστική: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (Ισπανία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
7η αγωνιστική: Γκιαγιάμ Σαμικά (Γαλλία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
8η αγωνιστική: Όλι Κούναρι (Φινλανδία) (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Ματ Γουέμπερ (ΗΠΑ) (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
10η αγωνιστική: Γίρι Κραλ (Τσεχία) (Γ.Σ.Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
13η αγωνιστική: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (Ισπανία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
14η αγωνιστική: Γκιαγιάμ Σαμικά (Γαλλία) (Παναθηναϊκός)
15η αγωνιστική: Πάβελ Ζαγκούμνι (Πολωνία) (Παναθηναϊκός)
16η αγωνιστική:  Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
17η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Άρης Μαρμούρης)
18η αγωνιστική: Μιχάλης Χριστοφορίδης (ΑΟ Κηφισιάς)
19η αγωνιστική:  Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
20η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Βουλγαρία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
21η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός)
Α΄φάση Πλέι οφ: Μπράνκο Ρόλιτς (Σερβία) (Γ.Σ.Λαμίας)
Β΄φάση Πλέι οφ: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
MVP πρωταθλήματος: Ιβάν Μίλκοβιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2008-09
1η αγωνιστική: Μπρούνο Φουρτάδο (Απόλλων Καλαμαριάς)
2η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Μίνας Βιαφάρα (Γ.Σ.Λαμία)
4η αγωνιστική: Άλεξ Ακχρεμ (Γ.Σ.Ηρακλής)
5η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
7η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
8η αγωνιστική Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
9η αγωνιστική: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
10η αγωνιστική: Μαουρίτσιο Καστελάνο (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
11η αγωνιστική: Πέδρο Αζένια (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
12η αγωνιστική: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Πολ Λότμαν (Π.Α.Ο.Κ.)
14η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)
15η αγωνιστική: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Γιώργος Πετρέας (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
17η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
18η αγωνιστική: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
19η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
20η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
21η αγωνιστική: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
22η αγωνιστική: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
MVP Πρωταθλήματος: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2007-08
1η αγωνιστική: Άλεξ Αχρεμ (Λευκορωσία) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Ολεξέι Γκάτιν (Ουκρανία) (Γ.Σ.Λαμία)       
3η αγωνιστική: Χοσέ Ριβέρα (Πόρτο Ρίκο) (Γ.Σ.Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Βλάντιμιρ Γιέκιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
5η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Βουλγαρία) (Ε.Α.Πατρών)     
6η αγωνιστική: (7/11/2007)
7η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
8η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
9η αγωνιστική: (3/12/2007)
10η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Γ.Σ.Λαμία)  
11η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
12η αγωνιστική: Ρομπέρτο Μινούτσι (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
13η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
14η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)      
16η αγωνιστική: Πάβελ Κρουζάγιεφ (Εσθονία) (ΑΟΝΣ Μίλων)     
17η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδάς) (Γ.Σ.Λαμία)  
18η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
19η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (Ε.Α.Πατρών)
20η αγωνιστική: Μπράνιμιρ Πέριτς (Σερβία) (ΑΟΝΣ Μίλων)
21η αγωνιστική: Ρικάρντο Μιτσέλι (Βραζιλία) (Γ.Σ.Λαμία)     
22η αγωνιστική Αντώνης Τσακιρόπουλος (Γ.Σ. Λαμία)
A΄ φάση πλέι οφ: Γιώργος Παπάζογλου (Γ.Σ. Λαμία)
Τελικοί - Θέσεις 1-2: Μάρκους Νίλσον (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)
ΜVP πρωταθλήματος: Μάρκους Νίλσον (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)
 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2006-07
1η αγωνιστική: Φράνκ Ντεπέστελε (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής)  
2η αγωνιστική: Χόρχε Ελγκέτα (Αργεντινή) (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (Βραζιλία) (ΕΑ Πατρών)     
4η αγωνιστική: Μάρκος Νάρανσιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος)
5η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
6η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Βενεζουέλα) (Παναθηναϊκός)
7η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)  
8η αγωνιστική: Κερτ Τόπελ (ΗΠΑ) (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)     
9η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
10η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
11η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)       
12η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός ΣΦΠ)  
13η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)     
14η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (ΑΕΚ)  
15η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)   
16η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
17η αγωνιστική: Ράιαν Όουενς (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)  
18η αγωνιστική: Γιάννης Τακουρίδης (Α.Σ.Άρης)
19η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
20η αγωνιστική: Κερτ Τόπελ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)       
21η αγωνιστική: Νέναντ Σιμεούνοβιτς (Α.Σ.Άρης)
22η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
MVP Πρωταθλήματος: Φράνκ Ντεπεστέλ (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής) 

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2005-06
1η αγωνιστική: Λορέντζο Μπερνάρντι (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Λόι Μπολ (Ηρακλής Γ.Σ.)
3η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών)
4η αγωνιστική: Γιάννης Λιβαθηνός (Γ.Σ.Λαμία)
5η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
6η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
7η αγωνιστική: Γιάννης Κυριακίδης (ΠΑΟΚ)
8η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
9η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Πανερυθραϊκός)
10η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Α.Ε.Νίκαια)
11η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
12η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
13η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (Ηρακλής Γ.Σ.)
14η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Πανερυθραϊκός)
15η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
16η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
18η αγωνιστική: Χόρχε Ελγκέτα (Ε.Α.Πατρών)
19η αγωνιστική: Ηλίας Λάππας (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
20η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παγκράτι)
21η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
22η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Πλέι οφ: Ελγκαρντέν Μαρτσέλο (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
MVP πρωταθλήματος: Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

 

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2004-05
1η αγωνιστική: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Νίκος Σαμαράς (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Μάρκους Νίλσον (Σουηδία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
4η αγωνιστική: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
5η αγωνιστική: Μπάμπης Τσιγγίδης (ΠΑΟΚ)
6η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Α.Ο.Ορεστιάδας)
7η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
8η αγωνιστική: Ρίλεϊ Σάλμον (ΗΠΑ) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
9η αγωνιστική: (30/12/2004)
10η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (Ηρακλής Γ.Σ.)
11η αγωνιστική: (18/1/2005)
12η αγωνιστική: 
13η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (Παγκράτι)
14η αγωνιστική: Γιάννης Λιβαθηνός (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών) 
16η αγωνιστική: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
17η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
18η αγωνιστική: Μάρκος Μιλίνκοβιτς (Αργεντινή) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
19η αγωνιστική: Γιάνς Νοβότνι (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
20η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (Βραζιλία) (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
21η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
22η αγωνιστική: Τζιμ Πόλστερ (ΗΠΑ) (ΠΑΟΚ)
Β΄φάση: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
MVP πρωταθλήματος: Λόι Μπολ (Ηρακλής Γ.Σ.)

 


ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2003-04
1η αγωνιστική: Ολεξέι Γκάτιν (Ολυμπιακός)  
2η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής)
3η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Μπράνκο Πίστοβιτς (Ηρακλής)
5η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής)
6η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
7η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
8η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Μάικ Ντιλ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
10η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός) 
11η αγωνιστική: Πλάμεν Κoνσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)    
12η αγωνιστική: Ντάλιμπορ Πόλακ (Παγκράτι)  
13η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Ορεστιάδα)
14η αγωνιστική: Πλάμεν Κoνσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
15η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής)
16η αγωνιστική: Χρήστος Δημητρακόπουλος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
17η αγωνιστική: Ολεξέι Γκάτιν (Ολυμπιακός)      
18η αγωνιστική: Ηλίας Λάππας (ΠΑΟΚ)
19η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός)
20η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (ΑΕ Νίκαια)  
21η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Σαντιάγκο Νταραϊντού (Ορεστιάδα)

Ημιτελικοί: Θανάσης Ψάρρας (Παναθηναϊκός)
Α΄τελικός: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός)
Β΄τελικός: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
Γ΄τελικός:  Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
Δ΄τελικός: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
MVP Πρωταθλήματος: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)

 
 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2002-03
1η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Α.Ε.Νίκαια)
2η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
3η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών)
4η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (Α.Σ.Άρης)
5η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (ΠΑΟΚ)
6η αγωνιστική: Πλάμεν Κωνσταντίνοφ (Ολυμπιακός)
7η αγωνιστική: Κρις Σέιφερτ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
8η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Α.Ε.Νίκαια)
9η αγωνιστική: Μπράνκο Πίστοβιτς (Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου)
10η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
11η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
12η αγωνιστική: Εντιν Σκόριτς (Α.Ο.Ορεστιάδας)
13η αγωνιστική: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
14η αγωνιστική: Σλόμπονταν Μπόσκαν (Ηρακλής Γ.Σ.)
15η αγωνιστική: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
16η αγωνιστική: Χόρχε Ελγκέτα (Α.Ε.Νίκαια)
17η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (ΕΑ Πατρών)
18η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
19η αγωνιστική: Φρέντι Μπρουκς (Ηρακλής)
20η αγωνιστική: Μάικλ Ντιλ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
21η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (A.Σ.Άρης)
22η αγωνιστική: Μάικλ Ντιλ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Α΄φάση:
Ημιτελικοί πλέι οφ: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
1ος τελικός: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
2ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)
3ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)
MVP πρωταθλήματος: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2001-02
1η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
2η αγωνιστική: Σταύρος Κατσανεβάκης (Α.Ε.Νίκαια)
3η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
4η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
6η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΠΑΟΚ)
7η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
8η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
9η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
10η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΠΑΟΚ)
11η αγωνιστική: Τζέισον Ρίνγκ (Ιωνικός Ν.Φ.)
12η αγωνιστική: Γιοβάν Μάρκοβιτς (Πανελλήνιος Γ.Σ.) 
13η αγωνιστική: Κώστας Μπαρμπούδης (Α.Ο.Ορεστιάδας)
14η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Α.Ε.Νίκαιας)
15η αγωνιστική: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
16η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Α.Ε.Νίκαιας)
17η αγωνιστική: Νίκος Σμαραγδής (ΠΑΟΚ)
18η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
19η αγωνιστική: Νίκος Σαμαράς (Α.Ο.Ορεστιάδας)
20η αγωνιστική: Κώστας Μπαρμπούδης (Α.Ο.Ορεστιάδα)
21η αγωνιστική: Γρηγόρης Σιδηρόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
22η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (Ολυμπιάδα Πατρών)

Προημιτελικοί πλέι οφ: Ντάλιμπορ Πόλακ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Χρύσανθος Κυριαζής (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
1ος τελικός: Χρύσανθος Κυριαζής (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2ος τελικός: Θεόκλητος Καρυπίδης (Ηρακλής Γ.Σ.) 
3ος τελικός: Βάσα Μίγιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
4ος τελικός: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
5ος τελικός: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
MVP πρωταθλήματος: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2000-01
1η αγωνιστική: Σλόμπονταν Μπόσκαν (Σερβία) (Ε.Α.Πατρών)
2η αγωνιστική: Γιώργος Μπατιστάτος (Άρης Νικαίας)
3η αγωνιστική: Μπράνισλαβ Πίστοβιτς (Ιωνικός Νικαίας)
4η αγωνιστική: Μιχάλης Αλεξανδρόπουλος (Άρης Α.Σ.)
5η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (ΠΑΟΚ)
6η αγωνιστική: Νίκος Σαμαράς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
7η αγωνιστική: Βίκτωρ Κουρούπης (Ολυμπιάδα Πατρών)
8η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (ΠΑΟΚ)
9η αγωνιστική: Γιούρι Φιλίποβ (ΑΕΚ)
10η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
12η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
13η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (ΠΑΟΚ)
14η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
15η αγωνιστική: Γκεόργκι Τζούριτς (Α.Σ.Άρης)
16η αγωνιστική: Εντουάρντο Αρούντα Πεζάο (Παναθηναϊκός)
17η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
18η αγωνιστική: Φρέντι Μπρουκς (ΠΑΟΚ)
19η αγωνιστική: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (ΠΑΟΚ)
20η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
21η αγωνιστική: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) 
22η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)

Προημιτελικοί πλέι οφ: Παναγιώτης Μαυράκης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) 
1ος τελικός: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2ος τελικός: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3ος τελικός: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.3/4/01)
MVP πρωταθλήματος: Αντρέι Κράαβρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
 

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 1999-00
1η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ορεστιάδα Α.Ο.)
3η αγωνιστική: Αντρέι Σιντορένκο (ΠΑΟΚ)
4η αγωνιστική: Ολεγκ Μουσένκο (Ιωνικός Νικαίας)
5η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
6η αγωνιστική: Γιουβάλ Κατζ (Πανελλήνιος)
7η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδα)
8η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
9η αγωνιστική:  Δημήτρης Καζάζης (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
10η αγωνιστική: Χρύσανθος Κυριαζής (Ηρακλής Γ.Σ.)
11η αγωνιστική: Κώστας Γκιρτζίκης (Α.Σ.Άρης) 
12η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών)
13η αγωνιστική: Έντιν Σκόριτς (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
14η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
15η αγωνιστική: Γιουβάλ Κατζ (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
16η αγωνιστική: Σλόμπονταν Μπόσκαν (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
17η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
18η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
19η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
20η αγωνιστική: Νράγκαν Ρίστιτς (ΠΑΟΚ)
21η αγωνιστική: Γιούρι Φιλίποβ (ΑΕΚ)
22η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Α΄φάση πλέι οφ: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Νίκος Σαμαράς (Ηρακλής)
Α΄τελικός: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Ολυμπιακός)
Β΄τελικός: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Ολυμπιακός)
Γ΄τελικός: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
Δ΄τελικός: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
ΜVP πρωταθλήματος: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 1998-99
1η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Φρέντι Μπρουκς (Κούβα) (Ηρακλής Γ.Σ.)
3η αγωνιστική: Τομ Χοφ (ΗΠΑ) (Κτησιφών Παιανίας)
4η αγωνιστική: Ναϊντέν Ναϊντένοφ (Βουλγαρία) (Α.Σ.Άρης)
5η αγωνιστική: Βαγγέλης Οικονόμου (Φιλία Ηλιούπολης)
6η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
7η αγωνιστική: Μπόγιαν Μίλιτς (Σερβία) (Ηφαιστος Δράμας)
8η αγωνιστική: Γιουβάλ Κατζ (Ισραήλ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
9η αγωνιστική: Πιετρ Πεζλ (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
10η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Ιγκόρ Ποπόφ (Ουκρανία) (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
12η αγωνιστική: Στέλιος Κεμανετζής (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
13η αγωνιστική: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
14η αγωνιστική: Στέφανος Αμαξόπουλος (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
15η αγωνιστική: Βίκτωρ Κουρούπης (Κτησιφών Παιανίας)
16η αγωνιστική: Πιετρ Πεζλ (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Πιετρ Πεζλ (Τσέχια) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
18η αγωνιστική: Μάικ Λάμπερτ (ΗΠΑ) (ΠΑΟΚ)
19η αγωνιστική: Ναϊντέν Ναϊντένοφ (Α.Σ.Άρης)
20η αγωνιστική: Χρύσανθος Κυριαζής (Ηρακλής Γ.Σ.)
21η αγωνιστική: Βίκτωρ Κουρούπης (Κτησιφών Παιανίας)
22η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)

Προημιτελικοί πλέι οφ: Χρύσανθος Κυριαζής (Ηρακλής Γ.Σ.)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
1ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2ος τελικός: Γκόραν Βούγιεβιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
MVP πρωταθλήματος: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Βρίσκεστε εδώ: MVP Βίκος Cola Οι MVP όλων των αγωνιστικών
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
Πάμε Στοίχημα ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
Vikos Logo euromedica blue star cartridgeworld 0 Arena Car Rental
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  polichromo fplogohorizontal   SPONSORVALUE newsports logo Data Project