Olympiakos paok foinika-syrou kifissia Ηρακλής G.A.S.Pamvochaikos M.G.S.Ethnikos Alexandroupolis Panathinaikos A.O. A.E.K. OFI Crete logo elpislogo         Ε.Ο.ΠΕ. ΠΑ.Σ.Α.Π. Ο.Δ.Β.Ε.
23-11-2017

Ολοι οι MVP των πρωταθλημάτων Volley League «Πάμε Στοίχημα»

Rate this item
(0 votes)
Οι MVP Βίκος Cola των αγωνιστικών της Volley League «Πάμε Στοίχημα»:

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2018-19
1η αγωνιστική: Ιβάν Μαρκέζ (Βενεζουέλα) (Π.Α.Ο.Κ.) - Η βράβευση
2η αγωνιστική: Αλέξανδρος Ράπτης (Ακραίος - Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
3η αγωνιστική: Μάκης Κανέλλος (κεντρικός - ΑΕΚ) - Η βράβευση
4η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδός - διαγώνιος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
5η αγωνιστική: Μαρίν Λέσκοφ (Μολδαβός πασαδόρος - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
6η αγωνιστική: Άξελ Γιάκομπσεν (Δανός πασαδόρος - Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
7η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (Διαγώνιος - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015) - Η βράβευση
8η αγωνιστική: Φαρχάντ Σαλαφζούν (Ιρανός Πασαδόρος - Α.Ε.Κ.) - Η βράβευση
9η αγωνιστική: Ροντρίγκο Αμπράο Ρουίζ Ντανιέλ (Βραζιλιάνος ακραίος - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός) - Η βράβευση
10η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Κεντρικός - Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
11η αγωνιστική: Γρηγόρης Κοντοστάθης (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης) - Η βράβευση
12η αγωνιστική: Νιλς Κλαπβάικ (Ολλανδός διαγώνιος - Π.Α.Ο.Κ.) - Η βράβευση
13η αγωνιστική: Ντούσαν Λόπαρ (Σερβία, κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς) - Η βράβευση
14η αγωνιστική: Γκάρετ Μουαγκουτούτια (ΗΠΑ, ακραίος, ΠΑΟΚ) - Η βράβευση
15η αγωνιστική: Πέταρ Τουράνιανιν (Σερβία, κεντρικός, Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης) - Η βράβευση
16η αγωνιστική: Γκλαντσόουν Mαγκαλάες Τζούνιορ (Βραζιλία, κεντρικός, Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός) - Η βράβευση
17η αγωνιστική: Tέιλορ Χαντ (Καναδάς, διαγώνιος, Α.Ο.Π.Κηφισιάς) - Η βράβευση
18η αγωνιστική: Εβάντρο Ντίας Σόουζα (Βραζιλία, ακραίος, Α.Ο.Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία, διαγώνιος, Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
20η αγωνιστική: Γιάννης Ρουμελιωτάκης (ακραίος - Α.Ο.Π.Κηφισιάς) - Η βράβευση
21η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδός - διαγώνιος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
22η αγωνιστική: Αλέξανδρος Χήρας (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015) - Η βράβευση

Α΄φάση πλέι οφ (1-8): Γιώργος Κάπελας (Α.Ο.Π.Κηφισιάς) - Η βράβευση

Ημιτελική φάση πλέι οφ (1-4): Γιώργος Πετρέας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση

ΜVP πρωταθλήματος 2018-19: Γερούν Ραουβέρντινκ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση

 

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2017-18
1η αγωνιστική: Ντέιβιντ Σιλβέιρα Μότα (Βραζιλία - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας) - Η βράβευση
2η αγωνιστική: Zένια Γκόρτσανιουκ (Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου) - Η βράβευση
3η αγωνιστική: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
4η αγωνιστική: Μάρκους Μπέμε (Γερμανία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
5η αγωνιστική: Tέιλορ Χάντ (Καναδάς - ΑΟΠ Κηφισιάς) - Η βράβευση
6η αγωνιστική: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου) - Η βράβευση
7η αγωνιστική: Κυριάκος Σπυριούνης (Εθνικός Πειραιώς) - Η βράβευση
8η αγωνιστική: Λούκα Βελίτσκοβιτς (Σερβία - Εθνικός Αλεξανδρούπολης) - Η βράβευση
9η αγωνιστική: Φαμπιάν Ντρίζγκα (Πολωνία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
10η αγωνιστική: Κέισι Νάιτ (Καναδάς - Εθνικός Περαιώς) - Η βράβευση
11η αγωνιστική: Δημήτρης Εφραιμίδης (Ηρακλής Πετοσφαίριση) - Η βράβευση
12η αγωνιστική: Δημήτρης Ζήσης (ΑΟ Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
13η αγωνιστική: Ιγκόρ Σοάρες ντε Σόουζα (Βραζιλία- ΑΟΠ Κηφισιάς) - Η βράβευση
14η αγωνιστική: Ραφαήλ Κουμεντάκης (ΠΑΟΚ) - Η βράβευση
15η αγωνιστική: Γκλαντσόουν Mαγκαλάες Τζούνιορ (Βραζιλία - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός) - Η βράβευση
16η αγωνιστική: Τεοντόρ Αλεξίεφ (Βουλγαρία - Ολυμπιακός ΣΦΠ) - Η βράβευση
17η αγωνιστική: Άλαν Μάθιου Σέιφερτ (ΗΠΑ - Εθνικός Περιαιώς) - Η βράβευση
18η αγωνιστική: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) - Η βράβευση
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΑΟ Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
20η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015) - Η βράβευση
21η αγωνιστική: Πέντρο Λουίς Ντα Σίλβα Σάντος "Πεντράο" (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας) - Η βράβευση
22η αγωνιστική: Γιώργος Πετρέας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση
Α΄φάση πλέι οφ: Φραν Πέτερλιν (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου) - Η βράβευση
Ημιτελική φάση: Γιάννης Τακουρίδης (ΠΑΟΚ) - Η βράβευση
ΜVP Bίκος Cola πρωταθλήματος Πάμε Στοίχημα 2017-18: Τοντόρ Αλεξίεφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) - Η βράβευση

 

 

 

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2016-17
1η αγωνιστική: Λεβάν Καλαντάντζε (Ηρακλής Πετoσφαίριση 2015)
2η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Γκρέγκορι Πέτι (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
4η αγωνιστική: Ανδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
5η αγωνιστική: Βίκτορ Λούκας Φερέιρα Ρανγκέλ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
6η αγωνιστική: Παναγιώτης Πελεκούδας (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
7η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
8η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (ΠΑΟΚ)
9η αγωνιστική: Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
10η αγωνιστική: Λαζάρ Τσίροβιτς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
11η αγωνιστική: Mπόγιαν Γιορντάνοφ (ΑΟΠ Κηφισιάς)
12η αγωνιστική: Μίλια Μρντακ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
13η αγωνιστική: Νίκος Παλέντζας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
14η αγωνιστική: Νίκος Χριστόφας (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
15η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
16η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Ένρικ Μπατατζίμ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
18η αγωνιστική: Koνσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
19η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετ. 2013)
20η αγωνιστική: Ζλάτκο Πούλκο (ΑΟΠ Κηφισιάς)
21η αγωνιστική: Μανώλης Δημητριάδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
22η αγωνιστική: Μάκης Κανέλλος (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας)

Α΄φάση πλέι οφ (1-8): Θάνος Μαρούλης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ημιτελικοί πλέι οφ (1-4): Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
ΜVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Aλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-16
1η αγωνιστική: Ματέο Πάρις (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
2η αγωνιστική: Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα (ΠΑΟΚ)
3η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
4η αγωνιστική: Αντρέι Σπίνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Μπλάζο Μίλιτς (Α.Ο.Ορεστιάδας)
6η αγωνιστική: Γιάννης Ρουμελιωτάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
7η αγωνιστική: Άλβες Ρόκα Φάμπιο Κάιο (Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
8η αγωνιστική: Τζούλιαν Μπίσετ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
9η αγωνιστική: Δημήτρης Ριζόπουλος (Α.Ο.Ορεστιάδας)
10η αγωνιστική: Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
12η αγωνιστική: Ροντρίγκο Λεάντρο Ονόριο ντα Σίλβα (Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
13η αγωνιστική: Πέτρος Πέτρογλου (ΠΑΟΚ)
14η αγωνιστική: Άλβι Σούρδι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
16η αγωνιστική: Γιάννης Χαριτωνίδης (Α.Σ.Άρης)
17η αγωνιστική: Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα (ΠΑΟΚ)
18η αγωνιστική: Tόμισλαβ Ντόκιτς (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
19η αγωνιστική: Νίκος Παπαγγελόπουλος (ΑΟΠ Κηφισιάς)
20η αγωνιστική: Μιχάλης Σαρικεΐσογλου (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
21η αγωνιστική: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
22η αγωνιστική: Λεόν Γκιμαράες Ούγκο ντα Σίλβα (Παναθηναϊκός)
MVP πρωταθλήματος: Ρολάντο Σεπέδα (Π.Α.Ο.Κ.)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-15
1η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
4η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
5η αγωνιστική: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
6η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)
7η αγωνιστική: Ματέο Πάρις (Μ.Ε.Ν.Τ.)
8η αγωνιστικη: Χρήστος Παπαδόπουλος (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
9η αγωνιστική: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
10η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Εφραιμίδης (ΠΑΟΚ)
12η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
13η αγωνιστική: Αλεσάντρο Λούνα Ροντρίγκεζ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
14η αγωνιστική: Μπράιαν Κουκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ)
17η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
18η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
19η αγωνιστική: Ιβάν Μίχαλι (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
21η αγωνιστική: Βίτσε Κοΐστρα (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
22η αγωνιστική: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Ημιτελικοί: Χαβιέ Σκουλ Χιμένες (Π.Α.Ο.Κ.)
MVP πρωταθλήματος: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2013-14
1η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
2η αγωνιστική: Θάνος Παπαδημητρίου (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)  
3η αγωνιστική: Νικολά Μιγιαΐλοβιτς (Σερβία) (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
4η αγωνιστική: Τζέι Πέτι (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Λαμία)
5η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
7η αγωνιστική: Νίκος Αγγελόπουλος (Παναχαϊκή)  
8η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
9η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός)
10η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή)
11η αγωνιστική: Γρηγόρης Σιδηρόπουλος (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
12η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
13η αγωνιστική: Γιάννης Κυριακίδης (Α.Σ.Άρης)
14η αγωνιστική: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
15η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Μίκαελ Όλιεμαν (Γ.Σ.Λαμία)
17η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (Παναθηναϊκός)
18η αγωνιστική: Δημήτρης Ριζόπουλος (Γ.Σ.Λαμία)
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
20η αγωνιστική: Μπράντλεϊ Λόουσον (Π.Α.Ο.Κ.)
21η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Τζούλιαν Γκάρθια Τόρρες (ΑΕΚ)

Μvp Πλέι άουτ: Γιάννης Κυριακίδης (Α.Σ.Άρης)
Mvp 5-6: Γέρνεϊ Ποτόσνικ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Μvp Ημιτελικών: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
MVP Πρωταθλήματος: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)


 


ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012-13
1η αγωνιστική: Ανέστης Δαλακούρας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
2η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Αινείας Τζελάτι (Αρης Α.Σ.)
4η αγωνιστική: Χρήστος Χατζηπαραδείσης (Ηρακλής Γ.Σ.)
5η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
6η αγωνιστική: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Παμβοχαϊκός)
7η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
8η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Ραφαήλ Κουμεντάκης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
10η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
11η αγωνιστική: Γιώργος Τζιουμάκας (Γ.Σ.Ηρακλής)
12η αγωνιστική: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
13η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Παμβοχαϊκός)
14η αγωνιστική: Λεονάρντο Ριμπέιρο Νασιμέντο Ντο Σάντος (ΠΑΟΚ)
15η αγωνιστική: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός)
16η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
17η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
18η αγωνιστική: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
19η αγωνιστική: Ιβάν Ράιτς (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20η αγωνιστική: Γιάννης Παντακίδης (ΠΑΟΚ)
21η αγωνιστική: Νικ Βόγγελ (Παναθηναϊκός)
22η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Παμβοχαϊκός)
Hμιτελική φάση: Σωτήρης Πανταλέων (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
MVP Πρωταθλήματος: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)

 

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2011-12
1η αγωνιστική: Στέλιος Νικηφορίδης (Φοίνικας Σύρου)
2η αγωνιστική: Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Εθνικός Αλεξ.)
3η Αγωνιστική: Νίκος Παλέντζας (Άρης Α.Σ.)
4η αγωνιστική: Μάρεκ Νοβότνι (Ολυμπιακός)
5η αγωνιστική: Γιώργος Πετρέας (Ολυμπιακός)
6η Αγωνιστική: Δημήτρης Γραμματικάκης (Εθνικός Αλεξ.)
7η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
8η αγωνιστική: Γιάννης Τακουρίδης (Άρης Α.Σ.)
9η αγωνιστική: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Φοίνικας Σύρου)
10η αγωνιστική: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Πέταρ Τσούροβιτς (Λαμία)
12η αγωνιστική: Νταβόρ Μπρσιτς (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
13η αγωνιστική: Σταύρος Κατσανεβάκης (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
14η αγωνιστική: Βασίλης Πλίκας (ΠΑΟΚ)
15η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (ΑΟ Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Νίκος Καραγιάννης (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
17η αγωνιστική: Αναστάσιος Ασπιώτης (ΕΑΠ)
18η αγωνιστική: Μαρκ Ντουσάρμ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
19η αγωνιστική: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Φοίνικας Σύρου)
20η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (ΕΑ Πατρών)
21η αγωνιστική: Γιάρνεϊ Ποτόσνικ (Παμβοχαϊκός)
22η αγωνιστική: Παναγιώτης Πελεκούδας (Ηρακλής)
MVP Πρωταθλήματος: Άντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
 
 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2010-11
1η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
2η αγωνιστική: Ντάρκο Τέσιτς (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Ζένια Γκόρτσανιουκ (Γ.Σ.Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Ραφαέλ Λινς (ΠΑΟΚ)
5η αγωνιστική: Ροντρίγκο Αρούντα Κανιότο (Ε.Α.Πατρών)
6η αγωνιστική: Θάνος Μαρούλης (Γ.Σ.Λαμίας)
7η αγωνιστική: Πέδρο Ντορνέλας (Ε.Α.Πατρών)
8η αγωνιστική: Άλαν Κόμελ (Γ.Σ.Λαμίας)
9η αγωνιστική: Ράιαν Όουενς (Γ.Σ.Ηρακλής)
10η αγωνιστική: Aντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Κηφισιά)
14η αγωνιστική: Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός)
15η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (αο Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Ανγκέλ Ντάγκουμπιτς (ΑΟ Κηφισιάς)
17η αγωνιστική: Γεράσιμος Κανέλλος (Ηρακλής)
18η αγωνιστική: Δημήτρης Χατζηηλιάδης (Απόλλωνας)
19η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
20η αγωνιστική: Γουίλ Πράις (Γ.Σ.Λαμία)
21η αγωνιστική: Βασίλης Πλίκας (ΠΑΟΚ)
22η αγωνιστική: Ρολάντο Χοακίμ Ντεσπέιν (Κούβα) (Ολυμπιακός)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 1-4: Aνδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός)
ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-10
1η αγωνιστική: Γιοσλέιντερ Κάλα (ΚΟΥΒ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Μάτι Χιετάνεν (Φινλανδία) (ΠΑΟΚ)
3η αγωνιστική: Τζιόρντι Μπαρμπέρα Γκενς (Ισπανία) (Πανελλήνιος)
4η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Βραζιλία) (Ολυμπιακός)
5η αγωνιστική: Σιμόν Τίσερ (Γερμανία) (Ολυμπιακός)
6η αγωνιστική: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (Ισπανία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
7η αγωνιστική: Γκιαγιάμ Σαμικά (Γαλλία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
8η αγωνιστική: Όλι Κούναρι (Φινλανδία) (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Ματ Γουέμπερ (ΗΠΑ) (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
10η αγωνιστική: Γίρι Κραλ (Τσεχία) (Γ.Σ.Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
13η αγωνιστική: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (Ισπανία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
14η αγωνιστική: Γκιαγιάμ Σαμικά (Γαλλία) (Παναθηναϊκός)
15η αγωνιστική: Πάβελ Ζαγκούμνι (Πολωνία) (Παναθηναϊκός)
16η αγωνιστική:  Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
17η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Άρης Μαρμούρης)
18η αγωνιστική: Μιχάλης Χριστοφορίδης (ΑΟ Κηφισιάς)
19η αγωνιστική:  Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
20η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Βουλγαρία) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
21η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός)
Α΄φάση Πλέι οφ: Μπράνκο Ρόλιτς (Σερβία) (Γ.Σ.Λαμίας)
Β΄φάση Πλέι οφ: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
MVP πρωταθλήματος: Ιβάν Μίλκοβιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2008-09
1η αγωνιστική: Μπρούνο Φουρτάδο (Απόλλων Καλαμαριάς)
2η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Μίνας Βιαφάρα (Γ.Σ.Λαμία)
4η αγωνιστική: Άλεξ Ακχρεμ (Γ.Σ.Ηρακλής)
5η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
7η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
8η αγωνιστική Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
9η αγωνιστική: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
10η αγωνιστική: Μαουρίτσιο Καστελάνο (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
11η αγωνιστική: Πέδρο Αζένια (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
12η αγωνιστική: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Πολ Λότμαν (Π.Α.Ο.Κ.)
14η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)
15η αγωνιστική: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Γιώργος Πετρέας (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
17η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
18η αγωνιστική: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
19η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
20η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
21η αγωνιστική: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
22η αγωνιστική: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
MVP Πρωταθλήματος: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2007-08
1η αγωνιστική: Άλεξ Αχρεμ (Λευκορωσία) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Ολεξέι Γκάτιν (Ουκρανία) (Γ.Σ.Λαμία)       
3η αγωνιστική: Χοσέ Ριβέρα (Πόρτο Ρίκο) (Γ.Σ.Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Βλάντιμιρ Γιέκιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
5η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Βουλγαρία) (Ε.Α.Πατρών)     
6η αγωνιστική: (7/11/2007)
7η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
8η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
9η αγωνιστική: (3/12/2007)
10η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Γ.Σ.Λαμία)  
11η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
12η αγωνιστική: Ρομπέρτο Μινούτσι (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
13η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
14η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)      
16η αγωνιστική: Πάβελ Κρουζάγιεφ (Εσθονία) (ΑΟΝΣ Μίλων)     
17η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδάς) (Γ.Σ.Λαμία)  
18η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
19η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (Ε.Α.Πατρών)
20η αγωνιστική: Μπράνιμιρ Πέριτς (Σερβία) (ΑΟΝΣ Μίλων)
21η αγωνιστική: Ρικάρντο Μιτσέλι (Βραζιλία) (Γ.Σ.Λαμία)     
22η αγωνιστική Αντώνης Τσακιρόπουλος (Γ.Σ. Λαμία)
A΄ φάση πλέι οφ: Γιώργος Παπάζογλου (Γ.Σ. Λαμία)
Τελικοί - Θέσεις 1-2: Μάρκους Νίλσον (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)
ΜVP πρωταθλήματος: Μάρκους Νίλσον (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)
 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2006-07
1η αγωνιστική: Φράνκ Ντεπέστελε (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής)  
2η αγωνιστική: Χόρχε Ελγκέτα (Αργεντινή) (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (Βραζιλία) (ΕΑ Πατρών)     
4η αγωνιστική: Μάρκος Νάρανσιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος)
5η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
6η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Βενεζουέλα) (Παναθηναϊκός)
7η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)  
8η αγωνιστική: Κερτ Τόπελ (ΗΠΑ) (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)     
9η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
10η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
11η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)       
12η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός ΣΦΠ)  
13η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)     
14η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (ΑΕΚ)  
15η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)   
16η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
17η αγωνιστική: Ράιαν Όουενς (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)  
18η αγωνιστική: Γιάννης Τακουρίδης (Α.Σ.Άρης)
19η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
20η αγωνιστική: Κερτ Τόπελ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)       
21η αγωνιστική: Νέναντ Σιμεούνοβιτς (Α.Σ.Άρης)
22η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
MVP Πρωταθλήματος: Φράνκ Ντεπεστέλ (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής) 

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2005-06
1η αγωνιστική: Λορέντζο Μπερνάρντι (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Λόι Μπολ (Ηρακλής Γ.Σ.)
3η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών)
4η αγωνιστική: Γιάννης Λιβαθηνός (Γ.Σ.Λαμία)
5η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
6η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
7η αγωνιστική: Γιάννης Κυριακίδης (ΠΑΟΚ)
8η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
9η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Πανερυθραϊκός)
10η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Α.Ε.Νίκαια)
11η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
12η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
13η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (Ηρακλής Γ.Σ.)
14η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Πανερυθραϊκός)
15η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
16η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
18η αγωνιστική: Χόρχε Ελγκέτα (Ε.Α.Πατρών)
19η αγωνιστική: Ηλίας Λάππας (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
20η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παγκράτι)
21η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
22η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Πλέι οφ: Ελγκαρντέν Μαρτσέλο (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
MVP πρωταθλήματος: Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

 

 

 
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2004-05
1η αγωνιστική: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Νίκος Σαμαράς (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Μάρκους Νίλσον (Σουηδία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
4η αγωνιστική: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
5η αγωνιστική: Μπάμπης Τσιγγίδης (ΠΑΟΚ)
6η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Α.Ο.Ορεστιάδας)
7η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
8η αγωνιστική: Ρίλεϊ Σάλμον (ΗΠΑ) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
9η αγωνιστική: (30/12/2004)
10η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (Ηρακλής Γ.Σ.)
11η αγωνιστική: (18/1/2005)
12η αγωνιστική: 
13η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (Παγκράτι)
14η αγωνιστική: Γιάννης Λιβαθηνός (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών) 
16η αγωνιστική: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
17η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
18η αγωνιστική: Μάρκος Μιλίνκοβιτς (Αργεντινή) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
19η αγωνιστική: Γιάνς Νοβότνι (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
20η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (Βραζιλία) (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
21η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
22η αγωνιστική: Τζιμ Πόλστερ (ΗΠΑ) (ΠΑΟΚ)
Β΄φάση: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
MVP πρωταθλήματος: Λόι Μπολ (Ηρακλής Γ.Σ.)

 


ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2003-04
1η αγωνιστική: Ολεξέι Γκάτιν (Ολυμπιακός)  
2η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής)
3η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Μπράνκο Πίστοβιτς (Ηρακλής)
5η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής)
6η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
7η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
8η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Μάικ Ντιλ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
10η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός) 
11η αγωνιστική: Πλάμεν Κoνσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)    
12η αγωνιστική: Ντάλιμπορ Πόλακ (Παγκράτι)  
13η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Ορεστιάδα)
14η αγωνιστική: Πλάμεν Κoνσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
15η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής)
16η αγωνιστική: Χρήστος Δημητρακόπουλος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
17η αγωνιστική: Ολεξέι Γκάτιν (Ολυμπιακός)      
18η αγωνιστική: Ηλίας Λάππας (ΠΑΟΚ)
19η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός)
20η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (ΑΕ Νίκαια)  
21η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Σαντιάγκο Νταραϊντού (Ορεστιάδα)

Ημιτελικοί: Θανάσης Ψάρρας (Παναθηναϊκός)
Α΄τελικός: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός)
Β΄τελικός: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
Γ΄τελικός:  Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
Δ΄τελικός: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
MVP Πρωταθλήματος: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)

 
 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2002-03
1η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Α.Ε.Νίκαια)
2η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
3η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών)
4η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (Α.Σ.Άρης)
5η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (ΠΑΟΚ)
6η αγωνιστική: Πλάμεν Κωνσταντίνοφ (Ολυμπιακός)
7η αγωνιστική: Κρις Σέιφερτ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
8η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Α.Ε.Νίκαια)
9η αγωνιστική: Μπράνκο Πίστοβιτς (Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου)
10η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
11η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
12η αγωνιστική: Εντιν Σκόριτς (Α.Ο.Ορεστιάδας)
13η αγωνιστική: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
14η αγωνιστική: Σλόμπονταν Μπόσκαν (Ηρακλής Γ.Σ.)
15η αγωνιστική: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
16η αγωνιστική: Χόρχε Ελγκέτα (Α.Ε.Νίκαια)
17η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (ΕΑ Πατρών)
18η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
19η αγωνιστική: Φρέντι Μπρουκς (Ηρακλής)
20η αγωνιστική: Μάικλ Ντιλ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
21η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (A.Σ.Άρης)
22η αγωνιστική: Μάικλ Ντιλ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Α΄φάση:
Ημιτελικοί πλέι οφ: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
1ος τελικός: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
2ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)
3ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)
MVP πρωταθλήματος: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2001-02
1η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
2η αγωνιστική: Σταύρος Κατσανεβάκης (Α.Ε.Νίκαια)
3η αγωνιστική: Νταβίντ Μούρεκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
4η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
6η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΠΑΟΚ)
7η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
8η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
9η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
10η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΠΑΟΚ)
11η αγωνιστική: Τζέισον Ρίνγκ (Ιωνικός Ν.Φ.)
12η αγωνιστική: Γιοβάν Μάρκοβιτς (Πανελλήνιος Γ.Σ.) 
13η αγωνιστική: Κώστας Μπαρμπούδης (Α.Ο.Ορεστιάδας)
14η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Α.Ε.Νίκαιας)
15η αγωνιστική: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
16η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Α.Ε.Νίκαιας)
17η αγωνιστική: Νίκος Σμαραγδής (ΠΑΟΚ)
18η αγωνιστική: Φαμπρίς Μπρι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
19η αγωνιστική: Νίκος Σαμαράς (Α.Ο.Ορεστιάδας)
20η αγωνιστική: Κώστας Μπαρμπούδης (Α.Ο.Ορεστιάδα)
21η αγωνιστική: Γρηγόρης Σιδηρόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
22η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (Ολυμπιάδα Πατρών)

Προημιτελικοί πλέι οφ: Ντάλιμπορ Πόλακ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Χρύσανθος Κυριαζής (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
1ος τελικός: Χρύσανθος Κυριαζής (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2ος τελικός: Θεόκλητος Καρυπίδης (Ηρακλής Γ.Σ.) 
3ος τελικός: Βάσα Μίγιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
4ος τελικός: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
5ος τελικός: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)
MVP πρωταθλήματος: Θεόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής Γ.Σ.)

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2000-01
1η αγωνιστική: Σλόμπονταν Μπόσκαν (Σερβία) (Ε.Α.Πατρών)
2η αγωνιστική: Γιώργος Μπατιστάτος (Άρης Νικαίας)
3η αγωνιστική: Μπράνισλαβ Πίστοβιτς (Ιωνικός Νικαίας)
4η αγωνιστική: Μιχάλης Αλεξανδρόπουλος (Άρης Α.Σ.)
5η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (ΠΑΟΚ)
6η αγωνιστική: Νίκος Σαμαράς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
7η αγωνιστική: Βίκτωρ Κουρούπης (Ολυμπιάδα Πατρών)
8η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (ΠΑΟΚ)
9η αγωνιστική: Γιούρι Φιλίποβ (ΑΕΚ)
10η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
12η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
13η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (ΠΑΟΚ)
14η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
15η αγωνιστική: Γκεόργκι Τζούριτς (Α.Σ.Άρης)
16η αγωνιστική: Εντουάρντο Αρούντα Πεζάο (Παναθηναϊκός)
17η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
18η αγωνιστική: Φρέντι Μπρουκς (ΠΑΟΚ)
19η αγωνιστική: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (ΠΑΟΚ)
20η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
21η αγωνιστική: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) 
22η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)

Προημιτελικοί πλέι οφ: Παναγιώτης Μαυράκης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) 
1ος τελικός: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2ος τελικός: Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3ος τελικός: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.3/4/01)
MVP πρωταθλήματος: Αντρέι Κράαβρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
 

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 1999-00
1η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Ορεστιάδα Α.Ο.)
3η αγωνιστική: Αντρέι Σιντορένκο (ΠΑΟΚ)
4η αγωνιστική: Ολεγκ Μουσένκο (Ιωνικός Νικαίας)
5η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
6η αγωνιστική: Γιουβάλ Κατζ (Πανελλήνιος)
7η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδα)
8η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
9η αγωνιστική:  Δημήτρης Καζάζης (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
10η αγωνιστική: Χρύσανθος Κυριαζής (Ηρακλής Γ.Σ.)
11η αγωνιστική: Κώστας Γκιρτζίκης (Α.Σ.Άρης) 
12η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών)
13η αγωνιστική: Έντιν Σκόριτς (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
14η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
15η αγωνιστική: Γιουβάλ Κατζ (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
16η αγωνιστική: Σλόμπονταν Μπόσκαν (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
17η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
18η αγωνιστική: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
19η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
20η αγωνιστική: Νράγκαν Ρίστιτς (ΠΑΟΚ)
21η αγωνιστική: Γιούρι Φιλίποβ (ΑΕΚ)
22η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Α΄φάση πλέι οφ: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Νίκος Σαμαράς (Ηρακλής)
Α΄τελικός: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Ολυμπιακός)
Β΄τελικός: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Ολυμπιακός)
Γ΄τελικός: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
Δ΄τελικός: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
ΜVP πρωταθλήματος: Γιώργος Ντράγκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 1998-99
1η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Φρέντι Μπρουκς (Κούβα) (Ηρακλής Γ.Σ.)
3η αγωνιστική: Τομ Χοφ (ΗΠΑ) (Κτησιφών Παιανίας)
4η αγωνιστική: Ναϊντέν Ναϊντένοφ (Βουλγαρία) (Α.Σ.Άρης)
5η αγωνιστική: Βαγγέλης Οικονόμου (Φιλία Ηλιούπολης)
6η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
7η αγωνιστική: Μπόγιαν Μίλιτς (Σερβία) (Ηφαιστος Δράμας)
8η αγωνιστική: Γιουβάλ Κατζ (Ισραήλ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
9η αγωνιστική: Πιετρ Πεζλ (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
10η αγωνιστική: Νικολάι Ζελιάσκοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Ιγκόρ Ποπόφ (Ουκρανία) (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
12η αγωνιστική: Στέλιος Κεμανετζής (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
13η αγωνιστική: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
14η αγωνιστική: Στέφανος Αμαξόπουλος (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)
15η αγωνιστική: Βίκτωρ Κουρούπης (Κτησιφών Παιανίας)
16η αγωνιστική: Πιετρ Πεζλ (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Πιετρ Πεζλ (Τσέχια) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
18η αγωνιστική: Μάικ Λάμπερτ (ΗΠΑ) (ΠΑΟΚ)
19η αγωνιστική: Ναϊντέν Ναϊντένοφ (Α.Σ.Άρης)
20η αγωνιστική: Χρύσανθος Κυριαζής (Ηρακλής Γ.Σ.)
21η αγωνιστική: Βίκτωρ Κουρούπης (Κτησιφών Παιανίας)
22η αγωνιστική: Θεόδωρος Μπάεφ (Α.Ο.Ορεστιάδας Diana)

Προημιτελικοί πλέι οφ: Χρύσανθος Κυριαζής (Ηρακλής Γ.Σ.)
Ημιτελικοί πλέι οφ: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
1ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2ος τελικός: Γκόραν Βούγιεβιτς (Σερβία) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3ος τελικός: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
MVP πρωταθλήματος: Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Βρίσκεστε εδώ: MVP Βίκος Cola Οι MVP όλων των αγωνιστικών
  ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ                    ΧΟΡΗΓΟΣ MVP
  ERT ΒΙΚΟΣ COLA logo    Vikos Logo
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
euromedica blue star ANEK LINES LOGOTYPO LOW RES RGB geniussports logo cartridgeworld 0
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
  ELDICO fplogohorizontal

 

logo iris ii

brand dataproject